MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Licencja TV, wezwanie do zaplaty ...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2009-03-07 20:46:03 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2009-03-07 21:00:45 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ano aniu czsami trzeba zacząć czytać od pierwszej strony, a nie jak colture od tyłu od ogłoszeń "szukam pani" :-P:-]:-]:-]
dobra żart,
Cytat:

2009-03-07 18:34:55, moni77 napisał(a):
Telewizor jest jej, a najemcami jestesmy obie
(co prawda tu tez jest balagan bo umowa zostala zmieniona na nas obie jako najemcow jednak jestesmy w posiadaniu tylko tej starej umowy na ktorej ja widnieje jako najemca - ale na wypowiedzeniu sprytnie napisalam tenants i nasze nazwiska,generalnie powinno obowiązywać wznowienie)

Moni współczuje takiej współlokatorki, w sumie się nie ucieknie bo jak przeniesiesz sie na nowy adres to tam ci przyjdzie wezwanie, licencje tez można sobie przenieść, czyli jak masz zapłacona za cały rok do przodu to po prostu podajesz im numer licencji, lub zmieniasz to na stronie internetowej i po sprawie.
TY nie masz tv wiec ciebie to nie dotyczy, niemniej jednak do puki tam mieszkasz to jesteś współodpowiedzialna.

A Nie rozumiem, kto ci ma tego laptopa zabrać??:-o
ja pierniczę co za klimaty
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

moni77

Post #3 Ocena: 0

2009-03-07 21:39:54 (15 lat temu)

moni77

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: reading

"Moni współczuje takiej współlokatorki, w sumie się nie ucieknie bo jak przeniesiesz sie na nowy adres to tam ci przyjdzie wezwanie" - chodzi Ci ze znow zaczna pisac pod adress gdzie nie bedzie placona licencja, czy o zupelnie cos innego? narazie to oni nie maja naszych nazwisk. Wkurzajace jest to, ze to ona sciagnela ten TV a ja mam byc za to wspolodpowiedzialna....juz myslalam czy moznaby jakies oswiadczenie napisac.Ja juz sie czuje jak przestepca we wlasnym mieszkaniu-jak zapukaja to nie otworze...ech.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

metodyka

Post #4 Ocena: 0

2009-03-07 21:45:34 (15 lat temu)

metodyka

Posty: 1738

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: London-Harrow

Cytat:

2009-03-07 21:39:54, moni77 napisał(a):
"Moni współczuje takiej współlokatorki, w sumie się nie ucieknie bo jak przeniesiesz sie na nowy adres to tam ci przyjdzie wezwanie" - chodzi Ci ze znow zaczna pisac pod adress gdzie nie bedzie placona licencja, czy o zupelnie cos innego? narazie to oni nie maja naszych nazwisk. Wkurzajace jest to, ze to ona sciagnela ten TV a ja mam byc za to wspolodpowiedzialna....juz myslalam czy moznaby jakies oswiadczenie napisac.Ja juz sie czuje jak przestepca we wlasnym mieszkaniu-jak zapukaja to nie otworze...ech.



moni77 to na kogo przychodza pisma do zaplaty za "licensTV"

bo tyle co jasie orientuje to z mojego doswiadczenia ,to ja sama weszlam sobie na ich stronke zarejestrowalam sie przyslali mi pismo na moje imie i nazwisko ile to kosztuje i jak jest rozlozona platnosc miesieczna,no i sciagaja z konta co miesiac ,a jak zmienialam adres to sama zglosilam tez przez neta zmiane adresu i na nowy adres co roku przysylaja mi nowe obliczenia i platnosci.
wiec ktos musial zglosic TV do zaplaty:-(
dziekuje Bogu ,mamie i tacie za to kim jestem ,choc nie jetem idealem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2009-03-07 22:19:54 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Przychodzi pewnie na "the occupier".

Kolezance mozesz antene albo telewizor zarekwirowac do czasu jak oplaci licencje na TV. To nie bedzie kradziez tylko zabezpieczenie sprzetu uzywanego bezprawnie. Daj jej oswiadczenie, zatrzymaj kopie dla siebie, ze z TV bedzie mogla korzystac po uregulowaniu oplaty licencji. Nie sadze, zeby cie zglosila na Policje.

A jesli ona w odwecie zabierze ci laptop, bezpodstawnie zreszta, to mozesz to zglosic jako kradziez.

Chociaz widze, ze wszyscy doradzaja wykupic licencje, to skoro nie masz zamiaru korzystac wcale z TV, ani teraz ani z nowym miejscu, nie widze sensu wykupywania, zeby zapewnic kolezance legalne ogladanie. Bardzo spolecznie odpowiedzialna postawa wykupienie dla kogos licencji, jesli masz ochote.

Inna sprawa, ze jak sytuacja pozostanie jaka jest to obie jestescie odpowiedzialne, albo ta ktora latwiej bedzie namierzyc.....

Jak sie ma takie kolezanki, to komu wrogow potrzeba, jak to tutaj mowia......
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2009-03-07 22:37:20 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2009-03-07 21:39:54, moni77 napisał(a):
"Moni współczuje takiej współlokatorki, w sumie się nie ucieknie bo jak przeniesiesz sie na nowy adres to tam ci przyjdzie wezwanie" - chodzi Ci ze znow zaczna pisac pod adress gdzie nie bedzie placona licencja, czy o zupelnie cos innego? narazie to oni nie maja naszych nazwisk. Wkurzajace jest to, ze to ona sciagnela ten TV a ja mam byc za to wspolodpowiedzialna....juz myslalam czy moznaby jakies oswiadczenie napisac.Ja juz sie czuje jak przestepca we wlasnym mieszkaniu-jak zapukaja to nie otworze...ech.

Bo to jest tak, że oni zakładają że ktoś kto się nowy wprowadza to ma TV, po prostu jest to tak popularny gadżet że mało kto go nie ma.
i gdy ktoś się wymelduje pod danym adresem to zaczynają przysyłać właśnie do "mieszkańców"
gdy nie ma reakcji przez jakiś czas to prawdopodobnie sprawdzają w cancilu czy ktoś mieszka pod danym adresem jak tak to ustawiają do kolejki do wizytacji, my jak się wprowadziliśmy to pierwszego mieszkania przez jakiś czas przychodziło do mieszkańców a potem zaczęły przychodzić wezwania na konkretne nazwisko i to w sumie bardzo szybko, jakieś 2 miesiące.
gdy się przeprowadzasz do innego, powiedzmy swojego mieszkanka natychmiast dostaniesz wezwanie i będzie trzeba ich powiadomić ze nie masz TV, no chyba że sobie kupisz.
A ten TV to ona z ulicy stargała trupa, czy kupiła w sklepie?? bo jak w sklepie to tam się pytają o adres i wysyłają gdzie trzeba.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Rockman

Post #7 Ocena: 0

2009-03-07 23:30:45 (15 lat temu)

Rockman

Posty: 60

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: się biorą dzieci?

Cytat:

2009-03-07 22:19:54, Adacymru napisał(a):

Kolezance mozesz antene albo telewizor zarekwirowac do czasu jak oplaci licencje na TV. To nie bedzie kradziez tylko zabezpieczenie sprzetu uzywanego bezprawnie.

Tym razem się nie popisałaś Ada. Namawiasz do przestępstwa.
Współlokatorka używa tv w swoim pokoju więc to ona jest zobowiązana do opłacania licencji. Nikt kto z nią mieszka nie ma obowiązku ani prawa wymuszać tego na niej, a już na pewno nie nielegalnymi metodami (zabieranie telewizora)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2009-03-07 23:38:01 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2009-03-07 17:33:28, moni77 napisał(a):
Niestety zamieszkalam z osoba nieodpowiedzialna.Dziele mieszkanie z kolezanka ktora dostala tv i za nie placi licencji.Przysylaja listy z ponagleniem i grozba wizyty kontrolera, obawiam sie ze jesli wyjdzie to na jaw ze mamy tv w domu ja za to tez bede musiala zaplacic.Mieszkanie jest nietypowe a pokoj w ktorym mieszka kolezanka jest z kuchnia i przechodni wiec sila rzeczy bywam tam.Namawialam ja zeby zaplacila, albo pozbyla sie telewizora niestety bezskutecznie.Ja mam kompa w pokoju i nie potrzebuje tv do szczescia.Powiedzcie mi jak to wyglada w swietle prawa???bo nie rozumiem do konca tego co tu napisane <a href="http://tvlicensing.metafaq.com/templates/tvlicensing/main/answerPage?_mftvst:answerRef=%24http%3a%2f%2fapi.transversal.com%2fmfapi%2fobjectref%2fEntryStore%2fEntry%2fhttp%3a%2f%2fwww.metafaq.com%2fmfapi%2fMetafaq%2fClients%2ftvlicensing%2fModules%2flicensingInfo%2fTopics%2flandlords_tenants%3a135147%3a1&_mftvst:moduleID=%24licensingInfo&_mftvst:topicID=%24landlords_tenants&id=G5RDTJUORTEN98FSI3N8CFTAGC" target="_blank" target="_new">http://tvlicensing.metafaq.com/templates/tvlicensing/main/answerPage?_mftvst:answerRef=%24http%3a%2f%2fapi.transversal.com%2fmfapi%2fobjectref%2fEntryStore%2fEntry%2fhttp%3a%2f%2fwww.metafaq.com%2fmfapi%2fMetafaq%2fClients%2ftvlicensing%2fModules%2flicensingInfo%2fTopics%2flandlords_tenants%3a135147%3a1&_mftvst:moduleID=%24licensingInfo&_mftvst:topicID=%24landlords_tenants&id=G5RDTJUORTEN98FSI3N8CFTAGC</a>



Najpierw przeczytaj wypowiedz autorki- nie oglada TV, to nie jej TV, nie ma zamiaru ogladac TV, tak jej jest potrzebne do szczescia to TV jak popielniczka na motorze.....nie moze sie doprosic kolezanki ktora TV przytargala do domu, zeby uregulowala licencje.

A teraz jeszcze raz przeczytaj moja wypowiedz, ja tylko poradzilam autorce jak uniemozliwic kolezance bezprawne korzystanie z TV.
A to jest roznica wielka!!!

Nie namawiam nikogo do przestepstwa, jeszcze tak zle nie jest, zebym sie musiala martwic o prace, ludzie kradna az milo, jak moj kolega mowi codzien....

[ Ostatnio edytowany przez: Adacymru 07-03-2009 23:39 ]

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

moni77

Post #9 Ocena: 0

2009-03-08 00:25:46 (15 lat temu)

moni77

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: reading

No wlasnie po jaka ch mi ta licencja, a bardziej namierzalna jak znam zycie bede ja. Tv na moje nieszczescie nie da sie schowac do kieszeni bo ma 32cale i wielki kuper - dostala od jakiejs zyczliwej.Ciezko mi go bedzie zrekwirowac, bo pewnie jesli nawet ukryje go pod obrusem w przedpokoju to i tak bedzie w mieszkaniu a to podobno dla panow z kontroli tez sie liczy.Ona pewnie nie zdaje sobie do konca sprawy ze to powazna sprawa bo nie jest w pelni zrownowazona.Wiem, wiem sama sie dziwie,ze trafilam na takiego kogos bo zazwyczaj problemow unikam jak ognia.

PS.a po wczesniejszych problemach jak wyniknal ten to cale TV mialam ochote po prostu wyrzucic przez okno bez pytan i odpowiedzi -zeby bylo po sprawie.dzis jakbym miala komu i prawo byloby zupelnie po mojej stronie (niestety wynajmujemy obie)donioslabym na nia sama.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

moni77

Post #10 Ocena: 0

2009-03-08 00:34:31 (15 lat temu)

moni77

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: reading

...a i jeszcze dobre - ona twierdzi ze ja za swojego laptopa tez powinnam placic. no TV-out to chyba raczej nie powod prawda?kompletnie sie nie zna ale upiera oczywiscie przy swoim, zrzuca powinnosc ze swoich ramion.moze moglabym komus cos zglosic przed faktem...jak mi do domu wleza?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,