MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile musielibyście dostać w Polsce żeby wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

Str 3 z 102

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NightFury

Post #1 Ocena: 0

2019-02-22 22:11:32 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Odniosłam się do twojego „wszędzie da się żyć”. :)
Wszędzie to i w Syrii, na Syriuszu i na Syberii.
Nie ma nic złego w posiadaniu studiów i pracy w fabryce. Ja mam studia a na początku czyściłam kible.
Ale jednostka w miarę ambitna wkrótce zacznie się rozglądać za innymi możliwościami. Czyszczenie kibli czy pakowanie nie ujmują na honorze ale ja jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić jako kariery na całe życie. Przynajmniej nie dla siebie.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2019-02-22 22:19:26 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2019-02-22 22:11:32, NightFury napisał(a):
Odniosłam się do twojego „wszędzie da się żyć”. :)
Wszędzie to i w Syrii, na Syriuszu i na Syberii.
Nie ma nic złego w posiadaniu studiów i pracy w fabryce. Ja mam studia a na początku czyściłam kible.
Ale jednostka w miarę ambitna wkrótce zacznie się rozglądać za innymi możliwościami. Czyszczenie kibli czy pakowanie nie ujmują na honorze ale ja jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić jako kariery na całe życie. Przynajmniej nie dla siebie.



piszesz to w taki sposob jakbym pisal ze praca na magazynie dla osob po studiach to jakas ujma na honorze a to juz sie ociera o tania manipulacje do tego zupelnie niepotrzebna ja tylko opisalem rzeczywistosc w tamtych czasach

no ja tez nie moglbym czyscic kibli cale zycie nie dziwie ci sie ze zrobilas krok w karierze zeby tego uniknac *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-02-2019 22:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2019-02-22 22:32:07 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Przepraszam cie, nie o to mi chodziło. Ani przez minutę nie myślałam ze ty tak sądzisz.
Po prostu tez widziałam takie przypadki ze ludzie po studiach pracowali poniżej swoich kwalifikacji. Każdy byłby tym faktem sfrustrowany ale jakże niewielu decyduje się coś z tym zrobić? Kilku zebrało się do kupy i coś z tym zrobiło a cała reszta spoczęła na laurach marudząc i narzekając na swój los.
Kolejny powód dla którego nie mogłabym mieszkać w Polsce... jakbym powiedziała ze przez ileś tam miesiącu czyscilam toalety to potencjalny pracodawca po minucie by mnie wyprosił i nie pozwolił by mi dokończyć, ze czyscilam toalety, i owszem, ale jednocześnie kończyłam kurs i udzielałam się wolontaryjnie tu i tam i rozwijałam oraz doskonaliłem umiejętności interpersonalne w dziedzinie bla bla bla.
W UK mogę się śmiało z tym wychylić i nie być postawiona w sytuacji ze byłabym tym zażenowana.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2019-02-22 22:41:22 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no fakt w Polsce takie podejscie formalne az do bolu ociera sie troche o patologie w moim zakladzie widze ze 1/4 osob w biurze to tzw ludzie z schop flooru ktorym dano szanse i swietnie sie sprawdzaja na stanowiskach biurowych

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-02-22 22:46:39 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jakby była jakaś fajna lekka praca z której utrzymałbym rodzinę to wróciłbym do Polski jak najszybciej . Kiedyś przyjechałem tu się wyszumiec a także pozmieniać troszkę rzeczy w życiu , młody byłem , 21 lat , pieniądze to była sprawa drugorzędna. Wybawiłem się i swoje przeżyłem , teraz jestem tu tylko dla pieniędzy i pewnie będę jeszcze kilka lat . Nie chce tu zostać na stałe . W porównaniu z Polską , UK to kraj trzeciego świata pod wieloma względami .

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 22-02-2019 22:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2019-02-22 22:50:29 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-02-22 22:41:22, cris82 napisał(a):
no fakt w Polsce takie podejscie formalne az do bolu ociera sie troche o patologie w moim zakladzie widze ze 1/4 osob w biurze to tzw ludzie z schop flooru ktorym dano szanse i swietnie sie sprawdzaja na stanowiskach biurowych


No widzisz.
Czemu twoja partnerka ma mieć lukę w cv? Czy to dlatego ze pracuje w UK? Czy dlatego ze nie pracuje w zawodzie?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-02-22 23:00:28 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

trzeci swiat nie wiem jak reszta anglii ale leicester coz...troche tak wlasnie jest mam znajomego pracuje w IT facet zarabia super kase maja tu wszystko duzo podrozuja pobyt na pewno sie oplaca ale bylismy sasiadami nigdy nie widzialem np zeby wypuscili dzieci zeby sie pobawily na dworzu z innymi dziecmi ktorych byla cala masa dlaczego? moge sie tylko domyslac ja jak pomysle o dziecinstwie to byla to wieczna zabawa z kolegami z podworka
chyba wiekszosc z nas dlatego ze nie stac nas na domy od pol banki w zwyz wie jakie sa realia w anglii szanse na to ze twoi sasiedzi beda typowymi beneficiarzami sa bardziej niz spore hehe w Polsce na moim osiedlu tego nie widzialem nie mieszkalem w jakis polskim bronxie ale klasa sredia tez bym tego nie nazwal a sami spokojni sasiedzi wszedzie byli ale dla rodakow w uk czesto najwiekszym problemem jest to ze nowakowa w oknie stoi i podglada co kto robi dlatego wyjechali : P

Fury dlatego ze nie pracuje w zawodzie przyzwoicie zarabia i pracuje w dowolnych godzinach wydaje mi sie ze pojscie w strone zawodu w uk oznaczaloby dla niej finansowy krok wstecz zwlaszcza teraz kiedy urodzila sie nam coreczka

ogolnie to sklamalbym gdybym powiedzial ze nie jestesmy zadowoleni z tego co mamy wiedzie nam sie calkiem dobrze oczywiscie nie mam tu na mysli nowego porshe przed domem widzisz tak to czasami jest jak ci sie poprzewraca w doopie bo wszystko sie uklada to zaczynasz tesknic do ojczyzny
na wszelki wypadek robie obywatelstwo bo jestem z natury pesymista :-]
Cytat:

2019-02-22 22:46:39, Wielim napisał(a):
Jakby była jakaś fajna lekka praca z której utrzymałbym rodzinę to wróciłbym do Polski jak najszybciej


a moze kierowca UBERA w warszawie ? :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-02-2019 23:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2019-02-22 23:14:25 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Anglicy maja zupełnie inna historie niż my. Społecznie mogli się rozwijać, my nie. Co z tym rozwojem zrobili to już inna sprawa.
W Polsce tez nie zawsze wiadomo kto za ściana mieszka. Niedawno czytałam artykuł o matce co 4 miesięcznym dzieckiem rzuciła o ziemie. Pijana była...czwórka starszych dzieci została jej wcześniej odebrana.

Edit: no to małżonka nie ma luki w cv. Pracuje dziewczyna. Nie musi pracować w zawodzie wykształconym. Można przecież w życiu zmienić zdanie i robić coś innego. Obieranie kariery w wieku 20 lat na kolejne 50 lat swojego życia rzadko kiedy staje się prawdziwym sukcesem. W każdej pracy nabywa się nowe umiejętności które mogą się przydać w przyszłości. Przynajmniej w UK nikt tego nie kwestionuje.

[ Ostatnio edytowany przez: NightFury 22-02-2019 23:18 ]

Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-02-22 23:22:56 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

w Uk ok mam tu znajomego ktory z pikowania przeskoczyl na nauczyciela wf-u w secondary school ale chyba oboje sie zgodzilismy ze w Polsce jest troche inaczej po 10latach tu i braku doswiadczenia nie wiem czy beda ja przyjmowac z otwartymi ramionami do pracy w przedszkolu np szyciej juz sie zalapie ktos po swiezo skonczonych studiach

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-02-2019 23:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2019-02-22 23:27:26 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Całkiem nie dużo - tylko tyle, co tutaj.

A tymczasem - w Polsce ludzie też pracują poniżej swoich kwalifikacji. Wiecie u nas jest filozofów, socjologów, politologów itd.?
Tylke tylko, że za bardziej gównianą kasę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 102 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 100 | 101 | 102 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,