MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Oszukany przez firme XXX na 20.000zl

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 62

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zibi12

Post #1 Ocena: 0

2016-10-06 11:37:03 (8 lat temu)

zibi12

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Belfast

Witam
Chcialbym przestrzec wszystkich Polakow przed firma XXX zajmujaca sie przelewami i przewalutowywaniem walut europejskich na zlotowki. Firma ta to niebezpieczni oszusci. Od poczatku wrzesnia zatrzymali i zdefraudolwali czesc moich srodkow w wysokosci 20.000 zl i daja idiotyczne wymowki ze pieniadze nie moga dotrzec na moje konto. Poinformowalem odpowiednie organy scigania o tym ale dla dobra sledztwa nie moge wyjawic jakie to sa instutucje. Nie wiem czy ktos z was mial negatywne doswiadczenia z ta firma ale jesli mieliscie to prosze dzielic sie informacjami moze razem cos wskoramy i pomozemy sobie nawzajem w odzyskaniu pieniedzy. Pozdrawiam
Zbyszek (Belfast)

Uwaga moderatora: Usunieto nazwe firmy. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: +1

2016-10-06 12:12:57 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-10-06 11:37:03, zibi12 napisał(a):
Witam
Chcialbym przestrzec wszystkich Polakow przed firma xxxxxxxxxx zajmujaca sie przelewami i przewalutowywaniem walut europejskich na zlotowki. Firma ta to niebezpieczni oszusci. Od poczatku wrzesnia zatrzymali i zdefraudolwali czesc moich srodkow w wysokosci 20.000 zl i daja idiotyczne wymowki ze pieniadze nie moga dotrzec na moje konto. Poinformowalem odpowiednie organy scigania o tym ale dla dobra sledztwa nie moge wyjawic jakie to sa instutucje. Nie wiem czy ktos z was mial negatywne doswiadczenia z ta firma ale jesli mieliscie to prosze dzielic sie informacjami moze razem cos wskoramy i pomozemy sobie nawzajem w odzyskaniu pieniedzy. Pozdrawiam
Zbyszek (Belfast)


Trzebabylo opisac mechanizm, a nie zaraz nazwa rzucac.
Kto jest w temacie ten mogl sie domyslic, a kto by chcial "uslyszec" nazwe, to na PW by sie zapytal, a tak...

Temat pewnie zniknie soon, i tyle bedziesz mial z publikacji.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aquario

Post #3 Ocena: 0

2016-10-06 12:45:52 (8 lat temu)

Aquario

Posty: 222

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-03-2016

Skąd: Wolver

Cytat:

2016-10-06 12:12:57, tomaszzet napisał(a):

Temat pewnie zniknie soon, i tyle bedziesz mial z publikacji.



...a jak sie okaze ze sponsorowali portal to jeszcze i bana dostanie :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-10-06 13:07:45 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie spodziewajmy sie odpowiedzi od uzytkownika z jednym postem, ktory wpadl na forum narzekac na firme XXX. Rownie dobrze moze byc konkurencja.

Ciekawa jestem jakie to organy, do ktorych zglosil te sprawe. Policja nie jest chyba sekrtna organizacja ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Googhaz

Post #5 Ocena: 0

2016-10-06 16:05:16 (8 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Proponuję usunąć nazwę firmy również z cytatu ;)
Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zibi12

Post #6 Ocena: 0

2016-10-06 21:48:17 (8 lat temu)

zibi12

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Belfast

Nie jestem zadna konkurencja, mamy chora osobe w rodzinie pieniadze potrzebowalismy na nasz slub i przyjechalismy do Polski z nadzieja ze koncu nam oddadza, ale niestety nie. No coz jak rodak nie chce pomoc rodakowi, to prosze to usunac, nie chce od was zadnej pomocy, ja i tak wiem swoje, beziemy dalej probowali oczernic tych zlodzieji na facebooku, Do widzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2016-10-06 22:14:30 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zibi12

Post #8 Ocena: 0

2016-10-06 23:24:29 (8 lat temu)

zibi12

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Belfast

Sluchajcie, teraz jestem juz spokojniejszy i nerwy mi troche opadly,, wiec chcialem przeprosic moderatora forum, ze upubicznienie nazwy tej firmy, rzeczywiscie bylo to troche pochopne i glupie z mojej strony.
Szanse sa male, choc facet komunikuje sie ze mna przez e-mail caly czas i uspokaja mnie obiecujac ze srodki w koncu dojda. Jego glownym tlumaczeniem jest to, ze wlaczaja sie blokady AML (blokada o przeciwdzialaniu prania brudnych pieniedzy)dlatego srodki sa zawracane do nich ustawicznie, ale w koncu ustalilismy ze mial wykonac zwrot na moje konto Danske Bank w Belfascie, ale poniewaz go ponaglalem to wlaczyla sie blokada konta firmowego (inwentaryzacja konta)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zibi12

Post #9 Ocena: 0

2016-10-06 23:30:35 (8 lat temu)

zibi12

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Belfast

Wiem, ze to jest moj pierwszy post na tym forum, ale wlasnie dlatego otworzylem go aby szukac pomocy i rad u osob, ktore mialy podobny problem. Sprawe prowadzi juz Prokuratura w Polsce oraz wypelnilem formularz Action Fraud, na stronie policji w UK.

Ogolnie tak do konca nie wiadomo jaki jest cel szefa tej firmy (czy chca mi zabrac te pieniadze czy tez obrocic nimi i oddac)ale ja juz nawet nie dbam o to aby zaskarzac go o jakiekolwiek straty moralne i inne pierdoly, chce po prostu odzyzskac to co mi zagarneli i napisalem mu nawet, ze bylbym gotow umorzyc to postepowanie gdyby oddali mi kase. A polakomilem sie na nich, bo maja najwyzszy przelicznik funta i nie pobieraja prowizji. Glupi bylem i chytry, wiec sie nauczylem

Pozdrawiam wszystkich

[ Ostatnio edytowany przez: zibi12 06-10-2016 23:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zibi12

Post #10 Ocena: 0

2016-10-06 23:38:17 (8 lat temu)

zibi12

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Belfast

Cytat:


Ciekawa jestem jakie to organy, do ktorych zglosil te sprawe. Policja nie jest chyba sekrtna organizacja ;-)


Prokuratura w Krakowie i Policja w UK (online action fraud form) Jeszcze myslalem o jakims prawniku ze znajomoscia prawa bankowego i miedzynarodowego lub prywatnym biurze detektywistycznym, ciezko powiedziec co moge jeszzcze zrobic, pozostaje zglosic i czekac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,