MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Auto na raty a powrót do Polski

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Veysell

Post #1 Ocena: 0

2020-06-16 18:38:37 (4 lata temu)

Veysell

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 16-06-2020

Skąd: Londyn

Witam, mam pytanie na temat mojego samochodu. Otóż w zeszłym roku wziąłem samochód na raty, wszystko jest w porządku jestem bardzo zadowolony ale sytuacja zmusiła się, że muszę prawdopodobnie końcem tego roku zjechać do Polski na stałe i chciałbym to auto zabrać ze sobą (oczywiście raty zamierzam nadal płacić będąc już w Polsce). Teoretycznie nic się nie zmienia poza przerejestrowaniem tego samochodu i moje pytanie brzmi czy nie będę miał problemów w Polsce chcąc przerejestrować ten samochód oczywiście już po zrobieniu przekładki i tej całej reszty. Chodzi mi o to czy jeśli wciąż będę płacił raty tak jak dotychczas, czy nie będzie żadnych problemów z ich strony? Mam V5C, fakturę kupna itd z góry dziękuje za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2020-06-16 18:43:59 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Umowa na pewno zabrania Ci sprzedaży i eksportu bez zgody firmy finansującej samochód. Także oficjalnie nie możesz tego zrobić.

Mozesz spłacić raty wcześniej, zeby samochod stal się Twoja własnością. To umowa HP?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #3 Ocena: 0

2020-06-16 18:44:52 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Szybko odpowiem... z tego co sie orietuje, to by zabrac auto ze soba, musi byc splacone. To auto nie nalezy do Ciebie, tylko do kredytodawcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Veysell

Post #4 Ocena: 0

2020-06-16 19:03:44 (4 lata temu)

Veysell

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 16-06-2020

Skąd: Londyn

Tak jest to umowa HP. Czyli oficjalnie nie mogę tego zrobić, tak wiem że jest możliwość wcześniejszej spłaty ale kwota jest zbyt wysoka bym spłacał go już od razu, wolałbym go opłacać tak jak było ustalone w umowie. A czy jeśli wyjadę i go przerejestruje a płatności będą dokonywane jak dotychczas bez zastrzeżeń to będzie problem z ich strony? No bo jeśli się tak nie da to jakie mi pozostaje wyjście? Sprzedać tez nie można? Bo gdybym sprzedał samochód mógłbym spłacić całość i rozwiązać umowę?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2020-06-16 19:19:43 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Moze wez kredyt gotowkowy, splac HP a potem splacaj pozyczke?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2020-06-16 19:35:38 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To zasugeruję mniej honorowe rozwiązanie. Jedź do Polski, a w kraju zdarza się sytuacja losowa i już do Wielkiej Brytanii wrócić nie możesz. Samochód spłacaj i przerejestruj w Polsce.
W tej chwili, jeśli zgłosisz zamiar opuszczenia UK na stałe, to możesz spodziewać się raczej trudności ze strony kredytodawcy - Brexit, a więc wyjście UK poza system rynku EEA też sprawy nie ułatwia. UK, jako państwo trzecie wobec Unii Europejskiej. Lepiej więc niczego nie zgłaszaj, a zwłaszcza w formie pisemnej... .

Szybciej możesz stracić samochód, bo kredytodawca nie będzie miał właściwie żadnych możliwości kontrolowania przez Ciebie dalszych spłat kredytu w przyszłości. To będzie tylko Twoja dobra wola, a gdy zawiedzie... to kredyt/samochód będzie nie do odzyskania przez jakąkolwiek instytucję finansową z UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2020-06-16 19:37:35 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

[B]2020-06-16 19:03:44, Veysell napisał(a)A czy jeśli wyjadę i go przerejestruje


Nie dasz rady przejerestrowac, bo wyjdzie, ze nie Twoje. Mozesz sobie narobic klopotu.... moga powiedziec, ze wywiozles bez zgody, czyli ukradles. Nie rob tego.
Problem taki w UK jest, ze V5C nie jest dowodem wlasnosci.

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 16-06-2020 19:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Veysell

Post #8 Ocena: 0

2020-06-16 19:51:42 (4 lata temu)

Veysell

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 16-06-2020

Skąd: Londyn

V5C nie jest dowodem? Wszędzie pisze ze potrzebne dokumenty to dowód rejestracyjny czyli V5C i faktura zakupu. Akcyzy nie musiałbym płacić bo mam ten samochód powyżej 6 miesięcy. Tez tak uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd, przerejestrowanie i spłacanie bo w obecnej sytuacji raczej nikłe szanse, że wyrażą zgodę na eksport samochodu.

[ Ostatnio edytowany przez: Veysell 16-06-2020 19:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2020-06-16 20:02:03 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

W Polsce Ci nie zarejestruja.... po sprawdzeniu wyjdzie, ze wisisz kase. Nigdy nie rejestrowalam auta z UK ... ale rejestrowalam auto kilka razy jako export I auto musi byc splacone w kraju zakupu. Przykro mi, ze Ci to mowie.
A jeszcze tak sie zapytam o ta fakture zakupu?
Co na niej pisze? Czy jest wspomniany kredytodawca?

Nie chce bys mial nieprzyjemnosci... nie potrzebne Ci to. Moga zrobic z "igly widly":-(

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 16-06-2020 20:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Veysell

Post #10 Ocena: 0

2020-06-16 20:08:02 (4 lata temu)

Veysell

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 16-06-2020

Skąd: Londyn

W fakturze zakupu tej mojej nie ma wspomnianego kredytodawcy, jest tylko suma łączna wartości samochodu, dane pojazdu (model, przebieg, silnik), depozyt jaki wpłaciłem i pod spodem podpis dealera i mój „I declare that I am the owner of the vehicle accurately described above”. Jest tylko adres dealera gdzie zakupiłem samochód.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,