MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nieuczciwy (?) landlord

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Evel94

Post #1 Ocena: 0

2019-10-16 23:40:29 (5 lat temu)

Evel94

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 13-02-2018

Skąd: South Witham

Tak, też starałam się wytłumaczyć. Wielokrotnie pisałam, że jak tylko dostaniemy rachunek to zapłacimy. Niestety ciężko bylo to Pani zrozumieć.
Zostaliśmy wyzwani od "jeb**ych Polaczkow".

"Ja pierd*le ! Prawda bo gdybysmy spisali umowe to nie byloby Was stać na ten flat. City advise mnie nie intetesuje. tetaz chodzi tylko o uvzciwosć, a ztym to już raczej gorzej.

Zablokowalam ja na Facebooku, napisała z drugiego, Zablokowałam również, znalazła mnie na Instagramie.

Skierowałam wiadomośc bezpośrednio do właściciela, z prośbą o przesłanie rachunku na mojego maila. Jak tylko go dostanę to ureguluję należność.

Mam nadzieję, że nie bedzie jutro czekać na mnie pod moim nowym mieszkaniem.

Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #2 Ocena: 0

2020-05-19 08:24:26 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Mam pytanie,czy landlord ma prawo wejść do mnie do mieszkania i robić zdjęcia moich mebli,rzeczy itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-05-19 08:33:04 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-19 08:24:26, gregory61 napisał(a):
Mam pytanie,czy landlord ma prawo wejść do mnie do mieszkania i robić zdjęcia moich mebli,rzeczy itd.


Wpuściłeś go i zaczął robić zdjęcia? :-o może te rzeczy już są na ebay ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #4 Ocena: 0

2020-05-19 08:41:36 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-05-19 08:33:04, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2020-05-19 08:24:26, gregory61 napisał(a):
Mam pytanie,czy landlord ma prawo wejść do mnie do mieszkania i robić zdjęcia moich mebli,rzeczy itd.


Wpuściłeś go i zaczął robić zdjęcia? :-o może te rzeczy już są na ebay ;-)

Raczej do idiotów się nie zaliczam,pogoniłem dziada i powiedziałem,że zdjęcia będzie robił jak się wyprowadzę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2020-05-19 09:12:32 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Nie, jesli masz umowe najmu musi Ci dac przynajmniej 24 godziny notice.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lichowie

Post #6 Ocena: 0

2020-05-19 13:13:31 (4 lata temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Landlord bez uprzedzenia, a nawet pod Twoją nieobecność może wejść tylko w nagłych przypadkach, np, zalane mieszkanie.
W innych sytuacjach musi uprzedzić 24h wcześniej, ale jeśli Tobie nie pasuje to możesz się nie zgodzić i będziecie musieli znaleźć inny termin, taki żeby był dogodny dla obu stron.
Jeśli landlord chce zrobić zdjęcia bo sprzedaje mieszkanie/dom, a Ty nie chcesz żeby na zdjęciach były Twoje meble o ogólnie Twoje rzeczy to też możesz się nie zgodzić i on nie może Cię zmusić.
Przez cały okres trwania umowy łącznie z okresem wypowiedzenia masz prawo "quiet enjoyment of the property".
To czy pozwolisz zrobić zdjęcia czy nie zależy od Ciebie. Jeśli landlord powie Ci, że i tak wejdzie to mu powiedz, że złamie prawo i zgłosisz to na policję, a zdjęć i tak nie pozwolisz mu użyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #7 Ocena: 0

2020-05-19 14:34:20 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-05-19 13:13:31, a-were napisał(a):
Landlord bez uprzedzenia, a nawet pod Twoją nieobecność może wejść tylko w nagłych przypadkach, np, zalane mieszkanie.
W innych sytuacjach musi uprzedzić 24h wcześniej, ale jeśli Tobie nie pasuje to możesz się nie zgodzić i będziecie musieli znaleźć inny termin, taki żeby był dogodny dla obu stron.
Jeśli landlord chce zrobić zdjęcia bo sprzedaje mieszkanie/dom, a Ty nie chcesz żeby na zdjęciach były Twoje meble o ogólnie Twoje rzeczy to też możesz się nie zgodzić i on nie może Cię zmusić.
Przez cały okres trwania umowy łącznie z okresem wypowiedzenia masz prawo "quiet enjoyment of the property".
To czy pozwolisz zrobić zdjęcia czy nie zależy od Ciebie. Jeśli landlord powie Ci, że i tak wejdzie to mu powiedz, że złamie prawo i zgłosisz to na policję, a zdjęć i tak nie pozwolisz mu użyć.



Dziękuję za odpowiedź,również jestem tego samego zdania i w pełni się zgadzam,że nie ma prawa nikt mi fotografować moich rzeczy,tym bardziej że meble wszystkie są moją własnością,poz tym szukam jeszcze konkretnego artykułu i przepisu własnie odnosnie robienia zdjęć,muszę się czymś "podeprzeć" bo do niego to nie dociera,mieszkam w tym lokalu wraz z rodziną od osmiu lat,parkuje na podwórzu samochód od samego początku a on mi wczoraj wyskakuje,że jeżeli nie zezwolę jemu wejść i porobić zdjęć to samochód mój wywiezie na lawecie,gdyż to jest jego teren i jego dom,poza tym mam założone kamery ,które non stop nagrywają teren na którym parkuję,gdyż były usiłowania włamania i kradzieży.Wojna zaczęła się z nim o dach, który przecieka i nie ma zamiaru naprawić,ktoś powie można się wyprowadzić dla świętego spokoju w moim przypadku jest to koszt kilku tysięcy,gdyż jak wspomniałem mieszkam w uk od 14 lat,posiadam swoje wszystkie meble i sprzęt,to nie jest wziąć walizkę,trochę ciuchów i wyjść.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-05-19 14:48:45 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jesli on zaniedbuje swoje obowiazki to jest nie fair

ale dlaczego nie chcesz mu pozwolic zrobic zdjecia z jakimis meblami? jak ma inaczej sfotografowac pomieszczenia? jest dla mnie nie zrozumialem jezeli on chce wystawic dom na sprzedaz to co? ma nie wystawiac bo dla ciebie to jest koszt kilku tysiecy i za dlugo tam mieszkasz? bez przesady powinien cie uprzedzic wczesniej a ty nie powinienes miec powodu zeby sie nie zgadzac na to : P

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 19-05-2020 14:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregory61

Post #9 Ocena: 0

2020-05-19 14:58:41 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-05-19 14:48:45, cris82 napisał(a):
jesli on zaniedbuje swoje obowiazki to jest nie fair

ale dlaczego nie chcesz mu pozwolic zrobic zdjecia z jakimis meblami? jak ma inaczej sfotografowac pomieszczenia? jest dla mnie nie zrozumialem jezeli on chce wystawic dom na sprzedaz to co? ma nie wystawiac bo dla ciebie to jest koszt kilku tysiecy i za dlugo tam mieszkasz? bez przesady powinien cie uprzedzic wczesniej a ty nie powinienes miec powodu zeby sie nie zgadzac na to : P

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 19-05-2020 14:49 ]




Możesz się rozebrać do naga i dać fotografować,nie rozumiesz sprawy to się nie udzielaj,wszystko w temacie,nie mam zamiaru opisywać tobie swojego zycia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

gregory61

Post #10 Ocena: 0

2020-05-19 15:08:28 (4 lata temu)

gregory61

Posty: 204

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 18-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-05-19 14:48:45, cris82 napisał(a):
jesli on zaniedbuje swoje obowiazki to jest nie fair

ale dlaczego nie chcesz mu pozwolic zrobic zdjecia z jakimis meblami? jak ma inaczej sfotografowac pomieszczenia? jest dla mnie nie zrozumialem jezeli on chce wystawic dom na sprzedaz to co? ma nie wystawiac bo dla ciebie to jest koszt kilku tysiecy i za dlugo tam mieszkasz? bez przesady powinien cie uprzedzic wczesniej a ty nie powinienes miec powodu zeby sie nie zgadzac na to : P

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 19-05-2020 14:49 ]




Jeszcze jedna sprawa,gdzie napisałem,że on sprzedaje dom ? wkurzył się na mnie bo jest dach dziurawy i walczę z nim trzeci rok o naprawę,zdjęcia to ja porobiłem i jemu kilka razy wraz z filmami powysyłałem jak się woda leje i wchodzi grzyb na ściany.On nie chce sprzedać tylko stałem się dla niego uciążliwy,gdyż do tej pory chodził i tylko kasę zbierał,zero napraw z jego strony,ma wyglebane na wszystko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,