MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pracuje dla agencji i zaszłam w ciaze

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 3 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-10-17 16:35:34 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dolacze sie do Kolegow... niech sie rozmnazaja na zdrowie :-]. Nikt nikomu do lozka nie zaglada. Rzecz jednak w portfelu, do ktorego wszyscy lozymy. Jak ktos ma potrzebe wspierania innych to moze zrobic to bezposrednio przez PayPal :), a niekoniecznie ze WSPOLNYCH podatkow. Wykorzystywanie brytyjskiego systemu socjalnego przechodzi juz wszelkie normy.

Autorka pisze o staraniu sie o dziecko, a jakos niezbyt ma pomysl na sytuacje, gdy w tej ciazy sie znajduje. Gdzie tu sens i logika? Podobnie, jak z tezami typu -

"Czemu uważasz że nie mamy wsparcia od strony rodziny? Skąd wiesz że nie mamy pieniedzy? Ahh.. "

Oczywiscie...do Wielkiej Brytanii przyciagnal Was klimat, a w agencji pracujecie fizycznie dla zabicia czasu. No tak :-8

Co do osobistych wycieczek o tym, ze jestem "nadety, nieuprzejmy...". Coz, bede musial z tym zyc najwidoczniej *CRAZY*.
Kolezanka evangelina dala zainteresowanej kontkretna rade plus informacje na temat swiadczen macierzynskich. Rzeczowo, na temat. Rozumiem, ze nie to chciala uslyszec Pani w 5 tygodniu ciazy. Lepiej czytac linki o prawach pracownikow agencyjnych?

Napisalem wczesniej, aby wyjasnic jak egzekwowac przytoczone zapisy w tej danej sytuacji. Majac na wzgledzie status osoby bez praw rezydenta. Ale juz konkretnej odpowiedzi nie ma. Oprocz lania wody...to coz.

Good luck.



[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 17-10-2017 16:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2017-10-17 17:54:20 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

ktoś już Ci kiedyś napisał, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniam,
Zarzut odpowiedzi nie na temat dotyczył Wielima.
Jeżeli zaś chodzi o twoją troskę w kwestii wykorzytywania systemu socjalnego w UK - nie wydaje ci się hipokryzją wytykanie innym korzystanie z owego podczas gdy sam to robisz i jak kiedyś pisałeś nie zamierzasz przestawać?
Przecież nawet z orzeczonym stopniem niepełnosprawności można pracować - szczególnie jak tak leży na sercu dobro ogólu i pieniądze innych.
Oburzasz się jak koledzy Ci to wytykają i krytykują a robisz to samo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2017-10-17 19:00:07 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

A ty co? Przyganial kociol garnkowi ? Moze mialabys inne spojrzenie gdybys zamiast 100ki benefitow musiala placic tyle co tydzien podatku
Socjal jest potrzebny dla chorych i starszych ludzi ktorzy nie moga zwiazac konca z koncem a nie dla dla zdrowych ludzi ktorzy po przyjezdzie do anglii w ekspresowym tempie dostaja chate z urzedu ktora oplacaja z hb a na ten temat chyba sporo wiesz
Twoje dobre serce bierze sie stad ze zyjesz tym zyciem korzystaj poki ta patologia jest mozliwa to swiete prawo ale jakim prawem odbierasz innym mozliwosc wypowiedzenia opinii na temat? Robiac z nich WREDNYCH RODAKOW a moze ciezko pracujacych ludzi ktorym nie podoba sie ze ich kasa idzie na wygodne zycie zdrowych i mlodych osob ...
Myslisz ze anglicy nie gardza angielskimi beneficiarzami ??? Ze to tylko twoi rodacy z Polski? Widocznie zielonego pojecia nie masz co pracujacy anglicy mysla o tej patologii

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-10-17 19:29:30 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cris82 dobrze napisane a użytkownik Lulilu pewnie sama naciąga system podatkowy ze tak broni rękoma i nogami założyciele tematu. Mam prawo czuć frustrację gdy co chwila zakładany jest temat jak dostać to czy tamto bo mi się należy bo koleżanka tez dostaje bo to bo tamto ,podczas gdy ja musze na to płacić coraz wyższe podatki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2017-10-17 19:42:29 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Cris jajo na mój temat wiesz;) niech ci żyłka jednak podryguje, poczujesz, że żyjesz.
Tak właśnie dokładnie jest- za wasze pieniądze - Twoje w szczególności sobie mieszkam , jeżdżę na wakacje i kupuje markowe ciuchy.
Nic na to nie poradzisz choćbyś napisał pod rząd tysiąc znaków zapytania i jeszcze więcej wykrzykników.
A dla jasności, żeby się czyimś zdaniem przejmować musiałoby mnie obchodzić co ma do powiedzenia.
Ja słysze tylko bezradne postękiwania gościa który ( w jego mniemaniu ale co tam;) mi wakacje funduje.

P.S.
Żeby wyrazić swoją opinię trzeba być najpierw poproszonym o jej wyrażenie.
Załóżcie sobie kółko wzajemnej frustracji i tam się nią onanizujcie.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 17-10-2017 19:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-10-17 20:07:40 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Lulilu muszę wtrącić swoje pięć groszy... bo ja tam nic o tobie nie wiem, ale jak tak czytam twoje posty w kolejnych tematach o różnego rodzaju benefitach to nasuwa mi się takie ludowe porzekadło "uderz w stół, a norzyce się odezwą"

Cytat:

2017-10-17 19:42:29, lulilu1 napisał(a):
P.S.
Żeby wyrazić swoją opinię trzeba być najpierw poproszonym o jej wyrażenie

Być może to jakieś nowinka na tym forum bo ostatnio tu wpadam w biegu i mogłam przeoczyć, w takim razie przepraszam najmocniej za opinię, o którą nie zostałam poproszona







[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 17-10-2017 20:11 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #7 Ocena: 0

2017-10-17 20:18:33 (7 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2017-10-16 11:16:15, jotkadakotka napisał(a):
Nie sluchaj bzdur, co Ci tu wypisuja. Agencja musi Ci znalesc lzejsze stanowisko, albo placic.

"New rights for agency workers

Under the Agency Workers Regulations 2010, agency workers are entitled to the same basic conditions of employment as permanent employees after 12 continuous weeks with the same employer. After 12 weeks agency workers also have the right to paid time off for antenatal care and the right to be offered suitable alternative work or to be suspended on full pay if there are health and safety risks."


https://www.maternityaction.org.uk/advice-2/mums-dads-scenarios/pregnant/maternity-and-parental-rights-for-agency-workers/




Trzy miesiace to czesto okres probny...

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-10-17 20:23:35 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ponosi Was troche?

Co do autorki topiku, to pogratulowac wyczekiwanej ciazy.
A odpowiadajac na pytanie, ma prawo do odpoczynku, przygotowania na przyjecie nowego czlonka rodziny, wsparcia ze strony meza, rodziny i przyjaciol itp.
Ma rowniez prawo do pracy, jesli znajdzie odpowiednia prace i pracodawce.
Obecny moze nie byc w stanie zapewnic odpowiedniego stanowiska, agencja moze byc posrednictwem pracy tymczasowej, kontrakt moze byc na tzw. zero godzin i w efekcie, w swojej dbalosci o dobrostan ciezarnej pracodawca ulatwia odejscie z tak niestosownego miejsca.
Dlugotrwale staranie sie o dziecko skutkuje dobrym przygotowaniem pod kazdym wzgledem, z finansowym aspektem i opcja meza jako jedynego utrzymujacego rodzine przez pewien czas.
I tak zapewne bedzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaBabka

Post #9 Ocena: 0

2017-10-17 22:03:12 (7 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

Cytat:

2017-10-15 12:25:33, Klaudiadawid napisał(a):
Witam
Mam problem, pracuje dla agencji od 4 lipca br. I po 3 miesiącach dowiedziałam się że jestem w 5 tyg. ciąży. Wraz z narzeczonym staraliśmy się długo o dziecko więc od razu poszlismy do agencji to zglosic. Z miejsca powiedziano nam że poszuka mi innej pracy ponieważ tam gdzie pracuje jest duży wysiłek fizyczny ( podnoszenie ok. 12 kartonów po 23kg na godzinę). Jednak na 2gi dzień poinformowano mnie że postarają mi się załatwić lżejsze stanowisko pracy na takie, gdzie pracują kobiety ciężarne na kontrakcie firmowym . Po niecałych 2tyg oczekiwania na odzew agencji dostałam tel. Ze zostaly przeprowadzone rozmowy z kierownictwem firmy i mam się wstawić do pracy na następny dzień oraz że mam wykonywać pracę taką jak dotąd, czyli bez żadnych ograniczeń dostosowanych do mojego stanu zdrowia ( dodano że mój narzeczony może mi pomagać dźwigać ciężary Kiedy już się zmecze ). Następnego dnia okazało się że kierownictwo nie dostalo żadnych informacji dotyczących mojej ciąży, a główny kierownik odeslal mnie do domu, mówiąc że kobieta w ciąży nie może wykonywać takiej pracy ponieważ może to zagrażać jej zdrowiu w obecnej sytuacji.
Chciałabym aby ktokolwiek udzielił mi informacji co mogę w obecnej sytuacji zrobić, gdzie się kierować oraz jakie prawa mi przyslugują?


Kochana rozumiem cie doskonale, gratuluje dzidziusia.
Tez staralam sie o swoje pierwsze dziecko 5 lat i cholera akurat “pech” , ze trafilo jak zmienalam prace, no cholera nie mialam kiedy zajsc tylko jak znalazlam fajna prace.
Jezu ludzie ogarnijcie sie.
Nikt nie zna tego uczucia , jak po kilku latach starania sie o dziecko znajdzie sie zajebista prace i to zaraz na samym poczatku.
Gdzie autorka pyta sie o benefity , ktore bedziecie placic jej ze swoich podatkow,
Pyta sie jakie ma prawa , zeby dalej pracowac, zeby dali jej lzejsza prace.
Ja pierdole rece opadaja

Kochana na fejsie jest grupa “Pomoc przy benefitach za darmo”,tam ci pomoga , udziela fachowej pomocy prawnej co mozsz dzialac ze swoja agencja

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Klaudiadawid

Post #10 Ocena: 0

2017-10-17 22:04:22 (7 lat temu)

Klaudiadawid

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 15-10-2017

Skąd: Coventry

Czytam, czytam i naprawde was nie rozumiem. Garstka ludzi potrafi odpowiedzieć z sensem ale patrząc na wypowiedzi innych zastanawiam się skąd wy bierzecie takie podejrzenia.

Do czasu dowiedzenia się o ciąży pracowałam z narzeczonym i dawaliśmy rade, teraz ja nie pracuje i dalej dajemy rade.. Pieniazki mamy odlozone i stac nas na utrzymanie..
Zakładałam tutaj temat z myślą że ktoś mi doradzi co mogę w obecnej sytuacji zrobić tzn. "Czy obecna agencja musi mi zapewnić prace, a jeżeli nie to czy przyslugują mi jakieś pieniążki z agencji". Będzie to nasze pierwsze dziecko i nie chcemy aby coś poszło nie tak.. zbyt długo się o nie staralismy.

Jestem pewna że jeżeli ktoś by był w tej samej sytuacji co my, to dobiegł by o wszystkie możliwe przysługujące mu prawa.
Z budżetu państwa ciagnelibyscie na lewo i prawo. Ale teraz świętoszki bo nie jesteście w takiej sytuacji i lepiej bluzgac na innych
:)
Dziękuję tym co chcieli pomóc, myślę że dalsze ciagniecie tego tematu nie ma sensu bo zaraz się tu pozabijacie.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,