MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Eksmisja z wynajętego lokalu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 4 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Korba102

Post #1 Ocena: 0

2008-11-08 10:38:09 (15 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Niestety lecz od tej decyzji, nie ma odwołania. Możesz wystosować pismo poprzez CAB do firmy przejmującej lecz, z góry informuję że to spali na panewkach. Będzie to wyglądało tak: w tym dniu przyjedzie pracownik z firmy który, z pomocą usługodawcy otworzy Twój zamek w drzwiach wejściowych, tak jak wspominałem wcześniej by nie stawiać oporu. Otrzymasz appointment do sądu z datą przejęcia mieszkania. Rozprawa odbędzie się w tym samym dniu. Będzie papuga(adwokat) z banku świadczył o zaległościach itd.( mój Landlord zalegał 14tyś pounds) we wniosku Twoim Ty musisz napisać, że nie posiadasz Lokum zastępczego, ponieważ tak jak pisałem wcześniej, odpowiesz, że nie posiadasz wystarczającej sumy na wpłacenie kaucji gdyż jesteście biednymi, drugim argumentem jest fakt, że w tym mieście w którym jesteście, jest trudno o mieszkanie, w przypadku poinformowania wynajmującego że jest to rodzina np.4 osobowa nie chcą kontynuować rozmowy i odrzucają was jak potencjalnych najemców. Sąd po paru dniach wyda orzeczenie, nie wiem czy również wyda decyzję w dniu rozpatrzenia sprawy. Tak też może się zdarzyć. Musicie udać się do CAB'u teraz i rozmawiać w tej sprawie, to biuro ma duże kompetencje w tych szczególnie trudnych sprawach. Informowałem że od decyzji (odrzucenie wniosku na przemieszkanie w w/w mieszkaniu) możecie dopiero ubiegać się o pomoc z Councilu.
Tak że nie siedźcie bezczynnie. Działajcie już, każde pismo będące potwierdzeniem wszej działalności na przeciwdziałanie w tym przypadku jest na waszą korzyść. Powodzenia
:-)

[ Ostatnio edytowany przez: Korba102 08-11-2008 10:41 ]

Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

eladudzia

Post #2 Ocena: 0

2008-11-08 11:18:18 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

no tak, ale skoro przejmą lokum, to gdzie ja mam się podziać z małymi dziećmi? Przecież do czsu orzeczenia sądu, które może potrwać kilka dni, nie mogę mieszkać na ulicy? Nie mamy gdzie się podziać, bo znajomi mają małe mieszkania ale nawet jeśli mogliby nas przenocować kilka dni, to nie miałabym gdzie pozostawić mebli.
:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eladudzia

Post #3 Ocena: 0

2008-11-08 13:39:36 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

może jest inne rozwiązanie? Chyba w tym przypadku państwo nie może pozostawić rodzinę na ulicy do czasu rozpatrzenia wniosku przez sąd, a tymbardziej że są małe dzieci. Czy mogą do tego czasu dać nam lokum zastępcze lub hotel?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Korba102

Post #4 Ocena: 0

2008-11-08 17:25:42 (15 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Właśnie w tym problem, dlatego pisałem musisz zacząć działać, już teraz, poprzez CAB można wiele uczynić w tym zakresie. Państwo może udzielić Tobie pomocy lecz nie musi. Fakt że jesteś automatycznym rezydentem w UK ponieważ przybyłaś tu z kraju UE,nie stanowi ochrony nad Tobą i rodziną. Masz wszystkie atrybuty by otrzymać mieszkanie z Council lecz nie możesz tego żądać. Pomoc następuje w chwili nakazu eksmisji po decyzji sądu,CAB natomiast, może Tobie i rodzinie pomóc w uzyskaniu tymczasowego lokum. Dlatego musisz wychodzić to wszystko. Samo się nie zrobi i podkreślam, grzecznie zachowywać się i nie żądać
:-]

[ Ostatnio edytowany przez: Korba102 08-11-2008 17:55 ]

Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

eladudzia

Post #5 Ocena: 0

2008-11-08 18:51:07 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

dzięki Kobra za podpowiedź. Od poniedziałku zaczynamy działać. Mam tylko nadzieję że z pozytywnym skutkiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eladudzia

Post #6 Ocena: 0

2008-11-08 18:52:09 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

Korba, sorki że przekręciłam Twój nick.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eladudzia

Post #7 Ocena: 0

2008-12-30 20:39:30 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

23 grudnia, odebraliśmy klucze do naszego gniazdka. Dostaliśmy z councila duże mieszkanie, 3 sypilnie na górze oraz łazienka z wc, a na dole kuchnia, living room z wyjściem na duży balkon oraz wc. Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi. Klucze mieli dać nam dopiero 29 grudnia lecz dzięki mężowi udało nam się już wprowadzić 24 grudnia. Dostaliśmy najwspanialszy prezent na gwiazdkę. Od 02 grudnia mieszkaliśmy w hostelu w miejscowości, którą zamieszkuję. Warunki były bardzo dobre. Sama byłam zaskoczona warunkami, jakie panują w takim hostelu. Dali nam jeden duży prywatny pokój i do dyspozycji kuchnia, living room, pralnia, łazienki, pokój zabaw dla dzieci z pozostałymi lokatorami. Myślę, że warto było posiedzieć i pocisnąć się w jednym pokoju, ażeby dostać takie duże mieszkanie. Pamiętam, jak jedna pani z councila powiedziała, że prędzej nasza córcia pójdzie na nogi (obecnie ma 5 miesięcy) niż dostaniemy mieszkanie z councila. Że pierszeństwo do mieszkań z councila mają Anglicy. Pracownicy Council`a, którzy przyjmują petentów, za wszelką cenę próbują zniechęcić emigrantów do starań się o takie mieszkania. Naszą sprawą zajmowała się później pani, która znajduje się w innym dziale i nie ma bezpośredniego kontaktu z petentami. Pani, która zmieniła nam status z brązu na silver i dzięki której, mogliśmy bid`ować. Dlatego nie poddawajcie się. Jeżeli ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji jak ja, niech walczy do końca. ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

asiorek7

Post #8 Ocena: 0

2008-12-30 20:42:58 (15 lat temu)

asiorek7

Posty: 64

Kobieta

Z nami od: 28-09-2008

Cieszę się Twoim szczęściem i gratuluję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Korba102

Post #9 Ocena: 0

2008-12-30 20:48:19 (15 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Zatem nic nie wypada mi innego jak pogratulować i jak sama się przekonałaś, wytrwałość popłaca.Życzę dużo dobrego na nowym mieszkanku i w Nowym Roku:-]
Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

eladudzia

Post #10 Ocena: 0

2008-12-30 21:06:01 (15 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

dziękuję Wam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,