MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Eksmisja z wynajętego lokalu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 2 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

eladudzia

Post #1 Ocena: 0

2008-10-16 18:08:20 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

landlord nie spłacał kredytu i w związku z tym mają nas wyeksmitować. Podaję treść listu zaadresowanego TO The Occupier

Please note that Mortgagee of the above property is currently enforcing their Order for Possession. The County Court Bailiff has the power to evict any person occupying the property regardless of them being named on the Possession Order. It is imperative that you obtain alternative accommodation immediately. Advice may be obtained from your local Housing Authority.

List ten przyszedł z firmy Optimal Legal.

Co do kaucji, to wynajeliśmy ten dom prywatnie, nie przez żadną agencję więc wątpię aby ta kaucja była ubezpieczona. Na adres ten przychodzi wiele dziwnych listów z różnych banków a przede wszystkim z Prowident, na różne nazwiska. Sprzątając ten dom mąż mój znalazł pismo z Britsh Gas iż zalegają na 1008 funtów. Mieliśmy problem z przeniesieniem virgin media na ten adres, gdyż zalegali poprzedni lokatorzy z opłatami na tym adresie. Niedawno wróciliśmy z councila i powiedzieli nam, że dopóki nie dostaniemy pisma z dokładną datą przejęcia lokalu, to nic nie mogą zrobić. Zadzwonili przy nas do landlorda tego domu i powiedział urzednikom, że przyniesie potwierdzenie iż on spłaca ten kredyt. Jeśli nawet tak zrobi, to ciężko będzie nam w to uwierzyć czy te potwierdzenia będą legalne. Skoro przychodzi tyle pism z różnych banów i na różne nazwiska, to myślę że to ta sama osoba. Zalatwia sobie nielegalne papiery więc nie będzie dla niego problemem załatwić kilka kwitków o spłacie kredytu. Nie wspomniałam nawet że po całym domu walały się karty sim, zużyte i niezużyte. To chyba coś świadczy o takiej osobie i jakie on musi robić przekręty. Mąż mój wstrzymał płatności za czynsz i wymieniliśmy zamki w drzwiach do czasu rozwiązania tej dziwnej sprawy.

Prosiłabym forumowicza o podanie danych kontaktowych do dobrego prawnika w Londynie. Jeżeli ktoś jeszcze zna dobrych prawników w okolicy Grays (Essex) również prosiłabym o dane.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #2 Ocena: 0

2008-10-16 18:13:59 (16 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

ktos proponowal Ci pomoc z Londynu...do Grays nie jest daleko. poza tym...jedyne co mozesz zrobic to grzac do tego councilu i tam nalegac na rozmowe z kims kompetentnym a nie jakas prukfa przy biurku gdzie tylko zalatwia najglupsze proste sprawy przy recepcji. powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2008-10-16 19:26:35 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To, ze przychodza listy na rozne nazwiska z roznych firm to nie Twoj problem. Ignorujesz i po sprawie. Mozesz je odsylac lub wyrzucac do kosza, nie ma to znaczenia. Jedyne co moze Cie interesowac to listy adresowane do Occupier.
Tak samo zawartosc mieszkania nie swiadczy o tym, ze to sa rzeczy landlorda. Przeciez moga to byc rzeczy poprzednich lokatorow. Dziwne tylko, ze zgodziliscie zamieszkac sie w lokalu, ktory nie byl wysprzatany.

Nie ma znaczenia czy wynajelas dom prywatnie czy przez agencje, wlasciciel ma obowiazek trzymania depozytu w jednym z systemow TDS.
Dlaczego depozyt wynosil 3 krotnosc miesiecznego czynszu? To bardzo duzo.

Informacje o depozycie:
1. po polsku - http://infolinia.org/index.php?option=com_content&task=view&id=361&Itemid=343&PHPSESSID=d1764183dda48dbf28cb2b8cf44f0232
2. po angielsku - http://www.direct.gov.uk/en/tenancydeposit/index.htm

Wyslij do wlasciciela list z zapytaniem w jaki sposob jest chroniony Twoj depozyt i przypomnij mu, ze mial na to 14 dni od podpisania umowy. Przynajmniej bedzie wiedzial, ze znasz swoje prawa.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #4 Ocena: 0

2008-10-16 19:31:42 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Landlord cię wrobił po prostu, wiedział że straci dom więc chciał jeszcze trochę pociągnąć szmalu za czynsz i depozyt. Zgaduję że kolorowy?
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2008-10-16 19:33:41 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moze nie dzielmy jeszcze skory na niedzwiedziu, bo moze faktycznie nadplacil dlug (Waszym depozytem) i moze nie dojdzie do eksmisji skoro nie ma jeszcze dokladnej daty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Korba102

Post #6 Ocena: 0

2008-10-16 19:35:58 (16 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Ja miałem eksmisję i przyznam że nic nie wywalczycie, smutne a prawdziwe:-(
Sad odrzuci wasza prośbę o termin przemieszkania.
Jak macie umowe to niezabiorą wam wszych rzeczy.
Myśmy mieli date przejęcia przez bank a Council i tak olał
po 1 że nie ma dzieci
po 2 że jesteś z unii
po 3 że jestś biały
po 4 no bo nie
może w waszym przypadku coś wyłudzi Council lecz daleka droga
głowa do góry i niedawać się im zbywać z kwitkiem.

[ Ostatnio edytowany przez: Korba102 16-10-2008 19:45 ]

Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

eladudzia

Post #7 Ocena: 0

2008-10-16 21:39:12 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

Vitek, pytasz czy kolorowy? Owszem.
Co do niesprzątniętego domu, to chcieliśmy jak najszybciej się wyprowadzić ze starego domu, gdyż był zimny (bez grzejników) i wychodził grzyb. Chcieliśmy jak najszybciej się przeprowadzić do dużego, ciepłego domu i dlatego uzgodniliśmy z właścicielem, że sami sobie sprzątniemy po ich brudach. Oni chcieli posprzątać ale zajęłoby im to parę dni a nam zależało na czasie. Co do 3 miesięcznej kaucji, to tak niestety teraz większość bierze. Oj, sorki. My zapłaciliśmy kaucję za dwa miesiące i czynsz z góry.
Co do korespondencji, to my nie otwieramy jej. Można się domyślić co może w nich być, gdyż są loga na kopertach i sa zaadresowane na różne nazwiska. Podczas sprzątania i przestawiania szafy znaleźliśmy kartkę z informacją o zaległości w british gas.
Landlord wyprowadzal się z rodziną z tego domu dlatego, że mieli zamieszkać rzekomo w Stanach Zjednoczonych. Zapewne nieopłacali nic, długów narobili a teraz uciekają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2008-10-16 22:35:39 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak landlord tam mieszkal z rodzina to pewnie maja residential mortgage i nawet nie maja zgody na wynajem. A jak nie ma zgody na wynajem z banku to Wasza umowa jest niewazna.

Przycisnij go z ta ochrona depozytu zanim nie zapadnie sie gdzies pod ziemie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eladudzia

Post #9 Ocena: 0

2008-10-17 10:17:19 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

jezeli powie nam że nie odda nam kaucji, my wówczas nie będziemy mu płacić czynszu i będziemy tutaj mieszkać do czasu, aż nas nie wyeksmitują. Mam nadzieję że to potrwa jakieś 2 może 3 miesiące abyśy mogli odłożyć na kaucję. Zamki w drzwiach wymieniliśmy więc tylko zostało nam czekać. Myślę że to jest jedyne wyjście z tej sytacji gdyż, założenie sprawy o zwrot kaucji może troszkę potrwać a on w tym czasie może zapaść się pod ziemię tymbardziej, iż miał emigrować do Stanow. Wiem od sąsiada, że zamieszkali oni w tym domu trzy lata temu, a rodziną myślę że są od niedawna, bo mają małą córeczkę. Chyba wziął kredyt przed założeniem rodziny ale mogę tylko snuć takie podejrzenia. Mąż ma dzisiaj do niego dzwonić i dojść do jakiegoś porozumienia. Chcemy aby zwrócił nam kaucję a my będziemy mu płacić czynsz z miesiąca na miesiąc, gdyż nie wiadomo czy nas zaraz na ulicę nie wyrzucą. Jeżeli na to nie pójdzie, to zrobimy tak, jak opisałam to wyżej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2008-10-17 10:32:02 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak przestaniesz placic to on moze zlozyc wniosek o eksmisje i w sadzie zadac zwrotu pieniedzy naleznych zgodnie z umowa.

Nie bedzie mialo to wplywu na depozyt, ktory jest odrebna sprawa. Nie masz zadnej podstawy prawnej zadania, aby oddal Ci depozyt tak dlugo jak mieszkasz w lokalu, mozesz go tylko probowac naklonic do chronienia depozytu informujac go, ze jak tego nie zrobi, to wystapisz z wnioskiem do sadu o zwrot trzykrotnosci.

Oczywiscie mozecie sie dogadac metoda negocjacji, kto ma wiecej do stracenia, ale obawiam sie, ze jestes na przegranej pozycji. On ma Twoj depozyt, Tobie grozi eksmisja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,