MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Anglia po koronawirusie

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2020-05-28 22:27:05 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Dzis cudowny e-mail na koniec dnia z radosna nowina, ze pracujemy z domu przez przynajmniej nastepne pol roku....chyba wystawie wszystkie kiecki na fb z adnotacja “zamienie na getry “. Pol roku I Tak ich nie zaloze a potem pewnie sie nie zmieszcze.
A no i przyszedl nowy piekny sluzbowy Samsung- na samsungi jest stworzona “tracing app”...Ciesze sie, ze w prywatnych nam nie kaza instalowac. Ale moze powinnam dodac “jeszcze nie kaza”.
Czekam z niecierpliwoscia na zakaz podrozy zagranicznych, no a potem to juz chyba na nakaz szczepienia😡😡😡
Nie wiem jak bedzie wygladala Anglia po wirusie ale moja praca strasznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-06-01 21:03:35 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

U mnie w pracy jakby lekki przestoj, u kuzyna w pracy tez lekki przestoj w troche innej branzy. Oby znowu wszystko ruszylo z kopyta w gospodarce... Ja z utesknieniem czekam na otwarcie hoteli w roznych czesciach Wlk Brytanii .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2020-06-01 21:08:57 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

U nas natomiast rekordowa sprzedaż, podwyżki plac dość znaczne i przyjęcia do pracy. Praktycznie na każdy dział zatrudnili ludzi, magazyny, produkcja. Jeszcze transport szuka kierowcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #4 Ocena: 0

2020-06-01 21:26:16 (4 lata temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2020-06-01 21:08:57, radzik77 napisał(a):
U nas natomiast rekordowa sprzedaż, podwyżki plac dość znaczne i przyjęcia do pracy. Praktycznie na każdy dział zatrudnili ludzi, magazyny, produkcja. Jeszcze transport szuka kierowcy.


Faktem jest,że w pewnych branżach-szczególnie w produkcji jest ruch i sprzedaż...Myślę,że jest to m.in.spowodowane tym,że masa ludzi nie pracuje i siedzi w domu na furlough a jak kasa leci to wydają :-]
Tym bardziej,że NIE WYDAJĄ na: restauracje,imprezy w klubach, na posiedzenia w pubach, na imprezy sportowe i kulturalne, na kosmetyczki i fryzjerów,na siłownie i jeszcze masę innych rzeczy,które w obecnej chwili są niedostępne z powodu ograniczeń "korona-świrusem"///:-]:-]:-]
Zobaczymy jak się przesunie struktura wydatków konsumenckich w miarę luzowania...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #5 Ocena: 0

2020-06-01 21:56:02 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2020-06-01 21:03:35, PannaZMokraGlowa napisał(a):
U mnie w pracy jakby lekki przestoj, u kuzyna w pracy tez lekki przestoj w troche innej branzy. Oby znowu wszystko ruszylo z kopyta w gospodarce... Ja z utesknieniem czekam na otwarcie hoteli w roznych czesciach Wlk Brytanii .


Ja tez...jakichkolwiek miejsc noclegowych- mysmy nigdzie nie byli razem na od Bozego Narodzenia...dla mnie to epoka...na lotnisku nie bylam od polowy lutego...w restauracji bylismy 16/03 (dzisiaj sprawdzilam). Ostatnia impreza 21.03, kino na poczatku marca...ze o fryzjerze itd nie wspomne...No I rodziny nie widzialam 3,5 miesiaca.
Za to nagrilowalam sie za kilka lat bo z nudow co weekend rozpalamy od Wielkanocy:-][LIST]
No I koty w siodmym niebie- caly czas siedze w domu a one nie lubia byc same.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Unre4L

Post #6 Ocena: +1

2020-06-01 23:59:20 (4 lata temu)

Unre4L

Posty: 193

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 13-03-2020

Skąd: Cambridge

Jaja sie dopiero zaczna tak od Grudnia znów nie bedzie miesa mozna kupic przez minimum miesiac albo I dluzej zwlaszcza jak bedzie Brexit bez umowy, proponuje zakup zamrazarki, nawet wstawic do salonu jak nie macie miejsca I juz od konca sierpnia robic zapasy :) a ze bedzie drozyzna to normalne w Sainsburym srednio od listopada 2019 wszystko 10-20p wiecej, niektore produkty nawet 40/50, oczywiscie sa promocje I mozna sie oblowic ale za duzo ludzi juz tak zaczyna myslec… Tym bardziej ze Sainsburys u nas np byl bardziej sklepem dla starszych anglików , teraz natomiast coraz wiecej ludzi tu przychodzi bo w Tesco "tlumy I nic nie ma"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #7 Ocena: 0

2020-06-02 09:57:58 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Duzo ludzi zaoszczedzilo (kilka dni temu art. w guardianie, badanie zrobione przez jakis lewicowy think tank), szacowali chyba na 25 mld£ zaoszczedzone ale przez lepiej sytuowanych (to pewnie tacy co placa normalnie jakies wieksze income tax) przez ten lockdown - nie wydali na to na co normalnie by wydawali. Od razu oczywiscie pojawily sie tez pomysly na zajecie czesci tych pieniedzy przez jakies ekstra podatki na oszczednosci, emisje obligacji wirusowych przez rzad albo inne inicjatywy bo oczywiscie potrzeby budzetowe beda teraz ogromne (koszt furlongu m.in) a normalne wplywy podatkowe sie zalamuja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2020-06-03 12:45:46 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ciekaw jestem czy ta inicjatywa rzeczywiscie jest "widoczna" w Londynie? W sumie 2 tys to calkiem niewiele w skali rozmiarow miasta moze jednak protest nabierze rozpedu.
Niewykluczone, ze rynek wynajmu nieruchomosci zmieni sie choc troche w "Anglii po koronawirusie" ....

"More than 2,000 London tenants whose incomes have been hit by the coronavirus crisis are refusing to pay rent as part of a growing rent strike movement.

The “Can’t Pay? Won’t Pay!” campaign, organised by the London Renters Unionc (LRU), comes after hundreds of students across the UK began withholding their rent because of the crisis."

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/coronavirus-rent-strike-tenants-lockdown-housing-crisis-london-a9542116.html
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2020-06-03 13:49:00 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jesli ktos pracowal z domu albo byl furlough, to zaoszczedzil: na dojazdach do pracy , na jakis lunchach , na opiece nad dziecmi. Nie wydali na restauracje, kina, puby.
Czy rynek wynajmu sie zmieni? Ja mysle, ze nie, nie na dluzsza mete czy jakos zasadniczo. Te 2000 najemcow w 8milionowym miescie to nie jest jakas wielka ilosc. Ludzie protestuja przeciwko wysokim czynszom, ale zeby je obnizyc, potrzebna jest korekta cen nieruchomosci, a tej sie nie spodziewam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2020-06-03 14:17:52 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie zapłacą za wynajem, to landlordzi dadzą im wypowiedzenie i wniosek do sadu o eksmisje. Protest szybko się skończy.

Na pewno ludzie nie wydawali na turystykę, ale mogli za to wydawać na take away, jak nie umieją lub nie chcą gotować.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,