MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

UWAGA! Nowi oszuści na Facebooku! Ubezpieczenie samochodu w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mustafa1975

Post #1 Ocena: 0

2018-02-15 06:33:52 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Cytat:

2018-02-14 17:25:22, Anna878 napisał(a):
Zgadzam się, ale i taka informacja będzie im tez przydatna. Chociaż cos niż nic, sami muszą myśleć, co robią oczywiście, ale te ludzie bardzo dużo oszukują, i po prostu całą kasę sobie, ludzie mało tego, że im płacą za rok plus ich koszt za usługę brokerską, to jeszcze mandat £ 600 i otrzymują punkty no i do tego wszystkiego zostają bez auta, bo policja konfiskuje. Maksymalnie proszę podzielić się, może chociaż komuś to pomoże. Pomóżcie mi to zrobić razem. Dzięki




No i jazda bez ubezpieczenia to chyba jest traktowane jako przestepstwo. Teraz jakie moga byc tego konsekwencje na przyszlosc ? Brak mozliwosci ubiegania sie o obywatelstwo czy odrzucenie rezydetury , brak pozwolenia na prace itd . Moze byc nie za ciekawie .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2018-02-15 09:40:50 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7572

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dlaczego moderator wykasowal nazwę firmy ? Dlaczego podawanie nazwy małych oszustów jest nie zgodne z regulaminem , a np linki do artykułów z gazety wyborczej są "legalne" ? Przecież to tez nazwa oszusta i to na wielką skalę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #3 Ocena: +2

2018-02-15 11:10:32 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

kolega Wielim ma rację. Ten wątek nie ma najmniejszego sensu bez nazwy i linka do strony firmy. Co gorsza, brak tego waznej informacji, moze kreowac mylny skrót myślowy, ze wszyscy polskojęzyczni brokerzy to zlodzieje.

blue-cos-tam firma sie nazywala.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Anna878

Post #4 Ocena: 0

2018-02-15 11:25:35 (6 lat temu)

Anna878

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 14-02-2018

Skąd: Birmingham

Oni sami sobie wymyślili ze za brokerzy zarejestrowani i regulowane przez FCA. Tam tyko wymyślone , jest taka podobna firma w uk która jest prawdziwa a oni podobnie pod ich zrobili , tylko ze po polsku, i zarabiają oszustwem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-02-15 12:00:23 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28912

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-02-15 11:10:32, hants napisał(a):
kolega Wielim ma rację. Ten wątek nie ma najmniejszego sensu bez nazwy i linka do strony firmy. Co gorsza, brak tego waznej informacji, moze kreowac mylny skrót myślowy, ze wszyscy polskojęzyczni brokerzy to zlodzieje.

blue-cos-tam firma sie nazywala.

Niebieskie ubezpieczenie. Zglosilam ich do FCA wczoraj.

Ci to sa amatorzy, bo bardziej przebiegli oszusci uzywaja nazwy firmy, ktora naprawde istnieje i naprawde jest zarejestrowana w FCA. Tak jak ta agencja rekrutacyjna oglaszajaca sie w Polsce, ktora uzywala nazwy prawdziwej firmy z Birmingham. Mielismy o tym dlugi temat i z tego co pamietam nazwa byla w tytule i nie zostala wykasowana.

Ale jak pisalam wczesniej, nalezy uswiadamiac ludzi na co zwracac uwage, zeby uniknac oszustow, a nie ostrzegac przed jedna firma, ktora za chwile zniknie. To jest jak zabieranie ryby, a nie dawanie wedki, zeby mogli zlowic nastepna do bezpiecznej konsumpcji.

Skuteczniejsze byloby zgloszenie ich Fan Page do Facebooka niz ostrzeganie przed nim. Autorka tematu moze sie wykazac, jako zainteresowana i posiadajaca informacje o oszustwach. My nic o tym nie wiemy, wszystko to pomowienia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anna878

Post #6 Ocena: 0

2018-02-15 12:44:31 (6 lat temu)

Anna878

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 14-02-2018

Skąd: Birmingham

Jaki sens na ten FCA zgłaszać, jeżeli ta firma po pierwsze nie jest zarejestrowana, po drugie oni nie są brokerzy, i po prostu wymyślili sobie taki zarobek. Może nawet w Polsce siedzą i zajmują się, aby czym. Ich bez szans znaleźć i bez szans skontaktować się, u nich nawet numeru telefonu nie ma, już milczę o adresie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anna878

Post #7 Ocena: 0

2018-02-15 12:55:01 (6 lat temu)

Anna878

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 14-02-2018

Skąd: Birmingham

W czym ja mogę być zainteresowana? Ja sama u nich zrobiłam wycenę, wysłali mi ofertę, zaczęłam pytać się jak co dalej, no i tu już poszło, dobrze, że sprawdzać ich zaczęłam, potem na Facebook jedna pani posta wyrzuciła, następnie jeszcze 2 osoby znalazłam, że zostali oszukani przez ich. Jakbyście chcieli, mogę wam na maila wysłać zdjęcia z nimi, kiedy dyskutowałam. Gdy założyłam ten temat, opisałam całą sytuację, wiec w przyszłości może inni, chociaż na te wskazówki odreagują, rozumiem, ze firmy będą się zmieniali, ale chociaż cos na ten temat będzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2018-02-15 13:02:53 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
rozumiem, ze firmy będą się zmieniali, ale chociaż cos na ten temat będzie.


Tylko ze ludzie czytaja czesto po fakcie, bo i na tym forum juz jest watek o roznych przekretach: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/47/35664/Przekrety-ostrzezenia... dlatego nie nazwa firmy ale system dzialania jest w takich sytuacjach wazny.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-02-15 13:08:02 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28912

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-02-15 12:55:01, Anna878 napisał(a):
W czym ja mogę być zainteresowana?

Napisalas posta ostrzegajacego, wiec najwyrazniej jestes zainteresowana. Dlatego pierwsza reakcja powinno byc zgloszenie ich gdzie trzeba: Facebook, zeby usuneli strone, Action Fraud, zeby wzieli sie za to, itp.

Ktos domene zarejestrowal i ktos za nia zaplacil, wiec policja bedzie mogla dosc latwo sprawdzic. Domena jest zarejestrowana pod adresem we Wschodnim Londynie. Oczywiscie moze to byc totalnie fikcyjny adres, ale ktos jednak wysilil sie, zeby podac dane i musial zaplacic elektronicznie. Oszusci wygladaja na amatorow, wiec kto wie, moze jeden z nich dokonal rejestracji domeny.

Moze dokonali juz innych oszustw wczesniej pod inna nazwa czy w innym sektorze, wiec jedno zgloszenie wiecej moze pomoc. Wypelnienie paru formularzy zajmuje mniej czasu niz pisanie postow na tym forum i powtarzanie sie. Ja poswiecialam 3 minuty, zeby wypelnic formularz na stronie FCA, mimo ze sprawa jest mi zupelnie obojetna.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anna878

Post #10 Ocena: 0

2018-02-15 13:19:59 (6 lat temu)

Anna878

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 14-02-2018

Skąd: Birmingham

Zgadzam się, ze to zabiera dużo czasu, już wypełniałam to wcześniej była sprawa, ale po jakimś czasie otrzymałam, odpowiedz, ze nic zrobić nie mogą, bo to nie istniejąca firma, a pieniądze sami wysłali, wiec nie mogą je powrócić, to była sprawa z kupnem samochodu przez internet na Auction. Bardzo ładny przekręt. Jestem wam wdzięczna, że pomagacie, sama tez nie mam tak dużo czasu na to. Jeżeli jeszcze, jakie pomysły będą, proszę zgłaszać. Jeszcze raz dziękuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,