MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

NIN, a lekkie spoznienie; konsekwencje czy ich brak?

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ania3409

Post #1 Ocena: 0

2017-11-30 03:34:59 (6 lat temu)

Ania3409

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 30-11-2017

Skąd: Londyn

Dobry wieczor forum, a w zasadzie to dzien dobry, bo pewnie bedziecie to czytac nad ranem, badz po poludniu. W zasadzie to chcialabym powiedziec, ze siedze tutaj od marca, a nie posiadam jeszcze NIN, w zasadzie to duzo nie pracowalam, bo w dwoch firmach, gdzie nie zarobilam wiecej, niz +/- £2500, chociaz uwazam, ze jest tego mniej. Zwlekam z tym strasznie, ale troche sie boje, ze Bede musiala opuscic wyspy przez brak NINu. Czy grozi mi cos jesli stawilabym sie Na wyrobienie numeru NIN, minelu juz troche ponad 3 miesiace, a w zasadzie to 8 od mojego przybycia tutaj. Grozi mi cos bo naprawde nie wiem co mam zrobic, to jakies blesne kolo, bo do pracy potrzebuja insurance, nawet w glupiej agencji nie moge sie zarejestrowac.. :( Pomozcie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2017-11-30 05:25:12 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Weź i pójdź i zrób ten NIN. To jedna z najprostszych czynności imigranta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-11-30 07:39:45 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak twoje zarobki byly mniejsze niz 113 funtow na tydzien (albo 490 na miesiac) to i tak nie placilabys skadek NI. Nie wrzuca cie do wiezienia. Umow sie na spotkanie jak najszybciej bo rejestracja nic nie kosztuje.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2017-11-30 10:25:31 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ania, czy ty dostawałaś payslipy za tą pracę?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-11-30 10:36:28 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Robisz sobie sztucznie pod gore bo bez NIN nie mozesz udowodnic ze jestes tutaj legalnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #6 Ocena: 0

2017-12-02 10:05:18 (6 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Jezeli nie masz NIN to I tak masz przyznany tymczasowy,tzw emergency ktory sklada sie z kombinacji liter I daty twojego urodzenia-podatek I skladki NIC nie moga isc sobie w kosmos.
Umow sie na spotkanie o NIN,nic sie nie stalo,HM Revenue przelozy wszystkie pieniadze skumulowane na tymczasowym NIN do tego prawidlowego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #7 Ocena: 0

2017-12-02 12:33:26 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Nic ci nie grozi za to że nie wyrobiłaś tego numeru. Wyrób go jak najszybciej. Nie rozumiem dlaczego aż tyle zwlekasz. To powinna być jedna z pierwszych czynności po przyjeździe do tego kraju.

W tej chwili to trochę tak jak byś w polsce nie miała numeru PESEL. Ten numer oprócz spraw podatkowych, ubezpieczeniowych będzie w przyszłości potrzebny również do ewentualnych zasiłków, rejestracji w urzędzie pracy w ewentuanej szkole, we wniosku o obywatelstwo w dalekiej przyszłości itp.

Pondadto w każdym miejscu mogą ciebie zatrudnić bez tego numeru. Numer możesz donieść później.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,