MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spotkanie o NIN

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

czeko181

Post #1 Ocena: 0

2016-11-24 12:13:59 (7 lat temu)

czeko181

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Belfast

Witam.
poniewaz nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na moje pytanie pisze tutaj.
Chcialabym sie dowiedziec jak aktualnie wyglada spotkanie o NIN?? Jakie pytanie zadaja i czy jest mozliwosc na spotkanie w Jobcenter wziasc tlumacza???

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

KanRida

Post #2 Ocena: 0

2016-11-24 12:45:42 (7 lat temu)

KanRida

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Rochdale

Byłem na spotkaniu 2 tygodnie temu w Manchester. Możesz wziąć tłumacza ze sobą np znajomego nie robią z tym problemu. Jeśli nie masz potwierdzenia adresu to jeśli masz znajomego może on wystawić ci list potwierdzający że mieszkasz u niego. Wzór listu dostępny na stronie NIN. W zależności jaki dokument przedstawisz paszport czy dowód lekko różnić się będą pytania. Pytania standardowe o dane osobowe, od kiedy przebywasz w UK, jaki jest twój stan cywilny, jeśli masz żonę/ męża czy też przebywa na wyspach. Jeśli masz współmałżonka na wyspach powinien być z tobą. Czas oczekiwania na NIN 6 tygodni obecnie ale dostajesz potwierdzenie że czekasz i możesz się rejestrować i wysyłać cv. Numer telefonu jest ważny żeby był angielski bo zwracają na to uwagę.
Jeśli chcesz jakieś dodatkowe szczegóły to można się zdzwonić albo na skype zgadać.

[ Ostatnio edytowany przez: KanRida 24-11-2016 12:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czeko181

Post #3 Ocena: 0

2016-11-24 12:55:34 (7 lat temu)

czeko181

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Belfast

Super. Dziekuje za uspokojenie moich obaw :) poniewaz z angierlskim nie jest u mnie za dobrze wiec na szczescie moge miec tlumacza :) ufff

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #4 Ocena: 0

2016-11-24 13:20:15 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KanRida

Post #5 Ocena: 0

2016-11-24 13:22:52 (7 lat temu)

KanRida

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Rochdale

Ja dostałem ogólną rozpiskę do tego po polsku z przepisami, prawami pracownika itp.. Ogólnie spytali o pokazanie miejscowości na mapie bo w Manchester sobie zaznaczają skąd do nich Polacy przyjechali. Ogólnie rozmowa bardzo przyjazna nawet się starali po polsku mówić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czeko181

Post #6 Ocena: 0

2016-11-24 14:49:51 (7 lat temu)

czeko181

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Belfast

No jestem bardzo ciekawa jak to bedzie tu w Belfascie wygladac. Mam nadzieje ze nie powiedza mi iz nie moge brac do pomocy tlumacza bo sie chyba zalamie heh.
Ogolnie widzac to ludzie tu przyjaznie nastawieni sa nie to co bylo jak bylam w Holandii. Mam wielka nadzieje ze wszystko pomyslnie przejdzie i bez problemow

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

KanRida

Post #7 Ocena: 0

2016-11-24 15:13:56 (7 lat temu)

KanRida

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Rochdale

bez problemu będzie dodatkowo w trakcie umawiania się na spotkanie możesz poprosić o tłumacza od nich żeby był. na pewno nie robią problemu jak z kimś przyjdziesz do tłumaczenia.
W Manchester nawet oznaczenia są po polsku w urzędzie.Życzę powodzenia, ale pewnie sama powiesz że tak łatwo w innym kraju byś nie załatwiła.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czeko181

Post #8 Ocena: 0

2016-11-24 15:22:54 (7 lat temu)

czeko181

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: Belfast

Mam nadzieje. Troche mnie na duchu podnioslec bo bardzo nie lubie zniam i w jakims stopniu sie ich boje. Ale mam nadzieje ze bedzie jak mowisz latwo i bezproblemowow. Dziekuje jeszcze raz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

FireWire

Post #9 Ocena: 0

2016-11-24 18:00:18 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Jak byłem z koleżanką, w Londynie to zapytali mnie czy robię za tłumacza, powiedziała, że jak nie zrozumie to, że pomogę. Pytanie banalne, dane personalne, adres, paszport. Zapytali o rodzinę czy kogoś bliskiego i wpisali mnie ;) chociaż nie wiem po co. Rejestracja po nin przez telefon, jak słabo rozmawiasz to poproś koleżankę. Ostatecznie można dzwonić samemu, podstawowe pytania przez telefon jak wyżej ale bez pytań o rodzinę. Najgorzej przeliterować swoje imię i nazwisko - pomocny może być alfabet fonetyczny i zrozumieć gdzie odbędzie się spotkanie, ale powtórzy ze dwa razy i można podstępnie nagrać rozmowę.

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 24-11-2016 18:04 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,