MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno auta

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Szymon96

Post #1 Ocena: 0

2018-03-22 22:37:02 (6 lat temu)

Szymon96

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 21-09-2017

Skąd: Doncaster

Witam.
Chciałbym kupić samochód, który ma prywatne tablice. Właściciel mówi że zabiera ze sobą tablice a w tym wypadku tamten samochód zostanie bez tablic. Co zrobić w takim wypadku. Czy mogę go kupić bez tablic i przetransportować laweta ale jakie drugi wypelnic zeby ta tablice otrzymac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-03-22 22:55:16 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Każde auto w UK "rodzi" się z tablicą na całe życie - to auto też musi taką mieć (po za prywatną)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #3 Ocena: 0

2018-03-23 09:01:58 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Zapytaj wlasciciela jakie auto ma swoje 'oryginalne' tablice.
W UK prywatne tablice robisz raz i przekladasz ze starego samochodu na nowy samochod jak chcesz, i musisz jezdzic z takim swistkiem a oryginalne tablice samochod dostaje raz 'w zyciu' , wlasciciel powinien miec te orygnalne tablice, a jesli ich nie ma to potrzebujesz numer rejestracyjny i zrob nowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-03-23 09:07:58 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wlasciciel powinien zmienic tablice online, DVLA przydziela standardowe tablice rej adekwatne do rocznika (natychmiastowo online). Wlasciciel powinien poczekac na nowe dokumenty z DVLA, zrobic fizyczne tablice, zalozyc je i dopiero sprzedac samochod. To wszystko powinno zajac nie wiecej niz tydzien. Byc moze wlasciciel ma nawet fizyczne tablice, ktore byly wczesniej na aucie, wiec nie bedzie musial ich robic od nowa.

Nie kombinuj inaczej, po co dodawac sobie problemow.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Szymon96

Post #5 Ocena: 0

2018-03-23 09:56:06 (6 lat temu)

Szymon96

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 21-09-2017

Skąd: Doncaster

Właściciel mówi że ich nie ma. Pytałem się to 2 razy a nawet nie pamięta ich numeru.
Czy jeśli kupię ten samochód bez tablic i okaże dvla że jestem jego nowym właścicielem bez tablic to wydadzą mi nowe na podstawie vin albo dowodu ? Nie będzie z tym problemu ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-03-23 10:00:05 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie kupuj. Jak wyżej, właścicielowi zajmie tydzień na odwrócenie sytuacji.

A w ogóle to śmierdzi, przecież właściciel musi mieć dowód rej. (V5) z oryginalną tablicą.

[ Ostatnio edytowany przez: Melanija 23-03-2018 10:05 ]

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2018-03-23 10:10:31 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-03-23 09:56:06, Szymon96 napisał(a):
Właściciel mówi że ich nie ma. Pytałem się to 2 razy a nawet nie pamięta ich numeru.
Czy jeśli kupię ten samochód bez tablic i okaże dvla że jestem jego nowym właścicielem bez tablic to wydadzą mi nowe na podstawie vin albo dowodu ? Nie będzie z tym problemu ?


Auto najprawdopodonie maja jakas wade prawna (moze to jest klon innego auta?) - kupowanie to proszenie sie o klopoty. Jesli cena atrakcyjna to juz wiesz dlaczego nie ma porzadku w papierach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-03-23 10:18:43 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-03-23 09:56:06, Szymon96 napisał(a):
Właściciel mówi że ich nie ma. Pytałem się to 2 razy a nawet nie pamięta ich numeru.
Czy jeśli kupię ten samochód bez tablic i okaże dvla że jestem jego nowym właścicielem bez tablic to wydadzą mi nowe na podstawie vin albo dowodu ? Nie będzie z tym problemu ?

Wlasciciel nie musi pamietac numeru czy miec starych tablic. Moze miec dlugo samochod, mogl zapomniec czy wyrzucic dokumenty. Wlasciciel wchodzi na strone gov.uk i postepuje zgodnie ze wskazowkami: https://www.gov.uk/keep-registration-number

Po zawieszeniu numeru rej. (retention), strona pokaze mu przypisane nowy numer rej, ktore musi wyrobic po otrzymaniu dokumentow. Jak jest nieogarniety, to wyslij mu linka, ale nie kupuj dopoki nie bedzie to zalatwione. Nie da sie zdjac prywatnego numeru bez przypisania innego i zmiany dokumentow. Jesli on je zdejmie tablice fizycznie, to ciagle sprzeda Ci auto z tym numerem ...
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-03-23 11:50:57 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Ja jak bym miał jakąś super okazję na kupno samochodu i miałbym obawy że mi "ucieknie" do tego bym spotkał się z taką sytuacją to bym rozpatrzył 3 warianty;

1. Spotka się z właścicielem wytłumaczył mu problem z tablicami i ja kto załatwić (dać mu wydruki) spisać umowę wpłacić zaliczkę w umowie wpisać termin odbiory auta z docelowymi tablicami i czekać jak to właściciel załatwi aby dokończyć zakupu.
2. Kupić warunkowo na dostarczenie tablic i auto na lawetę i czekać na właściwe tablice.
3. kupić warunkowo na dostarczenie tablic. Przyjechać do siebie na posesję z obecnymi tablicami i je odesłać właścicielowi oraz czekać jak przywróci oryginalne tablice.

Do tego bym się zainteresował czy obecny właściciel może mi dać upoważnienie aby to załatwić w jego imieniu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,