MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile musielibyście dostać w Polsce żeby wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 82 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 81 | 82 | 83 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

Str 82 z 102

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

unreal

Post #1 Ocena: 0

2019-04-23 23:53:59 (5 lat temu)

unreal

Posty: 310

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2014

Skąd: ?

Cytat:

2019-04-23 23:34:10, cris82 napisał(a):
nie chodzi o sciagniecie czynszu tylko zapewnienie lokum do spania dla nieuczciwego lokatora ktory jest chroniony chorymi ustawami
richmond i co dziala to w sytuacji checi pozbycia sie uciazliwych lokatorow? te prawo moze ma jakis sens w wypadku tych przejmowanych w podejrzany sposob kamienic
ale dla kogos kto odlizyl troche kasy i chcialby zaunwestowac w mieszkanie na wynajrm to jakis horror hehe


tak jak wyżej piszecie.JEdyną formą ochorny prawa właściciela jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego,przed notariuszem.Niestety jest to spory absurd,że trzeba udawać się do prawnika i zapłacić mu gruby hajs(chyba z 800-1000 zł) za dwie kartki prostej umowy.W takiej umowie wynajmujący podpisuje,że ma inny lokal do którego się wyniesie w razie czego(czyli np.do rodziców) i przedstawia dokument potwierdzający,że taki lokal istnieje i jest własnością rodziców.

Mimo to i tak bije to od was jakaś naiwność.W sądy,eksmisje i jakieś pisma bawią się prawilni,bogobojni polacy-katolicy.Jak ktoś nie płaci to wyważasz drzwi,wystawiasz mu manele za drzwi i zmieniasz zamki.Jak wyrzucony wezwie Policję to ta powie,żeby sobie poszedł do sądu walczyć o swoje prawa bo to nie jego mieszkanie.

Oczywiście wyrzucony może iść do sądu.Opłata sądowa za zajęcie się sprawą 300 zł,opłata dla prawnika za sporządzenie pisma 1000 zł,wynajęcie prawnika do prowadzenia sprawy 2000 zł.Razem 3300 zł.Jeżeli ktoś nie chce zapłacić za wynajem głupich 1500 zł miesięcznie,to wątpię żeby miał na założenie sprawy w sądzie 3300 zł:-8

Teraz wyjdę na seksistę i ksenofoba ale jak nie chcecie mieć problemów to wynajmujcie studentom-on zawsze mogą wrócić do rodziców.Nigdy,przenigdy nie wynajmujcie mieszkania samotnym matkom z dziećmi,robotnikom budowlanym,i młodym małżeństwom z dziećmi.Jak jest z Ukraińcami nie wiem,ale też bym nie ryzykował

[ Ostatnio edytowany przez: unreal 23-04-2019 23:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2019-04-23 23:57:06 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

kolega znajomego placil 200zl u notariusza to jeszcze nie ma tragedii

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mireczek35

Post #3 Ocena: 0

2019-04-24 09:36:39 (5 lat temu)

Mireczek35

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 25-02-2019

Skąd: Lisburn

Cytat:

2019-04-19 21:57:25, Richmond napisał(a):
Ceny parkowania na lotniskach nizsze niz w UK.


Czy ja wiem. W Belfascie cena parkingu long stay przy lotnisku wynosi od £3.86 za dobe.

Koszt parkingu w lipcu (7 dni)...
Obrazek

Cytat:

2019-04-19 21:06:03, unreal napisał(a):
Mireczek-powiedz mi jeszcze dlaczego potrzebujecie w Polsce we dwójkę 14 tys.złotych.

Ile miesięcznie zamierzasz wydawać na życie,jedzenie mieszkanie itp?


Chcemy po prostu zachowac podobny standard zycia. W tej chwili zarabiamy w dwojke £5334.42 netto miesiecznie.

[ Ostatnio edytowany przez: Mireczek35 24-04-2019 09:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2019-04-24 09:48:23 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2019-04-23 23:53:59, unreal napisał(a):


tak jak wyżej piszecie.JEdyną formą ochorny prawa właściciela jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego,przed notariuszem.Niestety jest to spory absurd,że trzeba udawać się do prawnika i zapłacić mu gruby hajs(chyba z 800-1000 zł) za dwie kartki prostej umowy.W takiej umowie wynajmujący podpisuje,że ma inny lokal do którego się wyniesie w razie czego(czyli np.do rodziców) i przedstawia dokument potwierdzający,że taki lokal istnieje i jest własnością rodziców.




Bez przesady, kosztuje to 200 zl i koszt (przynajmniej w moim przypadku) pokrywali najemcy, a nie ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-04-24 09:52:14 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale nie mieszkamy w Belfascie ;-) Sprawdz ceny np na Gatwick, Stansted, Luton, itp. W Manchesterze sprawdzalam w zeszlym roku, 3 tygodnie wychodzily 120 funtow, wiec jeszcze nie tak tragicznie. Nie wiem ile na pare dni.

Najdrozszy jest parking na 1-3 dni, wtedy moze wyjsc tyle co na 2 tygodnie na Long Stay. I nie mowie tu o skorzystaniu z Short Stay, chociaz na Gatwick, na 2-3 dni jest tanszy Short Stay niz Long Stay.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ostatni

Post #6 Ocena: 0

2019-04-24 20:05:26 (5 lat temu)

Ostatni

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 22-04-2019

Skąd: London

Cytat:

2019-04-23 11:06:54, DADAM1986 napisał(a):
Pisz wiecej prosze.


4. Różnice między krajami (...)poziom kwalifikacji...

Anglicy w większości są dobrze wychowani. Pamietam, gdy w supermarkecie jakiś facet - mimo dwumetrowej szerokości przejścia usmiechał się i mówił:
- Pan pierwszy...
Nie chcę przez to powiedzieć, że w takiej okoliczności w PL, usłyszałbym od dresa:
- Co się tak patrzysz? J...ć ci?!
W UK chcesz wynająć pomieszczenie do prowadzenia działalności gospodarczej, w rodzaju małej produkcji, coś niewielkiego.
Wynajmujesz 100 m2 za trochę ponad połowę najniższej krajowej. W PL - w zasadzie niewykonalne. Prowadzisz Ltd, więc forsa na koncie nie jest twoja, lecz należy do spółki. Jednak ty zarządzasz kasą, czyli w zasadzie jest twoja. Skoro jednak formalnie nie jest twoja, to żaden komornik, firma windykacyjna czy inny złodziej, nie pozbawi cię owoców cięzkiej pracy.

Przyjeżdża taki Morawiecki, Tusk czy inny inteligent do Londynu i woła:
- Polacy, Rodacy, wracajcie; Polska na Was czeka.
Te nawoływania są tak żałosne i upodlające wołających, że aż brak mi słów.
Zaraz tu i ówdzie na forach pojawiają się złośliwe komentarze:
- Tak czeka, w szczególności polski urząd skarbowy, żeby dobrać się do naszych oszczędności, okraść nas i upokorzyć...
Oczywiście że US nie zabierze pieniędzy powracającym, ale na powyższą opinię baaardzo długo pracował. Zdaje się że nadal coś robi w tym kierunku...
A to kasy fiskalne od 18 tyś zł, a to jednolite pliki kontrolne, a to setki, jeśli nie tysiące, durnych przepisów.
Bo ktoś tam kradł VAT! Ja kradłem? Ja mam odpowiadać?
No i kolejny obowiązkowy podatek: ZUS.

Mam na szczęście Ltd... więc niedawno udałem się na jeden dzień do
GB, żeby zrobić biznes. Pracuję w PL dla angielskich klientów.
Jeśli polski urząd przyczepi się do mnie, to na kolanach będę wracał na wyspy. Nie dam się upokarzać w swoim kraju. Choć wtedy to już nie będzie mój kraj i złamanego pensa tu nie wydam. Będę też przestrzegał przed powrotami.
Wracam więc z jedniodniowego wyjazdu do Londynu i widzę jak oczy strażnikowi granicznemu przebiegają z lewej na prawą stronę ekranu i z powrotem. Domyśliłem się że sprawdza datę wyjazdu i powrotu.
Dobra, oddał paszport, ale kilka metrów dalej słyszę: Stać! Nie wiem dlaczego skojarzyło mi się ze słynnym "Halt, polska świnio!"
- Kontrola pieniężna - wyjaśnia pracownik SG.
- Na jakiej podstawie - pytam złowieszczym tonem.
- Przepisy UE, jeśli ktoś przewozi więcej niż 10 tys. euro, to nielegalne - odpowiedział ten człowiek, i zaraz zapytał - Przewozi pan?
Wyszedłem z budynku lotniska z niesmakiem i myślą: "Pięknie mnie tu witają. Wyjeżdża Polak na jeden dzień do UK, to zaraz musi być złodziej lub przemytnik?"
Może to jest właśnie ta słynna nasza jakość rządów, a raczej jej brak.
Za czasów komuny narzekaliśmy na Sanację, za Solidarności na komunę, za tuska na Kaczyńskiego, za czasów Kaczyńskiego na tuska i tak do usranej śmierci.
A wszyscy oni siebie warci.

Zażyczyli sobie Anglicy Brexitu, więc rząd twierdzi, że drugiego głosowania nie będzie. To wiele mówi o jakości rządów i różnicy między krajami w tej kwestii.

Jakość rządzenia mówi też wiele o poziomie kwalifikacji w UK.
Przyjrzyjcie się jak działają małe firmy w Anglii. Ile ich jest.
Rodzinnych małych biznesów.
Może się na mnie obrazi jakiś Polak-fachowiec, ale generalnie - poza nielicznymi wyjątkami - nie mamy do nich tzw. startu w praktycznie żadnej dziedzinie nauki, sztuki (szczególnie muzyki), kultury czy - bardziej przyziemnie - rzemiosła.

Po długim pobycie zacierają się wam różnice. Zapominacie jak to jest żyć na codzień w PL...
Ale o tym będzie w temacie "Polak jako zwierzyna łowna na swoim terenie"

[ Ostatnio edytowany przez: Ostatni 24-04-2019 20:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-04-24 21:09:04 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Przyjrzyjcie się jak działają małe firmy w Anglii. Ile ich jest.
Rodzinnych małych biznesów. "
akurat Polska malymi firmami stoi wiec nie jest to jakis wyznacznik udanych rzadow

"Może się na mnie obrazi jakiś Polak-fachowiec, ale generalnie - poza nielicznymi wyjątkami - nie mamy do nich tzw. startu w praktycznie żadnej dziedzinie nauki, sztuki (szczególnie muzyki), kultury czy - bardziej przyziemnie - rzemiosła. "

mozesz rozwinac mysl? nie bardzo wiadomo io co ci chodzi z tym stwierdzeniem
w sensie ze nie ma fachowcow ?rzemieslnikow ?serio??? czy piosenkarzy ktorzy wybiliby sie spiewajac po anguelsku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

unreal

Post #8 Ocena: 0

2019-04-26 13:24:08 (5 lat temu)

unreal

Posty: 310

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2014

Skąd: ?

Rzeczywiście,Anglia wydaje się być rajem dla oszustów i patologii.Prowadzisz jak to napisałeś Ltd.I za nic nie odpowiadasz-możesz narobić długów,kraść i wyłudzać VAT.Normalnie jak w Państwie z kartonu i dykty.Kiedy brytyjska policja zacznie w końcu nosić broń jak w innych krajach?

Może ty nie kradłeś,Ale kradną praktycznie wszyscy-mechanicy,lekarze,prawnicy,fryzjerzy,dentyści.NIkt nie wystawia paragonu za usługę,a jak o niego poprosisz to robią wielkie oczy.Lekarze są na tyle bezczelni,że potrafią złożyć deklarację w urzędzie skarobwym,że zarabia miesięcznie 1500 zł,a Vat z kosztów ma większy niż z zysków(taaa,akurat)więc go w ogóle nie płaci.Polacy migają się nawet od płacenia abonamentu rtv który wynosi głupie 22 złote miesięcznie

Widzę srogi ból dupy dotyczący ZUS-u.Brytyjski jest na pewno lepszy-oferuje gówniane 160 funtów tygodniowo,co uwzględniając siłę nabywczą jest równe albo nawet mniejsze o ZUS-owskiej emerytury.Anglia-kraj 3-4 krotnie bogatszy od Polski a emerytury podobne :-).

Tak,Polaków trzeba sprawdzać na każdym kroku w Anglii.Wybacz ale większość z nich to dresiarstwo i patologia robiąca w fabrykach za 10 funtów,darujcie sobie bajeczki o 2 milionach wspaniale wykształconych polaków którzy zostali w Uk lekarzami,prawnikami i wielkimi artystami.

Zjednoczone królestwo-kraj absurdu gdzie Polska patologia dostaje za darmo mieszkania komunalne i śmieje się w twarz ciężko pracującym anglikom,kraj absurdu gdzie bezrobotny ma lepiej niż ten pracujący,kraj absurdu gdzie child benefit przy 3-4 krotnie większych zarobkach jest...mniejszy niż w Polsce :-),kraj absurdu gdzie można pozorować prowadzenie działalności gospodarczej i mieć z tego tytułu ubezpiecznie zdrowotne,kraj absurdu gdzie obywatele darzą sympatią rodzinę królewską z księciem ćpunem i dziwkarzem(Harry).

Co do fachowców to tu przyznam ci rację-Polska jest pod względem technologicznym mocno zacofana w porównaniu do krajów zachodnich.My nic nie potrafimy wyprodukować dobrze,nawet głupiego samochodu osobowego

[ Ostatnio edytowany przez: unreal 26-04-2019 13:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mireczek35

Post #9 Ocena: 0

2019-04-26 14:07:41 (5 lat temu)

Mireczek35

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 25-02-2019

Skąd: Lisburn

Z kilkoma punktami sie zgodze. Szczegolnie irytuje mnie najwyzszy koszt utrzymania dziecka (procentowo do zarobkow rodzicow) oraz najnizsze emerytury (w porownaniu do sredniego wynagrodzenia) sposrod wszystkich krajow OECD! Ktos nas tu ladnie okrada :-]

Cytat:

2019-04-26 13:24:08, unreal napisał(a):
oferuje gówniane 160 funtów tygodniowo,co uwzględniając siłę nabywczą jest równe albo nawet mniejsze o ZUS-owskiej emerytury.Anglia-kraj 3-4 krotnie bogatszy od Polski a emerytury podobne

(...)

patologia dostaje za darmo mieszkania komunalne i śmieje się w twarz ciężko pracującym anglikom

(...)

kraj absurdu gdzie child benefit przy 3-4 krotnie większych zarobkach jest...mniejszy niż w Polsce


Wzrost wynagrodzen brytyjskich poslow *YAHOO*

Obrazek

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Mireczek35 26-04-2019 14:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2019-04-26 15:53:58 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ceny parkingu na lotniskach czasami kosztują tyle co bilet lotniczy . Ostatnio na Luton za niewiele ponad dobę płaciłem 40 funtów , a i jeszcze z parkingu autobusem trzeba te kilkanaście minut na terminal dojechać . Na Stansted na wakacje place zawsze około 80 funtów .

Jest jeszcze jedna rzecz dla której duża część Polaków siedzi w UK , niektórzy tylko po to tu przyjeżdżają , i nie tylko Polacy ale ludzie z całej Europy zwłaszcza Ruminii czy Bułgarii a także całego świata. To pomoc socjalna . Benefity i mieszkania socjalne . Wystarczy przyjechać z piątka dzieci i jest się ustawionym do końca życia . Ile było o tym artykułów w brytyjskich gazetach . Tu też na forum co chwila są wątki co mi się należy i co dostanę po przyjeździe z Polski . Gdyby tak nie było pomocy socjalnej emigracja zmalała by i to znacznie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 82 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 81 | 82 | 83 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,