MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Testament / Dostęp do konta bankowego

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

optymist

Post #1 Ocena: 0

2019-04-21 12:50:37 (5 lat temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Witam!

Myślę nad jakimś zabezpieczeniem dla mojej rodziny na wypadek mojej nagłej śmierci. Mieszkam sam, mam sporo gratów. Milionów złotych monet na koncie nie mam i mieć nie będę ale z pewnością dostępne środki w takiej sytuacji pomogły by pokryć choć część kosztów związanych np. z transportem zwłok.

Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy powinienem spisać testament, za pomocą którego mógłbym przekazać wszystkie rzeczy wraz ze środkami na koncie bankowym np. mojej mamie? Czy bank, ot tak po prostu przesyła w takiej sytuacji wszystkie środki na dane konto?

Czy mogę to zrobić za pomocą testamentu?
Czy mogę upoważnić dobrego kumpla do tego by mógł wejść do zamkniętego mieszkania i zająć się moimi 'gratami'? Czy jest jakaś oficjalna droga czy to po prostu ustna umowa między nami i przekazanie mu klucza? Ktoś to przecież musi zrobić a część posiadanych rzeczy może być kosztowna więc wolałbym by nie trafiła np. do osiedlowego kontenera a do rąk moich bliskich :)

Dodam, że marze o tym by spokojnie dożyć późnej starości. Nie widzę jednak w tym nic złego by zatroszczyć się o takie formalności jak i 'zabezpieczyć' swoich bliskich na wypadek sytuacji, której tak naprawdę nikt z nas się nie spodziewa.

Będę wdzięczny za każdą sugestie!

[ Ostatnio edytowany przez: optymist 21-04-2019 13:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #2 Ocena: 0

2019-04-21 14:10:19 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ustanow LPA for financial affairs- sprawdz w google, tam wszystko jest krok po kroku opisane. A i moze byc wiecej niz 1 LPA i moze nim byc ktokolwiek wskazany przez Ciebie. Ten ktos musi sie oczywiscie zgodzic :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-04-21 19:56:26 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Testament oczywiscie tez spisz, a dobry kumpel moze zostac wykonawca testamentu. Polecam skorzystać z uslug prawnika, który sie tym zajmuje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2019-04-21 20:10:44 (5 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Jesli chodzi o koszty pogrzebu...
Sa ubezpieczenia, ktore pieniadze placa w kilka dni.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Cecylia27

Post #5 Ocena: 0

2019-04-22 17:18:58 (5 lat temu)

Cecylia27

Posty: 1

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 22-04-2019

Skąd: Katowice

spam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2019-04-22 19:36:09 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Reklama dźwignią handlu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzes-24

Post #7 Ocena: 0

2019-04-23 11:58:00 (5 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

I właśnie takie mendy bo inaczej tego nazwać Nie mozna wydzwaniaja do mnie z propozycja ubezpieczenia swojego pogrzebu. Co zablokuje numer to dzwonią z innego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2019-04-24 12:19:44 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-04-21 12:50:37, optymist napisał(a):
Witam!

Myślę nad jakimś zabezpieczeniem dla mojej rodziny na wypadek mojej nagłej śmierci. Mieszkam sam, mam sporo gratów. Milionów złotych monet na koncie nie mam i mieć nie będę ale z pewnością dostępne środki w takiej sytuacji pomogły by pokryć choć część kosztów związanych np. z transportem zwłok.

Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy powinienem spisać testament, za pomocą którego mógłbym przekazać wszystkie rzeczy wraz ze środkami na koncie bankowym np. mojej mamie? Czy bank, ot tak po prostu przesyła w takiej sytuacji wszystkie środki na dane konto?

Czy mogę to zrobić za pomocą testamentu?
Czy mogę upoważnić dobrego kumpla do tego by mógł wejść do zamkniętego mieszkania i zająć się moimi 'gratami'? Czy jest jakaś oficjalna droga czy to po prostu ustna umowa między nami i przekazanie mu klucza? Ktoś to przecież musi zrobić a część posiadanych rzeczy może być kosztowna więc wolałbym by nie trafiła np. do osiedlowego kontenera a do rąk moich bliskich :)

Dodam, że marze o tym by spokojnie dożyć późnej starości. Nie widzę jednak w tym nic złego by zatroszczyć się o takie formalności jak i 'zabezpieczyć' swoich bliskich na wypadek sytuacji, której tak naprawdę nikt z nas się nie spodziewa.

Będę wdzięczny za każdą sugestie!

[ Ostatnio edytowany przez: <i>optymist</i> 21-04-2019 13:14 ]



Był podobny temat ,
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/58427/upowaznienie-do-konta-bankowego,0
W przypadku nagłej śmierci to teoretycznie nikt nie powinien ruszyć twojego konta bankowego aż do chwili zakończenia postępowania spadkowego, a to potrwa.
Czyli wypłacą kasę ale to potrwa.
Odnośnie zabrania mebli z mieszkania to należy działać szybko i dyskretnie bo właściciel mieszkania teoretycznie może nie wydać "gratów" bez otrzymania stosownych dokumentów bo może mieć nadzieję że będzie dochodził ewentualnych strat od spadkobierców.
Ale praktycznie to wszyscy chcą jak najszybciej opróżnić mieszkanie i wynająć następnemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2019-04-24 12:55:33 (5 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2019-04-23 11:58:00, grzes-24 napisał(a):
I właśnie takie mendy bo inaczej tego nazwać Nie mozna wydzwaniaja do mnie z propozycja ubezpieczenia swojego pogrzebu. Co zablokuje numer to dzwonią z innego.


Masz racje, mendy.

Ty sobie "odejdziesz", a rodzina będzie zbierac kase na fb.

jeśli ch chodzi o nr tel. ja mam ten sam od początku. moj numer maja juz setki osób, a takich telefonów nie otrzymuje.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 24-04-2019 12:58 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2019-04-24 15:06:16 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Na "nagabywanie przez telefon to może to :
https://www.tpsonline.org.uk/tps/index.html

Ja się zarejestrowałem i jest prawie spokój.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,