MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Eksmisja z wynajętego lokalu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 7 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Argosman

Post #1 Ocena: 0

2011-01-07 20:51:11 (13 lat temu)

Argosman

Posty: 479

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2010

Skąd: Basildon

Dziwi mnie zachowanie babki w councilu. Kiedy ja się zgłosiłem z identycznym problemem od razu powiedzieli, że trzeba działać. Z tym, że w moim przypadku zajął się tym solicitor. Natomiast Council bez przerwy wydzwaniał jak się sprawy mają. oni wiedzą, że musieliby nam dać tymczasowe mieszkanie i później pewnie "kansilowskie", więc zrobią wszystko, żeby odroczyc eksmisję żebyście sobie znaleźli mieszkanie we własnym zakresie.
natomiast co do Waszych rzeczy, to wynajmijcie jakiś magazyn i zwieźcie wszystko. Później możecie się starac o odszkodowanie, ale sami wiecie... Ja nie moge odzyskac depozytu nawet. Przykra sprawa. Sam przebrnąłem i rozumiem. Też czasem puszczały nerwy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

elizaglasgow

Post #2 Ocena: 0

2011-01-07 21:13:01 (13 lat temu)

elizaglasgow

Posty: 973

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2009

Skąd: glasgow

Argosman, zawsze znajdziesz niekompetentnego urzednika, albo takiego, ktoremu zalezy na wynajeciu rodzinie lokalu socjalnego, ktory stoi pusty i nikt za niego czynszu nie placi oraz Council Taxu...;D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Halcia

Post #3 Ocena: 0

2011-01-07 21:14:10 (13 lat temu)

Halcia

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 28-10-2008

Skąd: Bury / Manchester

Hej. Dziś wysłalam krótkie pisemko i kopię umowy do firmy windykacyjnej z prośbą o przesunięcie eksmisji. Decyzna będzie w poniedziałek po 12.
Mój mąż dzwonił do landlorka kilka razy aż wysłał smsa. Odziwo oddzwonił. Po krótkiej rozmowie powiedział, że potrzebuje umowy najmu z datą 11.12.2010!!!!!! Kiedy my mieszkamy na tym mieszkaniu od listopada 2008:) Podobno powiedział bankowi, że my wynajmujemy tę chatkę od grudnia i potrzebuje podkładki. Niedoczekanie:(
I powiedział, że przez tą sytuację to on ma silną depresję i musi do lekarza... biedaczek.... jak ja mu okrótnie współczuję;)
Mam nadzieję że przesuną nam eksmisje o te kilka tygodni. Potrzebuje czasu na znalezienie czegoś w dobrej cenie. Jak się nie uda to już dogadaliśmy sprawę z wynajęciem pokoju (nietrzeba kaucji) przemieszkamy troche, poszukamy czegoś i bedzie dobrze. Chybaże prędzej socjalne mieszkanko dostaniemy.
Dziekuję Wam za wszystkie odpowiedzi i wsparcie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2011-01-07 21:15:02 (13 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

http://www.bury.gov.uk/Housing/HousingAssociationsAndCo-Operatives/default.htm

helcia, to sa agencje meiszkaniowe wspolpracujace z waszym councilem. oni zazwyczaj szybciej dzialaja. ale najpierw zacznij od councilu.

nie zmeiniaj umowi i nei rob podkladek, to jest neilegalne.

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 07-01-2011 21:18 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamuska1972

Post #5 Ocena: 0

2011-05-15 13:36:56 (13 lat temu)

mamuska1972

Posty: 77

Kobieta

Z nami od: 14-10-2010

Skąd: clacton on sea

Witam dlugo wachalam sie przed opisaniem mojego problemu ,ale nie mam juz wyjscia.Z roznych powodow i okolicznosci zalegam z placeniem czynszu.W sumie uzbierala sie pokazna suma ponad 700 funtow.Landlord oddal sprawe do sadu i napewno niedlugo,bedziemy musieli sie wyprowadzic.Problem polega na tym ,ze nie mamy dokad.Nie mam na wynajecie,w cansilu Pani powiedziala,ze bedziemy bezdomni na wlasne zyczenie wiec nie moga nic zrobic.Jedyne co nam zaproponowala ,to tylko dlatego ,ze mamy dziecko to hotel,ale powiedziala ze to czasowe na 7-10 dni.Jestem zrozpaczona nie wiem co mam robic .Prosze nie oceniajcie mnie.Jesli ktos moze to prosze doradzic co mam robic,bo sama juz nie mam pomyslow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2011-05-15 13:44:56 (13 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wszystko zalezy od twojej sytuacji, dochodow/zrodla utrzymania etc etc

Hotelu od gminy nie odrzucalabym, bo jak narazie nie masz wyjscia, a raczej dachu nad glowa, od momentu potwierdzenia sadowego twojej eksmisji. Hotel mozeswz zawsze odmowic, jesli cos znajdziesz w miedzyczasie.

Zaleglosci 700 to nie jest znowu pokazna suma, ale jesli to jest poczatek zaleglosci jakie mialyby nastapic, bo np nie masz zadnego zrodla utrzymania, to inna sprawa.

W zaleznosci od twojej sytuacji, moze popytaj o dodatek mieszkaniowy (housing benefit), i na poczatek szukaj pokoju, zamiast mieszkania, jesli na to tylko pozwoli ci sytuacja finansowa. Znalezienie pokoju dla rodziny z dzieckiem nie jest proste zapewne, ale tez nie jest niemozliwe. To na poczatek pozwoli ograniczyc wydatki, i pozwoli zaoszczedzic na pozniejsze wynajecie mieszkania.

Konsulowalas sie moze z jakimis organizacjami w sprawie mieszkania/zaleglosci etc, jak np Shelter?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamuska1972

Post #7 Ocena: 0

2011-05-15 13:53:23 (13 lat temu)

mamuska1972

Posty: 77

Kobieta

Z nami od: 14-10-2010

Skąd: clacton on sea

Dzieki serdeczne za odpowiedz.Prosze jak mozesz powiedz mi cos wiecej na temat Shelter nie mam pojecia coz to takiego .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamuska1972

Post #8 Ocena: 0

2011-05-15 13:56:24 (13 lat temu)

mamuska1972

Posty: 77

Kobieta

Z nami od: 14-10-2010

Skąd: clacton on sea

Tak wiem doskonale, ze hotel to nasza ostatnia deska ratunku ,tylko pozostaje pytanie co dalej skoro mozna tam przebywac tak krotko.Potem to tylko na ulice???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2011-05-15 14:03:20 (13 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://england.shelter.org.uk/get_advice/eviction/preventing_eviction


A tutaj wpisz swoj kod pocztowy, zeby znalezc najblizszy oddzial.
Oni zajmuja sie poradami, moga ez negocjowac w twojej sprawie zadluzenia, ewikcji, czy z gmina w sprawie prawa do przydzialu lokum w razie ewikcji.

Community Legal Advice to tez jest zrodlo informacji i pomocy, rowniez prawnej, poszukaj oddzialu najblizej siebie i zadzwon, albo umow sie na spotkanie. Jak zwykle z organizacjami ktore nie sa nastawione na zyski finansowe, mozna oczekiwac dluzej na spotkanie niz np w kancelarii prawnej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2011-05-15 14:07:29 (13 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Napisz co wiecej, jak dlugo zalegacie, czy dokonujecie wplat na bierzaco, nawet jesli nie pokrywaja one calosci czynszu? Czy sprawa juz zostala skierowana do sadu, czy dopiero wlasciciel mowi, ze skieruje? Od tego na jakim etapie jest sprawa, zalezec bedzie wiele.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,