MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Awans w pracy i brak obiecanej podwyżki

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adbeast121

Post #1 Ocena: 0

2019-11-17 16:57:55 (4 lata temu)

adbeast121

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Leicester

Witam. Mam pewną nieprzyjemną sytuacje w pracy i chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym coś z tym zrobić. Mianowicie w lutym 2018 zaproponowano mi awans na wyższe stanowisko w pracy i obiecano wyższa stawkę, do tej pory pracę tą wykonuje a nie dostałem ani kontraktu czy też podwyżki, wręcz przed pierwsze 6 miesięcy oczekiwania na kontrakt dostawałem jeszcze mniej niż powinienem. Rozmawiałem wiele razy ze swoim managerem lecz i tak na końcu czekałem kolejne miesiące bez zmian. Czterokrotnie byłem w HR i po pierwszych dwóch razach nawet nikt nie raczył dać odpowiedzi w jakim stoimy miejscu. Rozmowa zarówno z HR jak i moim przełożonym nie przynosi skutku bo wszystko zależy od jego przełożonego który zajmuje się kilkoma oddziałami w UK a ja czekam w nieskończoność. Dlatego zastanawiam się czy jest możliwość ubiegania się o zwrot tych pieniędzy bo już na tym kontrakcie i tej pozycji tak mi nie zależy po niemal 2 latach czekania... Nie wiem czy można coś z tym zrobić czy to mój błąd godząc się na nowe stanowisko nie podpisując wcześniej kontraktu?. Dziękuję i czekam na odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2019-11-17 17:08:41 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

A co to znaczy mniej niz powinienem? Poprzednia umowe rozwiazales? Bo pierwsza rzecz to nie powinienes dostawac mniej...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adbeast121

Post #3 Ocena: 0

2019-11-17 17:16:59 (4 lata temu)

adbeast121

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Leicester

To znaczy pracowałem w systemie zmian 12 godzinnych przez co dostawałem +20% od podstawy, gdy zgodziłem się na nową pozycje pracuje na zmianie dziennej po 8 godzin, i wtedy straciłem te 20% przez co dostawałem tylko minimum a chcę zaznaczyć, że u mnie w firmie nikt nie dostaje samej stawki minimalnej. Żadna umowa nie jest rozwiązana, wedle kontaktu wygląda że pracuje wciąż na starej zmianie. Po 6 miesiącach gdy chciałem zrezygnować z tej funkcji oddali mi 20% mimo, że nie pracuje na 12 godzinnych zmianach ale to wciąż nie to co mi obiecano, wtedy mój manager powiedział ze w przyszłym roku (2019) a rok się kończy i nadal nic. Zastanawiam się nad prawnikiem albo związkami, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś szansa może ma ktoś wiedzę na ten temat

[ Ostatnio edytowany przez: adbeast121 17-11-2019 17:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2019-11-17 18:21:05 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Po pierwsze przestalabym omawiac to slownie. Wystosuj list do HR lub takze kierownika opisujac date obiecia nowych obowiazkow, opis tych obowiazkow nie objetych dotychczasowa umowa i fakt ze do tej pory nie otrzymales stosownej umowy ani wyzszej pensji. Wyslij emailem skan listu zeby miec dowod ze wyslales. Nie licz juz ze na gebe cos wskorasz. Jesli nie otrzymasz na to odpowiedzi, wtedy przyjdzie czas na dalsze ruchy.
-----
Odnosnie placenia prawnikowi, przy wszystkich sporach w pracy nalezy wyczerpac wszelkie dostepne procedury przed wniesieniem do trybunalu.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 17-11-2019 18:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #5 Ocena: 0

2019-11-17 18:40:11 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-11-17 17:16:59, adbeast121 napisał(a):
Zastanawiam się nad prawnikiem albo związkami,

Dobrze by bylo miec na pismie jakas odpowiedz o braku podwyzki.
Niemniej, jezeli nalezysz do zwiazku zawodowego, opisz to. ZZ bardzo szybko zalatwiaja takie sprawy, nic Cie to nie bedzie kosztowalo (jezeli potracaja Ci skladki), a pracodawcy boja sie ich jak ognia. W przypadku pokrzywdzonego zawsze sa skuteczni.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

adbeast121

Post #6 Ocena: 0

2019-11-17 19:19:37 (4 lata temu)

adbeast121

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Leicester

Nie należę do związków ale mam zamiar się zapisać, trochę późno bo nie wiem ile muszę przynależeć aby móc skorzystać z ich pomocy ale czekam już tak długo, że nawet trochę dłużej poczekać nie zaszkodzi. Czyli radzicie aby zacząć od drogi listownej aby wszystko było udokumentowane?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2019-11-17 19:44:27 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-11-17 19:19:37, adbeast121 napisał(a):
Czyli radzicie aby zacząć od drogi listownej aby wszystko było udokumentowane?

Napisz wszystko po kolei z datami.
Kiedy Ci zaproponowano "avans" i na jakich warunkach.
Kiedy wyraziłeś zgodę.
Kiedy objąłeś nowe stanowisko pracy.

Zwracasz się z prośbą (żądaniem) o nadpłaceniem należnego Ci wynagrodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adbeast121

Post #8 Ocena: 0

2019-11-17 19:53:34 (4 lata temu)

adbeast121

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Leicester

Dzięki wielkie za rady, najbardziej nie byłem pewny czy mogę coś z tym zrobić skoro podjąłem prace na nowym stanowisku bez wcześniejszego podpisania kontraktu. Wystosuje pismo a w międzyczasie zapisze się do związków. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady bądź widzę w tym temacie niech śmiało pisze, wszystko mi się przyda :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2019-11-17 23:39:53 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Związki w takim przypadku mogą być pomocne ale pod warunkiem że to obecne stanowisko pracy jest "objęte" związkami zawodowymi.
Jak "związki" Cię mogą objąć to nie zwlekaj tylko od razu "kawę na ławę" najwyżej Ci powiedzą że musisz trochę odczekać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2019-11-19 06:22:57 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-17 19:53:34, adbeast121 napisał(a):
Dzięki wielkie za rady, najbardziej nie byłem pewny czy mogę coś z tym zrobić skoro podjąłem prace na nowym stanowisku bez wcześniejszego podpisania kontraktu. Wystosuje pismo a w międzyczasie zapisze się do związków. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady bądź widzę w tym temacie niech śmiało pisze, wszystko mi się przyda :)


Kontraktem jest również umowa słowna. Nie musi być na piśmie. Nastąpiła zmiana stanowiska, więc kontrakt został wprowadzony w życie. Obie strony muszą wypełnić to, do czego się zobowiązały.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,