MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Deportacja - pomocy.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 7 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NightFury

Post #1 Ocena: 0

2017-08-12 20:52:13 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Nie mam większego pojecia o Londynie ale mam o Bradford. Jednak widzę ze odpowiedzi nie dostanę bo rozpoczęło sie plucie jadem na próbujących coś poradzić 😀
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sprezyna2017

Post #2 Ocena: 0

2017-08-12 22:10:10 (7 lat temu)

sprezyna2017

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 11-08-2017

Skąd: Leeds

Jest Polakiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Netta6

Post #3 Ocena: 0

2017-08-12 23:30:58 (7 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Cytat:

2017-08-12 09:15:28, sprezyna2017 napisał(a):
Moze ktos zna sie na tym i umie mi powiedziec co i jak jak to wyglada w sadzie jak argumentowac itp.


Sprezyna2017 po przeczytaniu Twoich wypowiedzi na pierwszych dwóch stronach trochę się rozpisałam bo naprawdę chciałam Ci doradzić co masz zrobić. Po kolejnych odechciało mi się pisać. Po ostatnich wykasowałam wszystko co napisałam. Dlaczego? Bo siedzę w temacie i parę deportacji z prawnikiem przerobiłam. Nic nie wskuracie. To byłby cud gdyby wam się udało.
Szkoda pieniędzy na prawnika i jak ktoś już tu napisał lepiej je przeznaczyć na start w Polsce. Niestety marne są szanse po takim wyroku. O agresji nawet nie wspomnę.
Pieniędzy na leczenie dziecka zbierać nie musisz, bo służba zdrowia w Polsce dla dzieci jest bezpłatna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

martusia2211

Post #4 Ocena: 0

2017-08-13 19:51:27 (7 lat temu)

martusia2211

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 31-01-2017

Skąd: Yorkshire

Lepiej wrocic do Polski niz mieszkac w Bradford.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2017-08-13 23:13:40 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A moze sie uda. Jak cos, to daj znac na forum lub priv.
Przejzyj tez te konwencje. Moze znajdziesz punkt odniesienia (tekst polski, ale obowiazuje we wszystkich krajach RE).

https://bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public/bip/prawa_czlowieka/convention_pol.pdf


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sprezyna2017

Post #6 Ocena: 0

2017-08-13 23:31:34 (7 lat temu)

sprezyna2017

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 11-08-2017

Skąd: Leeds

Dziękuję za wsparcie... Oczywiscie opisze caly przebieg sprawy :) a walczyc będę. Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #7 Ocena: 0

2017-08-13 23:40:03 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-08-13 23:13:40, Kanonier30 napisał(a):
A moze sie uda. Jak cos, to daj znac na forum lub priv.
Przejzyj tez te konwencje. Moze znajdziesz punkt odniesienia (tekst polski, ale obowiazuje we wszystkich krajach RE).

<a href="https://bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public/bip/prawa_czlowieka/convention_pol.pdf" target="_blank" target="_new">https://bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public/bip/prawa_czlowieka/convention_pol.pdf</a>



Prawa człowieka, a prawo do ochrony interesu własnych obywateli.
Nic z tego.
To miało by zastosowanie gdyby w PL groziła mu kara śmierci, prześladowanie na tle politycznym, etnicznym, religijnym itd Czyli rasizm.
Choć już poza karą śmierci to proces też nie jest jednoznaczny.
Generalnie, z własnego doświadczenia.
Prawa człowieka dla nas Polskich emigrantów działało po wprowadzeniu stanu wojennego w PL. Dosłownie w ciągu 2 dni z Bundestagu wszyscy dostaliśmy propozycję uzyskania azylu politycznego.
Wielu przekuło to na niemieckie obywatelstwa zanim się oficjalnie stan wojenny skończył.

Może co pis wymyśli i się uda. Ale na dzień dzisiejszy to prawa człowieka w PL jakoś tam są przestrzegane.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2017-08-14 17:03:47 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Krakn...przejrzyj tresc konwencji. Prawa czlowieka - zwlaszcza konwencja majaca zastosowanie w panstwach nalezacych do Rady Europy (nie dotyczy Azji czy Afryki w koncu :-]), to nie tylko wolnosc od przesladowan, tortur. Jest chocby okreslone postepowanie deportacyjne i prawa przyslugujace osobie przed deportacja.

Cytat (Protokol nr 7 artykul 1):

1. Cudzoziemiec legalnie przebywający na terytorium jakiegokolwiek Państwa nie może być zeń wydalony, chyba że w wyniku decyzji podjętej zgodnie z ustawą i winien mieć możliwość:
a) przedstawienia racji przeciwko wydaleniu;
b) rozpatrzenia jego sprawy oraz
c) bycia reprezentowanym dla tych celów przed właściwym organem albo osobą lub osobami wyznaczonymi przez ten organ.

Kiedys tez wspominalem, ze rzad Teresy podkreslal, jak to nie wydali wszystkich obywateli Unii po Brexicie. Tymczasem co mamy w Konwencji ? :)

Cytat (Protokol nr 4, Artykul 4

"Zbiorowe wydalanie cudzoziemców jest zabronione."

Inne przydatne I ciekawe...wszystkie te prawa zawiera konwencja: (a wiec krakn ... bardzo uprosciles sprawe)

Cytat: (Protokol nr 4 Artykul 1)

"Zakaz pozbawiania wolności za długi

Nikt nie może być pozbawiony wolności jedynie z powodu niemożności wykonania zobowiązania umownego."

Stad kazdy chociaz raz powinien przeczytac, albo przejzec Konwencje *THUMBS UP*

Postanowien Konwencji strzeze Europejski Trybunal Praw Czlowieka, ktory dziala we wspolpracy z Rada Europy (nie Unia Europejska). Co ciekawe kazdy obywatel - w tym Polak w UK - moze wystapic przeciwko organom danego panstwa do Trybunalu. Rowniez po Brexicie! (no, ale Pani May powie, ze zadne trybunaly nie beda dzialac w UK po Brexicie - zatem dementujemy klamstewka Pani May :-] ) Miedzynarodowy Trybunal Sprawiedliwosci w Hadze rowniez bedzie mial jurysdykcje w UK...oj Pani Premier Pinokio - w sumie nos Jej sie powieksza...

Trybunal ten nie jest zwiazny z Unia Europejska (jak Trybunal Sprawiedliwosci Unii Europejskiej) a z Rada Europy, ktorej czlonkiem Wielka Brytania pozostanie.

Skoro sie juz rozpisalem...to przejzyjcie kochani Uzytkownicy rowniez tresc Europejskiej Karty Spolecznej (European Social Charter - Council of Europe) *THUMBS UP*

Brytyjczycy czesto odgrazaja sie odebraniem obywatelom Unii niemal wszelkich praw w UK. Nie jest to prawda i nie dajcie sie oglupic! Czesc praw gwarantowanych mamy dzieki zapisom Rady Europy (Council Of Europe), ktorej Wielka Brytania jest czlonkiem. Nie wszystkie prawa wynikaja jedynie z traktatow unijnych (UE).

:-8

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-08-2017 17:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #9 Ocena: 0

2017-08-14 17:42:25 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Kanonier30
Czy Tereska chce zmniejszyć zakres działania jakiejś karty praw człowieka czy coś w tym kierunku? Coś mi się o uszy obiło ale nie wiem czy o moje :). Jak coś wiesz to napisz. Nie mam takich problemów ale wiesz jak nie wiesz kiedy coś może pierdyknąć. :)
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-08-14 18:24:28 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie jestem z wyksztalcenia prawnikiem, ale podczas studiow podyplomowych "odrobilem" prawo miedzynarodowe.

Slyszalem wypowiedz o ograniczeniu wlasnie praw czlowieka. Jak u politykow - wypowiedz dosc ogolna i dotyczaca przede wszystkim zagrozenia terroryzmem. Ale...w tej chwili, to sa hasla pod brytyjska publike i mniej zwiazane z Brexitem, a bardziej z islamskim terrorem. Po prostu, aby specjalisci od "ubogacania kulturowego" nie mieli prawnej ochrony, ktora wiaze rece sluzbom specjalnym.

Na ten moment, tak czy inaczej, szanse na to "ograniczenie" sa zadne. Jesli chodzi o Europejska Konwencje Praw Czlowieka I Podstawowych Wolnosci z protokolami dodatkowymi (jest jeszcze Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej, ale sila rzeczy straci moc z chwila Brexitu w marcu 2019) to fundamentalny dokument Rady Europy. Jakiekolwiek zmiany Konwencji wymagalyby wiekszosci w Radzie Europy, a wiec wiekszosc z 47 panstw bedacych czlonkami Rady Europy musialoby popierac zmiany, ktore chcieliby wniesc Brytyjczycy. W tej chwili szanse sa zadne.

Wielka Brytania moglaby jednostronnie ograniczyc realizacje niektorych zapisow w Konwencji na swoim terytorium. Byloby to jednak naruszenie europejskiego system ochrony praw czlowieka. Tym samym Wielka Brytania zajelaby pozycje, jaka ma chocby Bosnia I Hercegowina czy Azerbejdzan.

Ponadto kazdy obywatel (doslownie) moze zlozyc skarge na dane panstwo do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka np. przeciwko Wielkiej Brytanii. To zrobiloby zapewne kancelarie prawne dzialajce przy The3milion. Jesli to ograniczenie dotykaloby obywateli Unii mieszkajacych w UK. W tym wypadku Londyn na pewno przegralby sprawe, a orzecznictwo Trybunalu jest ostateczne.

Ewentualne niewywiazanie sie z wyroku Trybunalu i lamanie Konwencji, to wydalenie z Rady Europy, a wiec pozycja Bialorusi. Rada Europy w takim wypadku moze nalozyc sankcje gospodarcze, handlowe na panstwo lamiace Konwencje i protokoly do Konwencji (z tego co pamietam, to Wielka Brytania ratyfikowala wszystkie).

Takze naprawde nie ma sie czym martwic. Pani May czesto powie, a potem pomysli *DONT_KNOW*.


http://www.coe.int/en/web/portal/home


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-08-2017 18:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,