MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nieuczciwy (?) landlord

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radzik77

Post #1 Ocena: 0

2020-05-20 11:50:21 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-20 08:15:24, Adacymru napisał(a):
Tylko teraz nie jest najlepsza sytuacja do poszukiwania nowego lokalu, agencje nie są otwarte na oglądanie ofert, nawet nie ma bardzo jak umówić się na zobaczenie lokalu.



Teraz moze i nie, ale autor pisze ze od 3 lat miski stawia jak pada deszcz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2020-05-20 12:01:14 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-20 08:24:12, gregory61 napisał(a):
Cytat:

2020-05-20 08:15:24, Adacymru napisał(a):
Tylko teraz nie jest najlepsza sytuacja do poszukiwania nowego lokalu, agencje nie są otwarte na oglądanie ofert, nawet nie ma bardzo jak umówić się na zobaczenie lokalu.


Własnie w tym jest problem,że jestem przyblokowany sytuacją,tylko szlag mnie trafia,że człowiek dbał jak o swoje mieszkanie w ciągu 8 lat dwa razy malowane i zakładane wszędzie tapety,nie prosiłem jego o wsparcie finansowe,kupilem zrobiłem i po sprawie.Tak się składa,że w Polsce wynajmujemy od 13 lat dom pewnej rodzinie,wichura zerwała dachówki i był mały przeciek,żona natychmiast pojechała do Polski usunąć usterki a tutaj prosisz chama trzy lata i totalna zlewka,najbardziej smieszne jest to,że depozyt wpłacił dopiero w ubiegłym roku co powinien uczynić natychmiast w ciągu miesiąca,dopiero po mojej interwencji i pismach do niego raczył wpłacić tam gdzie powinien,mogłem go od razu oddać do sądu ale człowiek nie chciał zadymy,tylko normalnie mieszkać.Nie mieszkam w Anglii kilka lat tylko prawie 15 i poznałem tutejsze prawa i realia,nie dam się dymać przez jakiegoś dusigrosza landlorda.


Mieszkalem 8 lat w wynajmowanych i zrobilem kilka razy malowanie oraz jakies drobne usprawnienia (zbudowalem szafe, zmodernizowalem ogrod). Nigdy nie placilem za materialy. Landlord byl i tak wdzieczny ze poswiecilem swoj czas i zawsze pytal czy chce cos extra.

Trafiles kiepsko i dawno powinienes sie przeprowadzic. Koszty przeprowadzki sa zawsze ale to nie jest zaden powod zeby zostac gdzie sie wszystko wali.

Ta kase co wsadziles w wymiane carpetow, trzeba bylo przeznaczyc na przeprowadzke.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #3 Ocena: 0

2020-05-20 12:12:02 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Wszystko się zgadza,tylko jeżeli ma się dzieci,szkołę blisko,sklepy pod nosem,zona blisko do pracy to nie jest tak z dnia na dzień wyprowadzić się,zeby przewieść swoje meble i sprzęt wynajmowałem duży samochód ciężarowy oraz dwóch ludzi do pomocy,poza tym jestem schorowany,teraz czeka mnie operacja,przełożono ją ze względu na koronawirusa,miała odbyć się w marcu.Po drugie na to potrzeba około 4 tysiecy,ja nie trzymam pieniędzy w skarpecie,tutaj żyję i wydaję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-05-20 12:24:49 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Wynajmuje mieszkanie od ponad 8 lat. To tak dla porownania.
Nic nie robie...tylko malowalam lazienke... bo grzyb z wilgoci. Mieszkanie stare w oplakanym stanie w tej chwili.... ale cisza spokoj I moge miec futrzaki. Mieszkanie nadaje sie do generalnego remontu. Jak zostanie odnowione to zaplace 200£ wiecej (dla mnie to bardzo duzo). Nie zawracam wlascicielowi glowy I nie mam podwyzki odkad tu jestem.😏
W umowie mam, ze nie moge przeprowadzac remontu, malowac, czy zmieniac cokolwiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2020-05-20 12:52:47 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2020-05-20 07:09:30, gregory61 napisał(a):
Na koniec dodam,że otrzymał takiego maila

Hello Rishi

Right now there is no option that this "inspection" will take place during these times. What are you thinking? It is isolation time, you shouldn't have came to my house before, you are ignoring goverment instructions.

Grzegorz.


Tu masz argument, ale i właściciel może używać tego samego argumentu że nie może zrobić remontu bo Ci nie chce przeszkadzać w twojej "izolacji". Tak może grać na czasie aż Ci umowa na wynajem się nie skończy.
Czasem się zdarza że właściciel chce wynająć zapuszczone mieszkanie czy dom niby, za parę groszy ale jak tylko lokator sobie odmaluje i się dobrze urządzi to zaraz wysoka podwyżka albo "fora z dwora".
Współczuję Ci tej sytuacji bo jak z sufitu kapie i nikt z tym nic nie robi to tylko uciekać, chyba że to mała naprawa i można samemu to naprawić a wcześniej negocjować o zwrot kosztów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2020-05-20 13:40:32 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-20 12:12:02, gregory61 napisał(a):
Wszystko się zgadza,tylko jeżeli ma się dzieci,szkołę blisko,sklepy pod nosem,zona blisko do pracy to nie jest tak z dnia na dzień wyprowadzić się,zeby przewieść swoje meble i sprzęt wynajmowałem duży samochód ciężarowy oraz dwóch ludzi do pomocy,poza tym jestem schorowany,teraz czeka mnie operacja,przełożono ją ze względu na koronawirusa,miała odbyć się w marcu.Po drugie na to potrzeba około 4 tysiecy,ja nie trzymam pieniędzy w skarpecie,tutaj żyję i wydaję.


Przykro mi że masz taką sytuacją i nie oceniam możliwości finansowych ale odpowiedz sobie na pytanie.

Jak długo będę tam tkwił z rodziną? Aż w końcu będę miał dosyć użerania się z właścicielem. Zawali się dach? Właściciel wręczy mi wypowiedzenie?

Co by nie nastąpiło, kasę na przeprowadzkę będziesz musiał wytrzasnąć? Dlaczego czakasz aż zdarzy się to w najmniej odpowiednim momencie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2020-05-20 16:03:18 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Może spróbuj o mieszkanie komunalne się ubiegać w gminie? Wydaje mi się że mogą również pomoc z przeprowadzka.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-05-2020 16:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2020-05-20 17:26:35 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak ma oszczednosci to nie pomoga niestety.

Nie wiem jaki jest limit musialabym poszukac....
... a doczytalam ma dom w Polsce.... raczej nie przydziela.

Nie mozesz przesunac mebli na czas zdjec? Dogadaj sie jakos... *DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 20-05-2020 17:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2020-05-20 17:31:20 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakby miał oszczędności to by się przeprowadzil. Pisał wyżej, że "nie trzyma w skarpecie"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #10 Ocena: 0

2020-05-20 19:56:21 (4 lata temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Landlord I tak strzelił sobie w stopę jeśli depozyt nie był chroniony od początku. Teraz jak będziesz się wyprowadzać to będzie musiał Ci oddać całość. Jeśli on będzie chciał dać Ci wypowiedzenie to dopóki nie odda Ci depozytu w całości, to wypowiedzenie nie będzie miało żadnej mocy.
Najgorzej na jego głupocie w tym temacie nie wyszedłeś.
Co do olewania napraw, to wyślij mu list (tylko za potwierdzeniem odbioru żebyś miał dowód, albo e-mail jak się tak kontaktujecie) z listą co trzeba zrobić, daj mu czas do kiedy mu dajesz się ustosunkować, a jak znowu oleje to skontaktuj się z environmental health z councilu. Jak będzie trzeba to oni go przymusza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,