MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Skladanie wniosku o paszport- Manchester

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-02-06 11:36:39 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Umówiłaś się w końcu?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2019-02-06 12:36:15 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Ty się umawiałaś dwa miesiące do Manchesteru?
Ja jakiś miesiąc temu umówiłam się w jeden dzień-dwa dni później musiałam odwołać wizytę i umówiłam się na następną- w ten sam dzień.
Albo ja mam przeogromne szcęście- albo Ty coś robisz nie tak.
Informacja na stronie brzmi tak:
O wyrobienie nowego dokumentu paszportowego należy starać się z wyprzedzeniem ok. 4 miesięcy.
Taką też informację potwierdziła pani konsul- teoretycznie 8-10 tygodni- w praktyce może trwać to znacznie dłużej.
Może się uda, a może nie.Pozostaje trzymać kciuki bo niczego już nie przyśpieszysz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #3 Ocena: 0

2019-02-06 22:36:47 (5 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

lulilu1, ja walczylem z ich systemem rezerwacji przez pol roku.
Oglosilem kapitulacje i zlozylem wniosek o Brytyjski paszport, ktory przyslali mi do domu, bez laski i wysiadywania przy komputerze.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #4 Ocena: 0

2019-02-06 22:53:26 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Poważnie? wierzyć się nie chce, bo to w takim razie oznacza, że rzeczywiście miałam szczęście;)
W takim razie zwracam honor i zyczę powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2019-02-06 23:02:24 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

a ja łapałam wizytę może przez tydzień ale w Londynie
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubuspuchatek2

Post #6 Ocena: 0

2019-03-15 09:48:00 (5 lat temu)

kubuspuchatek2

Posty: n/a

Konto usunięte

jak tylko byłam o 8 rano w pracy to juz sprawdziłam na stronie co minute czy jest jakis termin dostępny, i tak roibilam do 9:30 (juz wtedy musialam zaczac pracowac na serio ale na stronei pisza ze terminy udostepniane sa okole 9 rano i 21), chyba z 2 tygodnie tak sprawdzalam az dostalam termin, jak zobaczylam termin to chcialam zamowil, i pyta sie o numer PESEL. (ja w UK juz 15 lat i PESEL mi tu nei potzrebny ale jakos pamiatalam), bez tego sie nie umowisz. do tego: jak zobaczylam ten termin to pylo jakis 10 dostepnych, jak tylko se umowilam (2 minuty max) i sprawdzilam to juz wszystkei terminy poszly

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubuspuchatek2

Post #7 Ocena: 0

2019-03-15 09:52:31 (5 lat temu)

kubuspuchatek2

Posty: n/a

Konto usunięte

a o brytyjski mogłabym ale nie chce mi się płacić £1500 za paszport i jezdzic na test wiedzy o kraju. dzieci maja a ja wole juz polski, nawet jesli bede musiala jeszcze 5 razy go wyrabiać to i tak o wiele taniej niz brytyjski.
do tego dla mnie to jakby zdradzic Polske jesli bym sobie wyrabiała inny paszport.moze to mi sie odmieni ale na razie jestem wsciekla na brexit, mialo byc jakby pracowac w innym wojewodztwie a terez wychodzi na to ze problem do kraju wrocic (paszport), rodzina nie moze odwiedziec( tez musz apaspzort wyrabiac), dzwonić bede musiala mniej (roaming),i nie wiadomo co jeszcze dojdzie do tego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2019-03-15 11:23:10 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie rozumiem urazy. W polskich urzedach PESEL jest podstawa do identyfikacji osoby, podobnie jak w UK NIN.
Co ma brexit do procedury paszportowej w konsulacie polskim?
Rodzina moze odwiedzic, mozna wyjechac do Pl, nic nie stoi na przeszkodzie - paszport wyrabia sie raz na 10 lat.
Kolejni operatorzy w UK deklaruja brak zmian co do roamingu, a nie dzwonisz przeciez stale na angielskie numery do Pl?
Poza tym jest opcja telefonii internetowej, skype itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2019-03-15 12:04:53 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
Takie male sprostowanie... paszport brytyjski kosztuje 85 funtow. Kubuspuchatek2 przepraszam, ale cena podana przez Ciebie dotyczy obywatelstwa I paszportu razem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-03-15 12:48:34 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

To normalne, że pytają o pesel jak się starasz o polski dokument. Nie ma znaczenia kiedy go ostatnio używałaś, jest przypisany tylko Tobie i będzie Ci jeszcze w życiu wiele razy potrzeby. Dobrze, że akurat polski pesel jest łatwy do zapamiętania.
Ja robiłam mowy paszport ”aż” dwa razy podczas całego mojego pobytu w UK i za każdym razem w Polsce bo i tak jeżdżę tam do rodziny, a jak ostatnio byłam krótko i paszport nie był jeszcze gotowy to sobie na mnie poczekał kilka miesięcy w urzędzie do mojego następnego przyjazdu, a ja w tym czasie jeździłam na dowodzie osobistym.





Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,