MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile musielibyście dostać w Polsce żeby wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 81 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 80 | 81 | 82 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

Str 81 z 102

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DADAM1986

Post #1 Ocena: 0

2019-04-23 20:13:25 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Jeszcze odnosnie Wielima pytania, co z uciazliwymi lokatorami. Temat rzeka, ale dla wlasciciela zawsze bylo i jest mozliwe szybko wykopac dziadostwo.
Na przykladzie mojego taty, ktory od okolo 20 lat kupuje, whnajmuje, sprzedaje w Polsce nieruchomosci.
1. Najpierw oferowal gotowke lokatorowi aby szybko sie wyprowadzil. Czesto dzialalo. (Mowa o kupnie)
2. Dla upartych stosowal rozne metody, jedna z nich bylo:
Zalozmy mieszkanie 60m2 i 4 lokatorow. Wedle prawa musial im zapewnic minimum 5m2 na osoba wiec jak wyzej 20m2. Pozostale 40m2 obsadzal swoimi znajomkami i bylo to w pelni legalne.
Lokatorzy najdluzej wytrzymali bodajze 3 dni.
Tata czesto kupowal lokale I domy wlasnie od takich “inwestorow” ktorzy kupili z mysla o latwej kasie a potem spanikowani oddawali za bezcen byle pozbyc sie klopotu (wladciciel musial oplacac wszystko za nieplacacego lokatora).
Wnioski wyciagnijcie sami czy macie nerwy I ofpowiednich znajomych do takiego biznesu.
I jeszcze jedna uwaga. Wielim I inni ktorzy maja jakies pieniadze: przytrzymajcie oszczednosci i absolutnie nie kupujcie teraz zadnych mieszkan Z WOLNEGO rynku w Polsce. Tak robia stare wygi 50+ w tym biznesie na dzien dzisiejszy.
Decyzja oczywiwcie nalezy do Was bo niektorych I tak sie nie odwiedzie od owczego pedu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #2 Ocena: 0

2019-04-23 20:49:12 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
2. Dla upartych stosowal rozne metody,


Z tych różnych metod wymieniłeś tylko jedną, to ja może pomogę i zacytuje kilka innych, nie wiem czy Twój tata je stosował ale są popularne wśród nabywców kamienic.

Przychodzą do lokatorów zastraszając ich. Każą im się natychmiast wynosić. Następnie odcinają wodę, gaz, energię elektryczną. Demontują pod pretekstem remontu balustrady, schody. Wyważają drzwi. Wybijają okna.
Bandyci na usługach NeoBanku podrzucali niedającym za wygraną mieszkańcom robaki i padlinę do skrzynek pocztowych. Wywiercali w ścianach i suficie otwory, przez które sączyli to lokali cuchnące ciecze. Lokatorka będąca w ciąży, która udawała się do szpitala na poród, usłyszała od jednego z nich, że “chyba nie chce wrócić do mieszkania bez dachu”.
Np. przy “opróżnianiu” kamienicy przy ul. Niegolewskich 20, oskarżony wynajął jednego z mieszkańców do dręczenia reszty lokatorów przez pozorowanie remontu. Oznaczało to skuwanie tynków, usuwanie dachu, demontaż okien.

Zajefajny biznes, to ja już wole pracować w fabrze czy tam innym warehouse,
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #3 Ocena: 0

2019-04-23 20:56:21 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Moj tato byl I jest honorowy.
Jesli ktos nie byl zlosliwy to zawsze sie dogadali I jeszcze na tym zyskali (jak pisalem np 10-20tys Zł) za wyniesienie sie z NIE SWOJEGO lokalu.
Jednej starszej babci pozwolil mieszkac do smierci I placil za nia wszystkie rachunki przez bodajze 7 lat.
wiec nie demonizujmy.
Za to goscia co mial dwa swieze mercedesy I cwaniakowal ze nie ma 450zl na czynsz to nie chcesz wiedziec jak potraktowali...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2019-04-23 21:02:43 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja demonizuje? Ja tylko przedstawiłem metody stosowane w tym biznesie. A to zdanie z Twojego postu, jest dość dwuznaczne:
Cytat:
czy macie nerwy I ofpowiednich znajomych do takiego biznesu.

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 23-04-2019 21:09 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #5 Ocena: 0

2019-04-23 21:28:59 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Potraktuj to na sucho:
Chcesz miec pewny zysk z wynajmu/kupna-sprzedazy? Patrz moja wypowiedz.
Chcesz miec loterie? Zaufaj cioci/bratu itp lub agencji za oplata ktora umyje rece jak bedzie kryzys.
Ja tylko staram sie podzielic wiedza zeby pomoc.
Co prawda jestem tylko 33 letnim szczylem, ale zycie juz troche mnie nauczylo, zwlaszcza tej ciemniejszej strony “mocy”.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2019-04-23 22:09:18 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

apropo tego linku ktory wkleil wielim znajomy opowiadal ze jeden jego kolega wynajmujac mieszkanie w Polsce idzie z przyszlym wynajmujacym do notariusza w towarzystwie takiego ala gwarantora od strony najmujacego ktory deklaruje przed notariuszem w formie umowy ze gdyby nie byl placony czynsz to zapewni mu dach nad glowa po wypowiedzeniu umowy czy cos s tym stylu
nie wiem na ile jest to skuteczne w praktyce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-04-23 23:21:13 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To jest właśnie umowa najmu okazjonalnego, o ktorym wspominalam.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #8 Ocena: 0

2019-04-23 23:21:29 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Chris w przypadku osob uczciwych jest to ok I dziala.
Ale nawet w uk Sam widzialem jak gwarantorka (Matka lokatora) w sytuacji gdzie ten nie placil to powiedziala “nieeeeee mam” I tyle bylo z gwarantora.
Pamietajcie ze sciagac mozna zawsze z kogos kto ma a nie kto “deklaruje” ze ma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-04-23 23:34:10 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

nie chodzi o sciagniecie czynszu tylko zapewnienie lokum do spania dla nieuczciwego lokatora ktory jest chroniony chorymi ustawami
richmond i co dziala to w sytuacji checi pozbycia sie uciazliwych lokatorow? te prawo moze ma jakis sens w wypadku tych przejmowanych w podejrzany sposob kamienic
ale dla kogos kto odlizyl troche kasy i chcialby zaunwestowac w mieszkanie na wynajrm to jakis horror hehe

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 23-04-2019 23:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #10 Ocena: 0

2019-04-23 23:52:08 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Chris odpowiedzialem Ci powyzej nawet na Twoje pytanie.
Przy uciazliwym pozbyciu sie lokatorow w UK zazwyczaj okolo 6 miesiecy srednio poprzez court.
Teraz Ty wykalkuluj czy warto?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 81 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 80 | 81 | 82 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,