MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zaległe opłaty za rachunki- kto ponosi odpowiedzialność ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nicia

Post #1 Ocena: 0

2008-10-24 21:10:07 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Witajcie,czy może jest ktoś kto zna się tutaj na prawie Angielskim?
Dopiero we Wtorek idę do Citizen adviser boreau po poradę,ale chyba nie wytrzymam w tej niepewności tak długo.
Wynajmowaliśmy chatkę przez agencję,w której nie płaciliśmy rachunków ponieważ były wliczone w wynajem.Niestety w umowie nie mamy napisane że nie płacimy rachunków,ale też nie jest napisane że płacimy.Nic nie jest wspomniane na temat rachunków,tylko że rent wynosi 185f miesięcznie od osoby.Przyszło nam pismo od firmy windykacyjnej że mamy do zapłaty zaległe 800 funtów rachunku za 5 miesięcy za gaz.Na umowie były trzy osoby,a jakimś trafem pismo od firmy windykacyjnej przychodzi na mojego męża i jego zastraszają.Poza tym jest złe imie i nazwisko na listach które od nich dostajemy.Rachunek jest za rok 2006.Od 2007 roku mieszkamy w innym mieście.Mąż dzwonił do tej agencji żeby to wyjaśnili bo my tego nie zapłacimy.Agencja napisała nam pismo że my rachunków nie płaciliśmty,tylko landlord był za nie odpowiedzialny.Dziś mąż zadzwonił do tej agencji znów dowiedzieć się jak sprawa stoi.Kobieta powiedziała że rozmawiała z lanlordem i że on tego nie zapłaci bo na umowie nie ma nic o opłatach,poza tym on nie zapłacił tego rachunku za gaz w 2006 roku,ponieważ był zbyt wysoki,a kasę wziął za to.
Czy możemy coś z tym zrobić?Boje się że wpadnie mi do domu komornik
:-?
ps.Czy tutaj tak jak w Polsce,żeby nam coś zrobić to muszą skierować sprawę do sądu?

Uwaga moderatora: Zmieniłem temat na bardziej adekwantny do treści oraz przeniosłem do właściwego działu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-10-24 22:39:04 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz dogadac sie z agencja windykacyjna i rozlozyc rachunek na raty. Jesli pojda do sadu to dostaniesz CCJ - County Court Judgment i bedzie on w Twojej histori kredytowej przez 6 lat od daty splaty dlugu co skutecznie utrudni Ci zycie (a dokladniej mezowi).

Po zaplaceniu rachunku mozesz probowac pozwac do sadu landlorda, ale musisz miec jakies podstawy by od niego zadac zwrotu za ten rachunek. Moze w CAB spojrza dokladnie na umowe jaka mieliscie z agencja i uda sie ustalic kto byl odpowiedzialny za rachunki.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #3 Ocena: 0

2008-10-24 22:48:57 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Tak, tylko sąd może was zmusić do zapłacenia czegokolwiek. Agencja windykacyjna bez pomocy sądu może was tylko nękać listami z pogróżkami

i naprawdę w umowie najmu nie ma słowa o tym kto płaci za gaz? Dziwna ta umowa...
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

nicia

Post #4 Ocena: 0

2008-10-24 22:49:16 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Dzięki za poradę:-DNa szczęście mam wszystkie rachunki bo płaciliśmy gotówką,dobrze że nic nie wyrzucałam;-)

[ Ostatnio edytowany przez: nicia 24-10-2008 22:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicia

Post #5 Ocena: 0

2008-10-24 22:56:54 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

W umowie nic nie ma o opłatach.Jest tylko napisane,że płacimy za coś jeśli zniszczymy.Teraz jak mamy umowę to przynajmniej jest napisane że płacimy rachunki.
A jak jest wpisane złe nazwisko i imię mojego męża to też mogą coś zrobić?Poza tym nie wiem dlaczego wybrali akurat mojego męża skoro było nas troje na umowie?

[ Ostatnio edytowany przez: nicia 24-10-2008 23:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-10-24 23:10:07 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moze tylko meza udalo im sie zlokalizowac pod nowym adresem.

Wlasnie doczytalam koniec Twojego pierwszego posta. Czyli Ty dalas pieniadze na zaplate tego rachunku i masz na to pokiwtowanie, a landlord nie zaplacil?

W takim razie mozesz wystapic do small claim court o zwrot tych pieniedzy. Byc moze sam list z informacja, ze chcesz go pozwac spowoduje szybka zmiane jego zdania. Problemem moze byc tylko jego aktualny adres zamieszkania, bo gdzies trzeba doreczyc list.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicia

Post #7 Ocena: 0

2008-10-24 23:13:41 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Przypomniało mi się że kiedyś przyszedł gościu do domu, za który mamy dług i chciał żeby pokazać mu umowę,więc pokazałam i sobie poszedł i może spisał męża bo ma krótkie nazwisko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jojomaster

Post #8 Ocena: 0

2008-10-25 09:24:47 (16 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

800 f za gaz??? to zdecydowanie za duzo!!! za 5 m-cy to gora 300 - 400 powinno przyjsc. skontaktuj sie z dostawca bo to co najmniej dziwne - nam za 3 m-ce 125 f przyszlo... caly czas prawie grzejemy, bo wygwizd w domu...


ale skoro pisze to tez mam problem. mieszkamy juz tutaj prawie pol roku i jeszcze rachunku za prad nie widzialam na oczy... nawet nie wiem kto dostarcza. dzwonilam do agencji setki razy bez skutku, a wyprowadzamy sie w listopadzie i pewnie depozytu nam nie oddadza... ma ktos jakis pomysl???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicia

Post #9 Ocena: 0

2008-10-25 15:17:14 (16 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Może i tyle narosło odsetek i jeszcze firma windykacyjna przejęła ten dług:-?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2008-10-25 15:20:19 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2008-10-25 09:24:47, jojomaster napisał(a):
ale skoro pisze to tez mam problem. mieszkamy juz tutaj prawie pol roku i jeszcze rachunku za prad nie widzialam na oczy... nawet nie wiem kto dostarcza. dzwonilam do agencji setki razy bez skutku, a wyprowadzamy sie w listopadzie i pewnie depozytu nam nie oddadza... ma ktos jakis pomysl???

A co bylo w umowie? Kto mial placic za rachunki? Jak Ty to powinnas po wprowdzeniu sie zglosic sie sama do wybranej firmy i podpisac z nimi umowe na prad. Mam nadzieje, ze spisalas liczniki przy wprowadzeniu sie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,