MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ma ktos 64bit Viste? moje boje na gorąco

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2008-10-19 20:15:22 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Moze ktos powie ze mnie pokorbiło na starość albo mi się nudzi, ale kilka lat temu złożyłem sobie komputerek z prockiem 2 rdzeniowym 64 bit.
Konkret płyta Asus A8N Sli premium i do tego procesorek AMD 64 3500+
no i 3GB ram, jakieś tam dyski,
i sobie pomyślałem że mozna by zainstalować 64 bitowa Viste, z tego co widzę ktoś kto kupi 32 bit Windows może otrzymać, ale czy otrzymać czy zakupić wersje 64 bo kurcze zastanawia mnie ile programów przestanie działać, w sumie dużo operuje na fotografii, wiec powinno w końcu wykorzystywać do tąd nie wykorzystaną i przez chyba 3 lata zakurzoną część procesora.
To samo tyczy się laptopa, Asus M50VM, choć ma procesor 64 bit to ciołki zainstalowali wersje 32bit, totalna bzdura.

Dawniej instalowałem coraz to nowe wersje Windowsów ale mi przeszło bawieniem się ... ale coś mnie tak kusi.
ma ktoś 64 bit windowsa?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Rrrr

Post #2 Ocena: 0

2008-10-19 20:45:24 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

ja prawie mialam :-P
ostatnio kupilam kompa robionego na zamowienie w cougar extreme zastrzegajac ze zycze sobie do niego viste 64-bit. dostarczyli z 32-bit... potem tlumaczyli sie ze zle przeczytali zamowienie :-o podejrzewam ze po prostu nie chcialo im sie szukac sterownikow do 64-bit. na razie nie przeinstalowalam OS bo nie mam czasu na szukanie owych sterownikow ale planuje to zrobic w najblizszej przyszlosci bo przy 32-bit marnuje mi sie "nadmiar" RAMu...

programy powinny dzialac OK, problem moze byc z hardware, karta graficzna itp - jak nie znajdziesz odpowiednich sterownikow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

-Justyna-

Post #3 Ocena: 0

2008-10-19 21:49:17 (16 lat temu)

-Justyna-

Posty: 152

Kobieta

Z nami od: 28-08-2008

64 bitowa wersja visty jest dobra powyzej 2 gb ramu ,bo 32 bitowa obsługuje do 2gb ramu,nie wszystkie programy chodzą pod 64 bity trzeba dużo szukac zwłaszcza jak używasz programów do obróbki fotografii

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2008-10-19 21:56:57 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-10-19 21:49:17, -Justyna- napisał(a):
64 bitowa wersja visty jest dobra powyzej 2 gb ramu ,bo 32 bitowa obsługuje do 2gb ramu,nie wszystkie programy chodzą pod 64 bity trzeba dużo szukac zwłaszcza jak używasz programów do obróbki fotografii


32 bit obsługuje do 3GB ram, tak że jak ktoś kupuje laptopa 4GB to 1 giga leży tak samo jak połowa procesora

akurat ramu w blaszaku nie mam nadmiaru,3 GB grafikę mam gigabite 6800GT a dzwikowka SBLive 7.1 jest nowa, bo miałem zewnętrzna i mi niedawno padła i do wszystkiego są sterowniki wiec chyba nie powinno być problemów.

właśnie przepuściłem programikiem do sprawdzania zgodności, wychodzi na to ze tylko laserówka może sprawić kłopot, choć pewnie to też da się rozwiązać, bo tak trochę głupio mieć sprzęt i nie wykorzystywać jego możliwości. widze ze vista 64 bit premium to koszt około 70 funciaków w savastore.com

No i co do programów to się nie martwię, co jak co ale programy graficzne, autocady itp to właśnie one jako pierwsze wykorzystują w pełni wieloprocesorowość (kiedyś za cenę samochodu kupiłem do biura płytę główną z dwoma procesorami do stanowiska grafika to były czasy hehe) oraz 64 bity, a nawet potrafią więcej ale pod innymi systemami operacyjnymi i na innych procesorach

[ Ostatnio edytowany przez: krakn 19-10-2008 22:19 ]

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #5 Ocena: 0

2008-10-19 22:41:30 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

-Justyna-

Post #6 Ocena: 0

2008-10-19 22:52:04 (16 lat temu)

-Justyna-

Posty: 152

Kobieta

Z nami od: 28-08-2008

tak autocady sa stworzone pod 64-bity,tylko czy napewno potrzeba ci takiej mocy obliczeniowej.mysle ze 32 bity to jest dobry wybor,chyba ze to zaawansowana grafika ze wykorzystasz 100 procent procesora przy takiej obrobce zdjec.Ale nie mowie ze 64 bity jest zle .ja uzywam linuxa xtreme i jestem bardzo zadowolona,a na twoim sprzecie to dopiero pokazalaby co potrafi:-D.ale mysle ze 64 bity to dobty wybor,mysle ze napewno bedzie szybszy,ale czy to zauwazysz.Mój mąż jest <maniakiem komputerowym więc jak bedziesz potrzebował głębszych informacji to pisz ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #7 Ocena: 0

2008-10-19 23:26:17 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2008-10-19 22:41:30, ironiqus napisał(a):
Generalnie, jezeli komus nie zalezy na Aero i innych gadzetach, to bardziej polecam WinXP Pro 64bit. Vista, a szczegolnie jej najbardziej okrojone dystrybucje (Home, Premium) to wielka pomylka.


tez tak kiedys myslalam, ale zmienilam zdanie ;-) Vista ma takze i zalety, i na dobrym komputerze dziala dobrze.
chociaz ostatnio widzialam iMaca za £800 (24 cale) i bardzo zalowalam ze wlasnie kupilam nowy komputer... :-| bo do fotografii jest nie do pobicia.


Cytat:

2008-10-19 22:52:04, -Justyna- napisał(a):
mysle ze 32 bity to jest dobry wybor,chyba ze to zaawansowana grafika ze wykorzystasz 100 procent procesora przy takiej obrobce zdjec.Ale nie mowie ze 64 bity jest zle .
ale mysle ze 64 bity to dobty wybor,mysle ze napewno bedzie szybszy,ale czy to zauwazysz.


wg mnie 32 bity to juz przeszlosc - nawet microsoft rozdaje 64-bitowa Viste za darmo (jesli posiadasz 32-bitowa, pod warunkiem ze to nie oem) wiec nie jest trudno przewidziec ze za pare miesiecy to juz bedzie antyk ;-)
juz nawet nie chodzi o szybkosc ale ekonomie uzycia procesora i ramu. ja na 100% bede instalowac 64-bity, jak tylko znajde troche czasu. na razie mam tylko 4 giga ramu, ale mozliwe ze za jakis czas zainstaluje wiecej :-P

[ Ostatnio edytowany przez: Rrrr 19-10-2008 23:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2008-10-21 21:04:13 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

vista Home cośtam 64 leci, weekend pod znakiem reinstalacji systemu, i qurna wszystkich programów ech
jak znikne na długo to znaczy ze hiuston mamy problem ;-)
Ale co tam zobaczymy co to za cudo.

A co do macówki, kurcze ostatni raz miałem Powermaca chyba z 10 lat temu, równolegle z amigami, stare dobre czasy i kurcze co przechodzę koło stanowiska z jabłuszkami to tak mnie kręci... a Air Mac mnie urzekł, rany boskie to niewiele grubsze od zeszytu :)
kurcze przydałby się taki, zwłaszcza na wycieczkach żeby dokładnie zobaczyć czy zdjęcie wyszło czy nie bardzo 8-):-] tylko ta cena :/ można by kupić niezła kamere za tą cene, albo dołozyć z 500 funtów i masz kamerę niemal PRO ech ;-)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #9 Ocena: 0

2008-10-24 13:48:36 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

podbijam temat
No i pudełeczko z Vistą 64 dotarło do mnie
przy okazji jedną pare dysków, WD 80Gb połączyłem w RAID 0 korzystając ze sterownika NVidia Raid, na płycie mam jeszcze Silicon ale nie jestem pewien czy można z niego odpalać system, więc poszedłem po łatwiźnie, może jak mnie kiedyś pokorbi zmajstruje tam strorage dla zdjęć, czy masterki filmów

Sama instalacja poleciała szybko i sprawnie, winda ruszyła, zgodnie z informacjami które wcześniej otrzymałem po testach zgodności karta dźwiękowa Creative game ultimate i stary laser desk 1010 nie mają sterowników w systemie, ale pobrałem je ze stron producenta.
natomiast problem puki co jest z modemem(donglem USB) do internetu z T-mobile, owszem system widzi go jako CDROM, program obsługujący się zainstalował i panel działa, ale po kliknięciu połącz niestety zwraca komunikat ze nie widzi urządzenia, mimo że posiada sterowniki do Visty, ale czy 64?? zobaczymy :(
Na razie przepiąłem się na stary windows i ruszam na poszukiwania sterów.
Dam znać co i jak, ech jak za czasów win 95 :-Y:-]:-]:-]


* sterowniki są mało tego jak ktoś ma starsze urzadzenie to moze sprawdzić czy aby nie powinien zaktualizować sterowników oraz oprogramowania BIOS strasznie ukryli, i dziwne że nie działa w trybie automatycznej aktualizacje softu
lastmile.t-mobile.co.uk/datacardhelp/user/page.phtml?page_id=98
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

dzieckowemgle

Post #10 Ocena: 0

2008-10-24 15:09:31 (16 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Ja mam wlasnie 32 bitowa wersjd visty, powiedzcie mi prosze gdzie moge ja wymienic na 64, jesli moge? Dodam, ze dostalem ja razem z laptopem, ktorego kupilem miesiac temu. Ma 4gb ramu i szkoda zeby sie 1gb marnowalo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,