MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot podatku za pracę w Anglii.

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aibofobia7

Post #1 Ocena: 0

2018-10-10 13:30:39 (6 lat temu)

aibofobia7

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: East Grinstead

Cześć wszystkim :)
Mam pytanie: od końca marca do końca lipca pracowałam legalnie w Anglii. Obecnie nie pracuję w Polsce, jestem w trakcie poszukiwania pracy i chcę się starać o zwrot podatku za pracę w UK. Szukałam na ten temat informacji i z tego co udało mi się dowiedzieć, na adres HM Revenue & Customs powinnam wysłać wypełniony formularz p85 wraz z dołączonymi do niego 2 i 3 stroną formularza p45 (tutaj pojawia się problem,ponieważ powinnam wysłać chyba oryginał tych dokumentów, niestety,od pracodawcy otrzymałam tylko kopie.)
Czy dobrze zrozumiałam? Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aibofobia7

Post #2 Ocena: 0

2018-10-10 13:45:51 (6 lat temu)

aibofobia7

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: East Grinstead

Dopiszę jeszcze jedną ważną informację: w formularzu P45 rubryka, w której powinien zostać być wpsiany National Insurance Number jest pusta. Wiem, że w formularzu P85 mam zaznaczyć opcję,czy posiadam NIN i jeśli tak, powinnam go podać. Na payslipach mam wpisany ten numer, natomiast w formularzu P45 go nie ma, jak już wcześniej wspominałam. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Wpisać NIN w formularzu P85 i dodatkowo oprócz P45 wysłać payslip, na którym ten numer widnieje?
Przepraszam, jeśli moje pytania są głupie, aleto pierwszy raz kiedy załatwiam takie sprawy dlatego jestem kompletnie zielona w tym temacie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,