MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Anglia po koronawirusie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 29

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2020-05-26 07:19:17 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak Wam sie podoba pomysl burmistrza Londynu Sadiq Khan'a zeby w celu ulatwienia social distancing poszerzyc chodniki, kosztem jezdni? Ale rownoczesnie zeby w miare mozliwosci nie uzywac transportu publicznego tylko rowerow i ewentualnie samochodow?

Sklepy maja sie otworzyc w polowie czerwca, ciekawe ile bedzie ludzi znowu.

Jakies obserwacje, rowniez z innych miast?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2020-05-26 07:51:13 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Mieszkanie “posrodku nikad” ma swoje zalety. U mnie nie ma zmian, choc przezylam lekki szok, gdy zobaczylam ludzi stojacych w kolejce do cotygodniowego marketu, zachowujacych socjalny dystans. Uwazam, ze dalsze poprawki sa niepotrzebne. Z wirusem trzeba juz zyc. Powiekszenie uliczek dla rowerzystow spowoduje wieksze korki. Zycie toczy sie dalej.
Wczoraj bylam na przejazdzce. W jednej ze wsi byl zjazd motocyklistow. Bylo ich wielu, chodzili sobie swobodnie I mieli zalecenia o zachowaniu dystansu w duzym powazaniu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-05-26 08:04:18 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-26 07:51:13, Turefu napisał(a):
Mieszkanie “posrodku nikad” ma swoje zalety. U mnie nie ma zmian, choc przezylam lekki szok, gdy zobaczylam ludzi stojacych w kolejce do cotygodniowego marketu, zachowujacych socjalny dystans. Uwazam, ze dalsze poprawki sa niepotrzebne. Z wirusem trzeba juz zyc. Powiekszenie uliczek dla rowerzystow spowoduje wieksze korki. Zycie toczy sie dalej.
Wczoraj bylam na przejazdzce. W jednej ze wsi byl zjazd motocyklistow. Bylo ich wielu, chodzili sobie swobodnie I mieli zalecenia o zachowaniu dystansu w duzym powazaniu.


To jest wszędzie.

U mnie w pracy ludzie pracują w grupach, dotykają się, przekazują dokumenty, pakunki - żadnych odstępów - za to do kantyny już muszą iść w limicie i siedzieć 1 osoba przy stoliku *ROFL* to samo w toaletach.

Wczoraj mieliśmy awarię dźwigu - dźwig nie jest większy niż wnętrze małej osobówki - w środku pracowało 4 mechaników :-8

Dla mnie bez sensu rujnować świat do końca bo jakiś wirus - nie groźny dla większości populacji.

Normalnie już nigdy nie będzie, trzeba na to kilku lat - a co jak nam to zaserwują od nowa soon?

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-05-26 08:15:41 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

U mie podobnie.... przyjezdzaja z niewiadomo z kad I z czym.... tlumy....
Ja nad morze to zaraz po 4 z rana... albo po 20 wieczorem. Inaczej sie nie da, by nie przechodzic obok kogos...

Do sklepu to sie "specjalnie" ubieram.😏 Raz na tydzien wystarczy.
"Zycie toczy sie dalej" WHO zapowiada second pick....

Ech.. zmeczona juz jestem tym.
:-(

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 26-05-2020 08:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-05-26 09:07:19 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Najgorszy burmistrz w historii Londynu. Dzięki niemu mamy największą przestępczość w Londynie, tłumaczy brakiem ludzi w policji co nie przeszkadza robić zasadzek na kierowców w 20-30 policjantów na jednej zasadzce w City. Wszędzie ograniczenia do 20mph . Największe korki na świecie . Najbardziej zakorkowane miasto na świecie. Congestion charge teraz drożeje o 30% i będzie 7 dni w tygodniu od 7-22 . Zamknięte wogole dla ruchu będą główne ulice w City of London. M.in Kingsway gsze SA dwa pasy w każdą stronę , to główna ulica , jaki sens to zamykać ? Rowerzyści to święte krowy , mają swoje ścieżki a i tak przejeżdżają przez czerwone światła wszędzie . Taranują pieszych . Sadiq zrobił z L miała właśnie minąć a jednak przez wirusa ma jeszcze rok .

Opinia moderatora: Post edytowany z obraźliwego języka w stosunku do osoby publicznej. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2020-05-26 10:08:39 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2020-05-26 13:20:37 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ograniczenia stanowisk Policji są dobrze znane, to nie bajka, i nie każdy z drogówki nadaje się na detektywa. Jakbyś mieszkał a nie przyjeżdżał przez najbardziej nadymione od samochodów miejsca, to miałbyś inne zdanie na temat zanieczyszczenia powietrza zapewne.

Temat o Anglii, to tylko dodam, że w Walii największy problem jest z "turystami" z Anglii, którzy nie rozumieją że "Wales is closed". Jak do tej pory, to nie widziałam żadnych większych zgrupowań, pomimo długiego i ciepłego weekendu, chociaż Policja jakieś imprezy rozgoniła ponoć. Ogólnie to jednak czytając forum mogę powiedzieć, że w okolicach ludzie trzymali się zasad wyjątkowo dobrze, w 99 %.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2020-05-26 13:24:19 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ciekawe, ze w Azji, tam gdzie maja juz za soba poprzednie epidemie nie ma wielce drastycznych/ post apokaliptycznych zmian. Zycie toczy sie dalej, tyle, ze szybciej reaguja jesli nowy wirus sie pojawi. No i nosza maski, ktorych tu wszyscy zdaja sie nienawidzic.

Dzis w sklepie jeden dzieciach i jednek dorosly kichali, prychali i kaszleli. Oczywiscie maski niet. I to akurat jest wkurzajace jesli ktos kicha/ kaszle i rozsiewa wokol obojetnie co. Bo juz nie chodzi, czy to korona czy inna grypa- jak sie kaszle/ kicha/ prycha to sie albo zaslania nos/ usta husteczka czy tez maska. Takw wiec ta cala shiza nawet podstawowych zasad higieny ludziom nie wpoila.

Tu ten caly cyrk jest raczej wykorzystywany do przepchniecia wlasnie zmian, ktore chcieli zaprowadzic uz dawno temu, ale nie bylo wymowki., przyzwolenia spolecznego itd. No i oczywiscie ceny w gore. Zwykla woda Nestle zgrzewka byla 2£ a teraz jest 2.40 w tesco. Pewnie kogo sie da, to zatrzymaja w pracy w domu w ramach ciecia kosztow. Bo sie okazlo, ze mozna.

Trzymanie ludzi na dystans mi sie akurat podoba, bo nie lubie jak ktos sie zbyt blisko mnie peta. Ani w sklepie, ani nigdzie indziej.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-05-26 13:35:20 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Powtórzę, jak @Gal... nie będzie żadnych zmian w Anglii (nie piszę o Szkocji, Walii czy Irlandii Północnej). Nawet tych zmian w zachowaniu, jak większa wrażliwość na higienę. Natomiast będzie drożej.
Społeczeństwo trzeba przygotować na podwyżki towarów, usług. Dodatkowy argument dla konserwatywnego rządu niemal w przeddzień ostatecznego zerwania z EEA. Ciekawe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2020-05-26 13:40:11 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziś w południe na spacerze/ rowerze nie mogłam się przepchać przez tłumy starców na chodnikach - i o czym mowa?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,