MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ma ktos 64bit Viste? moje boje na gorąco

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzesiek402

Post #1 Ocena: 0

2008-10-24 16:11:43 (15 lat temu)

grzesiek402

Posty: 238

Mężczyzna

Z nami od: 03-05-2008

Skąd: Northamptonshire

wiem tylko że kumpel zmienił 32 xp na 64 bitowego xp. Procka miał z magistralą 64 bitową. Niestety jeśli chodzi np o osiągi w benchmarkach to zmalały.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2008-10-24 18:05:27 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zmalały benchmarki zmalały ale na aplikacjach 32 bit, a jak ktoś ma jeszcze dual core z 64bit to leci pięknie, co do wymiany
Nie jestem pewien, ale o wymianie za free zazwyczaj mówią o wersjach box i ze prelad, czyli OEM darmowa aktualizacja nie obowiązuje.
Zawsze możesz poprosić :)
prośbę składa się na stronie MS, trzeba podać aktualny numer klucza i swoje dane, natomiast gdybyś chciał kupić to kosztuje 80 funtów z przesyłką

z tego co widze wiele sterowników na 64 bit jest w wersji beta, kurcze musiałem już pobrać ponad 200 mega oprogramowania a na moim łączu to masakra, najgorzej z serwerm z nvidia, pół dnia bo szło z honkongu po drodze jakieś zatory, inne były niedostępne

No i niestety
modem T-mobile nawet po upgrade oprogramowania wewnetrznego i pobraniu sterów nadal nie jest widoczny dla menagera, czyli krótko mówiac ni ma neta, całe szczescie że nie rozwaliłem sobie windy XP bo bym się chyba :-Y:-Y zdenerwował, na tomiast karta dzwiekowa po pobraniu sterow chodzi normalnie, mam jezcze jakieś konflikty, na pewno drukarka laserowa i coś jeszcze ale nie moge skapować jakiego steru mi brakuje :-?

Adobe elements w wersji 4.0 choć zamanifestował ze mogą być problemy zainstalował się ładnie i właczenie kilkunastu filtów i efektów na zdjeciach nie spowodowało żadnych problemów.

Na pewno mam za słabą kartę graficzną to niesamowite jak grafika Visty zżera zasoby, procek też nieźle dusi, ale po wyłączeniu opcji Dim Glas i cieniowania zaczęło chodzić to nawet bardzo przyjemnie.
Wnerwia mnie jeszcze że po otwarciu katalogu potrafi się zamyślić na kilkanaście sekund, i na pasku postępuje pasek, tak jak by pliki były ssane z sieci, a przecież powinno się to pojawić błyskawicznie, ale mam wrażenie ze on indeksuje i robi ikonki pod folderów i dlatego to tak się dzieje.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Rrrr

Post #3 Ocena: 0

2008-10-24 23:09:10 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

a u mnie Vista chodzi jak marzenie :-P
ale jeszcze nie 64 bit.


32 na 64 mozna wymienic tutaj:
http://www.microsoft.com/windows/windows-vista/compare-editions/64-bit.aspx
(na dole strony)

wersji OEM nie wymieniaja. ale mam wrazenie ze mozna zainstalowac pozyczona wersje 64-bitowa na kluczu z 32 bit...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #4 Ocena: 0

2008-10-24 23:21:30 (15 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2008-10-24 18:05:27, krakn napisał(a):
zmalały benchmarki zmalały ale na aplikacjach 32 bit, a jak ktoś ma jeszcze dual core z 64bit to leci pięknie,
mam jezcze jakieś konflikty, na pewno drukarka laserowa i coś jeszcze ale nie moge skapować jakiego steru mi brakuje :-?

Wnerwia mnie jeszcze że po otwarciu katalogu potrafi się zamyślić na kilkanaście sekund, i na pasku postępuje pasek, tak jak by pliki były ssane z sieci, a przecież powinno się to pojawić błyskawicznie, ale mam wrażenie ze on indeksuje i robi ikonki pod folderów i dlatego to tak się dzieje.

mylisz kilka pojec - 64-bitowy proc obsluguje instrukcje tej dlugosci, nie szyne 8-)
podobnie z systemem...

co do otwierania katalogow - pewnie masz indeksowanie wlaczone (przydatne tylko przy szukaniu plikow) a dwa moze dysk(i) nie chodza w odpowiednim trybie - SATA, ATA, PIO?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2008-10-25 08:14:07 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-10-24 23:21:30, clockwork_orange napisał(a):
Cytat:

2008-10-24 18:05:27, krakn napisał(a):
zmalały benchmarki zmalały ale na aplikacjach 32 bit, a jak ktoś ma jeszcze dual core z 64bit to leci pięknie,
mam jezcze jakieś konflikty, na pewno drukarka laserowa i coś jeszcze ale nie moge skapować jakiego steru mi brakuje :-?

Wnerwia mnie jeszcze że po otwarciu katalogu potrafi się zamyślić na kilkanaście sekund, i na pasku postępuje pasek, tak jak by pliki były ssane z sieci, a przecież powinno się to pojawić błyskawicznie, ale mam wrażenie ze on indeksuje i robi ikonki pod folderów i dlatego to tak się dzieje.

mylisz kilka pojec - 64-bitowy proc obsluguje instrukcje tej dlugosci, nie szyne 8-)
podobnie z systemem...

co do otwierania katalogow - pewnie masz indeksowanie wlaczone (przydatne tylko przy szukaniu plikow) a dwa moze dysk(i) nie chodza w odpowiednim trybie - SATA, ATA, PIO?




to nie ja pisałem o 64 bit szynie ;-) szyna jest od transweru a tak jak zauważyłeś oporgramoawnie liczone jest przez procka

taa, już się to coś uspokoiło vista zaczeła działać niesamwicie szybko, najwyraźniej było indeksowanie dysków
mam 4 dyski Sata 300mb
dwa chodzą normalnie a system postawiłem na Split Raid, na razie ciągle problem z internetem wrrrrr, zauważyłem szybko gasnacy komunikat ze "rozłączenie z urządzeniem i już go nie widzi, czyli jest widoczne dla managera przez sekundę a potem się wywraca i po ptakach.
Drukarkę udało mi się oszukać troche, bo HP Laser 1010 nie ma sterów do Visty ale zainstalowałem inne sterowniki, i działa, ale komunikat o błędzie nadal jest, szkoda mi tej drukarki bo niesamowicie tanio i szybko drukuje fakturki :( mógłbym wyjąć z szafy stary komputerek typu klocek spaceshutle czy jak mu tam było, by udostępnić sobie net i drukarkę w sieci... ale czy to ma sens.
Dziś przetestuje jeszcze modem z orange.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

clockwork_orang

Post #6 Ocena: 0

2008-10-25 08:22:26 (15 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

mozesz jeszcze sprawdzic we wlasciwosciach USB, czy nie jest wlaczone oszczedzanie energii - to czesto powoduje rozlaczanie modemow usb

i mozesz wylaczyc indeksowanie - przydatne tylko w przypadku poszukiwania danego pliku na dysku a potrafi zamulic nawet raid

instalujesz tylko sterowniki?

czasem aplikacje dodane sprawiaja klopoty, jakies liczniki, monitory itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2008-10-25 11:34:56 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

faktycznie sprawdze ustawienia USB, w sumie zauwazylem ze w ustawieniach BIOS jest sporo opcji w sumie wszytko jest wlaczone.

co do orange niestety nie poszlo, zatrzymuje sie w pewnym momencie i koniec nie widze sterow do vista 64 sa do zwyklej.

co do dyskow tak jak powiedzialem zmulenie nastepuje w momencie gdy pierwszy raz otwieram katalog, np tak jak ze zdjeciami gdzie jest ich 170GB, ponowne otwarcia juz takiego efektu nie ma, wyraznie przyspieszyly operacje na grafice, filry efekty wyraznie nakladaja sie szybciej, szkoda ze mam tylko jeden rdzen ale moze gdzies kiedys kupie z drugiego obiegu.
Na razie rozwala sie problem od net, w sumie szykuje sie do przeprowadzki i bez sensu kupowac linie, a T-mobile jest do 15 listopada.
dzieki, jak tylko beta odpadnie z kompa to pokombinuje sle cienko to widze :-Y
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

clockwork_orang

Post #8 Ocena: 0

2008-10-25 12:06:16 (15 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2008-10-25 11:34:56, krakn napisał(a):
faktycznie sprawdze ustawienia USB, w sumie zauwazylem ze w ustawieniach BIOS jest sporo opcji w sumie wszytko jest wlaczone.



co do dyskow tak jak powiedziałem mulenie następuje w momencie gdy pierwszy raz otwieram katalog, np tak jak ze zdjęciami gdzie jest ich 170GB, ponowne otwarcia juz takiego efektu nie ma,
dzięki, jak tylko Beata odpadnie z kompa to pokombinuje ale cienko to widzę :-Y

powyłączaj z czego nie korzystasz - mając modem usb nie potrzebna ci karta sieciowa, boot tylko z cd i hdd0, kartę muzyczna jeśli korzystasz z pci itp.

w xp często występował konflikt przerwań, w viscie niby poprawiono, ale wiekszosc (default) bazuje na sprzetowym rozwiazaniu, czyli zaleznym od mobo
moze tu lezy problem z 'nie widzeniem' modemu?


jesli za pierwszym razem dlugo sie laduje, to kombinuj z pamiecia wirtualna, moze za duzo jej lub jest na wolniejszej czesci dysku

sprawdz czy dysk nie ma problemow ze spinem talezy i ich rozpedzaniem - hdtune, zakladka smart+info, gdzie sie dowiesz w jakim trybie pracuje 'twardziel'

możesz bencha tez zrobic, ale trzeba powylaczac niepotrzebne programy wlacznie z AV

daj sreeny, jesli sam nie odczytasz smart

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2008-10-25 20:39:30 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

co niepotrzebne w bios wyłączone, sieciowa potrzebna, Swap może mieć wpływ na podłączanie USB??
dziwne, z przerwaniami to były problemy pod 95 :) a ja mam sprzęt z części firmowych i nie powinno i nie było nigdy problemów pod XP

Po lokalu mam połączenie do tunera satelitarnego, odtwarzam na nim sobie np zdjęcia czy mp3, wykorzystuje nadmiar dysku na chwilowe przechowywanie plików czy kopii bo tam jest 1Terabitowy dysk, ale tez przy instalacji była wyłączona. dziś chyba daruje sobie, stałem się taki wygodny i nie lubię już kompów :-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #10 Ocena: 0

2008-10-26 12:20:12 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

dziś komp pod vista nie wstał dziś, znaczy ekran ściemniał i zdążyłem wsiąść kąpiel i nic, zdarzało mu sie takie powolne starty ale nie aż tak długo.

Reinstal, jeszcze raz, no i kurde o co chodzi?
chodzi pięknie i to gdy wszystkie efekty są na Full, czyli wcześniej z jakiś powodów najwyraźniej źle zainstalowały się stery.
pobrałem stery ze strony Creative, oraz Gigabyte,
program zoombrowser canona.

natomiast cały czas nie potrafię znaleźć co to za urządzenia,PCI ACPI/ATK LDS,
dwa z nich były z płyty głównej, znalazłem stery, natomiast pozostały jeszcze dwa, szlak, pisze tylko LDS i bądź człowieku mądry, gdzie szukać cholerne problemy, typowe dla młodego produktu MS.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,