MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-12-23 19:32:18 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Przeniesione z innego tematu, żeby nie zaginęło. Może ktoś będzie chciał podpisać

Jest Petycja do podpisania. Poniżej tekst ze strony oraz link.. :

Cytat:

My name is Damian Wawrzyniak. I’m a Polish chef and the UK has been my home for over 15 years. I’ve cooked for the royal family, was voted UK Top 10 Food Pioneer by BBC Good Food and was a senior chef at the 2012 London Olympics and Paralympics. But this was not good enough to get "settled status" to allow me to stay here permanently after we leave the EU.

I thought applying to this EU Settlement Scheme would be simple. But I was wrongly granted a temporary status instead of a permanent one. It left our family devastated. If unresolved, it would have left us vulnerable to the unknown future immigration system and left my plans to settle in the UK with my young children uncertain.

People who have lived and worked in the UK legally for decades who fail to successfully apply will be criminalised overnight after the Government’s cut-off date. Many children like mine who were born in the UK must still apply or they too will become vulnerable to the hostile immigration system. The scheme is an unnecessary and complex process - especially if it goes wrong like it did with mine. That’s why I’m calling for all EU nationals and non-EU family members to be granted automatic settled status.

Boris Johnson and Priti Patel have already promised this would happen but we haven’t seen any action. Every day that goes by, we get nervous about our future. If it doesn’t happen, it will be a bureaucratic nightmare for the Home Office and heartbreaking for communities. Those of us who are unable to successfully apply will be prevented from working, opening a bank account, driving or renting accommodation. We will be at risk of detention and forced removal.

I speak good English and have worked and paid taxes for 15 years. If I found the scheme difficult, it will be catastrophically worse for those who do not have the same voice or means that I do. Groups like older people, disabled people and survivors of domestic violence who are more likely to struggle with the scheme are at greatest risk of slipping through the cracks in the system.

I’m simply calling on the UK Government to deliver on its existing promise and grant all EU nationals and their families in the UK automatic settled status. This is the only way to avoid hundreds of thousands of us becoming criminalised overnight and to stop bureaucratic chaos in the long run. It is the only way to ensure we can continue living and working in the place we call home.

#BrokenPromises

Petycja Daniela Wawrzyniaka




Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-12-24 00:37:40 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Podpisaną i podana dalej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2019-12-24 08:58:48 (4 lata temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Bump 🌲
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2019-12-24 10:19:14 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Podpisana uwazam ze autor i jego intencje sa najmniej wazne tutaj nie wierze w ta petycje bo z automatu nic sie nie dzieje na taka skale system jest pelen bledow ale i tak lepszy niz chaos ktory by zapanowal gdyby przyznawali ten status za przyslowiowe klikniecie
podpisuje tylko po to zeby byl widoczny polski akcent bo wyglada na to ze poki co wpisuja sie muslimi anglicy a Polakow tyle co na lekarstwo co jest przynajmniej zabawne ale nie zaskakujace : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-12-24 16:21:26 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Podpisane
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #6 Ocena: 0

2019-12-25 11:46:05 (4 lata temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Miłego, Świątecznego dnia życzę! 🎄
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #7 Ocena: +1

2019-12-29 20:57:10 (4 lata temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Żeby nie zaśmiecać wątku o Settled Status pozwolę sobie zacytować jedna z wypowiedzi która się tam dzisiaj pojawiła..:

Cytat:

2019-12-29 18:39:47, beansontoast napisał(a):
Problem w tym, ze takimi petycjami sie upokarzamy i robimy sobie obciach.
Zasady sa proste i jak sie je spelnia to sie dostaje odpowiedz pozytywna. A nie sciemnia cos o dziurawym systemie, zlej woli Home Office i probuje wciagac tysiace ludzi, ktorzy potrafili sobie formalnosci dopilnowac, zeby teraz robili z siebie glupkow, za czyjes bledy i niedopatrzenia, lub zwykle cwaniactwo.
Mam nadzieje, ze nie dojdzie ta akcja do skutku. Ludzie miejmy szacunek do samych siebie.



Jeżeli ktoś się czuje UPOKORZONY podpisywaniem petycji wystosowanej przez Polaka, ale jednak chciałby wesprzeć pracę tych którzy od ponad 3 lat lobbuja o zabezpieczenie praw obywateli UE to the3million.org.uk wydaje się być idealną organizacją. Liderem grupy jest Francuz, ale wspierają go Niemcy, Włosi, Hiszpanie, Austriacy, Belgowie, ja też i zapewne paru innych Polaków ( za co serdecznie przepraszam, przepraszam oczywiście tylko za siebie, na innych nie mam wpływu ).

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #8 Ocena: 0

2019-12-30 16:34:41 (4 lata temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-12-24 10:19:14, cris82 napisał(a):

podpisuje tylko po to zeby byl widoczny polski akcent bo wyglada na to ze poki co wpisuja sie muslimi anglicy a Polakow tyle co na lekarstwo co jest przynajmniej zabawne ale nie zaskakujace : P


Ja od 23/12 miałam problem z podpisaniem tej petycji. Wsparłam change.org finansowo, ale nie moglam podpisać, nie dochodził do mnie e-maila z pytaniem o potwierdzenie maila. W końcu dzisiaj otrzymałam od nich e-mail i mogłam podpisać, tak się przy tym zakręciłam, że po raz drugi wysłałam informacje na FB. Tym razem poszła jako "XY prosi o pomoc". W ciągu 20 minut od pojawienia się info na FB, dwoje z moich Pakistanskich znajomych wysłało wiadomość: " kiedy i jak mogę pomóc". Już podpisali!

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 30-12-2019 16:35 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2019-12-30 20:54:18 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

A tu jakby ktos chcial go odwiedzic:

https://twitter.com/chefconsultant/status/1175411988714926080?lang=da

https://www.houseoffeasts.co.uk/
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,