MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaBabka

Post #1 Ocena: 0

2017-09-24 11:14:35 (7 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

Mozliwe tez , ze twoje dziecko jest w najlepszej grupie,klasy sa podzielone na grupy2-3w jednej klasie,w zaleznsci od ilosci dzieci czy potrzeb.
Moja byla w sredniej grupie i ksiazke miala na tydzien, a zadania domowe raz w tygodniu, a tez niby byla w szkole z wysokim wymaganiem.(tez w Leicester)
Szczeze to lepiej jednak , ze tak wymagaja u niej , mogloaby trafic do szkoly gdzie ksiazke 30stronicowa mialaby na miesiac.Zero wymagan od dziecka, zero zadan domowych, a jak beda egzaminy w 6 klasie to po takich wynikach szkoly beda sie zastanawiac czy ja przyjac , bo secondary dba juz o swoja renome.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2017-09-24 12:35:15 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Czy aby na pewno dobrze rozumiesz zadanie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Deneris02

Post #3 Ocena: 0

2017-09-24 13:52:37 (7 lat temu)

Deneris02

Posty: 138

Kobieta

Z nami od: 02-09-2011

Skąd:

Bardzo dużo tych wszystkich zadań i czytania. Codziennie książka po 30-40 stron? Jeszcze się w Primary nie spotkałam, żeby tak dużo dzieciom zadawali.

W naszej szkole dzieci mają zadane czytać codziennie po ok 15 min, niekoniecznie muszą być to książki. Mogą to być też np gazety, cokolwiek. Ja tylko podpisuje, że dziecko czytało. Zadania domowe dostają w piątek i do następnej środy mają czas, aby je oddać. Raz w tyg test ze słówek i matmy.

Dobrze tam wszystko rozumiesz? Nie pytam złośliwie, ale dla mnie to dziwne, że dzieciom tyle się zadaje i to codziennie. Co to za szkoła?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-09-24 14:14:49 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-09-24 00:10:07, AgentOrange napisał(a):
Sądząc po tym jak posługujesz się językiem polskim to nie spędziłeś za dużo czasu w szkole. Ale właśnie na tym polega nauka...


Ja sądzę po tym jak plujesz na ojczyzne w innych postach to sam nie spedziles dużo czasu w polskich szkołach a raczej niemieckich a twój nick pasowalby do ciebie ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-09-24 14:30:06 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

... jedni w niemieckich, inni w specjalnych...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2017-09-24 15:27:57 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-24 13:52:37, Deneris02 napisał(a):
Bardzo dużo tych wszystkich zadań i czytania. Codziennie książka po 30-40 stron? Jeszcze się w Primary nie spotkałam, żeby tak dużo dzieciom zadawali.

W naszej szkole dzieci mają zadane czytać codziennie po ok 15 min, niekoniecznie muszą być to książki. Mogą to być też np gazety, cokolwiek. Ja tylko podpisuje, że dziecko czytało. Zadania domowe dostają w piątek i do następnej środy mają czas, aby je oddać. Raz w tyg test ze słówek i matmy.

Dobrze tam wszystko rozumiesz? Nie pytam złośliwie, ale dla mnie to dziwne, że dzieciom tyle się zadaje i to codziennie. Co to za szkoła?



Też tak myślę.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2017-09-24 18:05:29 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

W szkole mojej bratanicy maja zadania codziennie, niektore maja czas 2-3 dni, a inne tydzien ale wychodzi ze zadania trzeba odrabiac systematycznie i codziennie, bo na weekend maja dodatkowe. Ksiazki do czytania mieli 2 na tydzien w 1 klasie, z tym ze te pierwsze zawieraly kilka slow. Z wiekiem wzrastal zakres tekstu i dodatkowych zadan (jak streszczenie). Nie mieli ksiazek 30 do 40 stron codziennie chyba ze tekstu jest niewiele. Moze maja sobie wybrac jedna czy dwie z listy tygodnia i czytac codziennie zadana liczbe stron?

Napisz tutaj tekst zadania czy jakie instrukcje dostalo dziecko to moze to rozjasni sytuacje. Jak nie ma zadnych to radzilabym napisac notatke do nauczyciela o wyjasnienie zasad zadan domowych , bo chcesz dopilnowac zeby dziecko poprawnie odrabialo. Szkola napewno sie nie obrazi ale pomysli ze jestes zainteresowany nauka dziecka i chcesz wspieiac szkoly wymagania.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maniek129

Post #8 Ocena: 0

2017-09-24 21:59:20 (7 lat temu)

maniek129

Posty: 222

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Leicester

Cytat:
Pomagam dziecku rozwiazywac zadania i niepowiem ale ja też mam czasami trudnosci ze zrozumieniem zadań . Dziecko ma wybrac z tekstu czasowniki i rzeczowniki . W szkole jeszcze sie nie uczyli co to jest rzeczownik i czasownik to wiec z kad dziecko ma wiedziec . Tak ogolnie jak widze i rozmawiam z rodzicami to zadania odrabiaja rodzice a nie dzieci . Byc moze jak juz wczesniej pisalem szkola jest wymagajaca.
2017-09-24 13:52:37, Deneris02 napisał(a):
Bardzo dużo tych wszystkich zadań i czytania. Codziennie książka po 30-40 stron? Jeszcze się w Primary nie spotkałam, żeby tak dużo dzieciom zadawali.

W naszej szkole dzieci mają zadane czytać codziennie po ok 15 min, niekoniecznie muszą być to książki. Mogą to być też np gazety, cokolwiek. Ja tylko podpisuje, że dziecko czytało. Zadania domowe dostają w piątek i do następnej środy mają czas, aby je oddać. Raz w tyg test ze słówek i matmy.

Dobrze tam wszystko rozumiesz? Nie pytam złośliwie, ale dla mnie to dziwne, że dzieciom tyle się zadaje i to codziennie. Co to za szkoła?

[ Ostatnio edytowany przez: maniek129 24-09-2017 22:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-09-24 23:45:15 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie bardzo dla mnie jest to sensowne. Jesli dzieci nie byly uczone czesci mowy (the parts of speech), to jak dziecko ma wybrac czasownik (the verb), rzeczownik (the noun).

Maniek I zlituj sie nad swoim polskim. W tej dziedzinie, jesli dziecko bedzie zapozyczalo wzorce od Ciebie, to.... ech.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maniek129

Post #10 Ocena: 0

2017-09-25 00:13:46 (7 lat temu)

maniek129

Posty: 222

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Leicester

Cytat:
Dla mnie tez nie ma to sensu . A co mam rozumiec przez to zdanie :
"Maniek I zlituj sie nad swoim polskim" .
2017-09-24 23:45:15, Kanonier30 napisał(a):
Nie bardzo dla mnie jest to sensowne. Jesli dzieci nie byly uczone czesci mowy (the parts of speech), to jak dziecko ma wybrac czasownik (the verb), rzeczownik (the noun).
Maniek I zlituj sie nad swoim polskim
. W tej dziedzinie, jesli dziecko bedzie zapozyczalo wzorce od Ciebie, to.... ech.

[ Ostatnio edytowany przez: maniek129 25-09-2017 00:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,