MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leczenie dentystyczne w Pl a zwrot kosztów

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

pablotrance

Post #1 Ocena: 0

2017-04-08 06:22:09 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Witam. Moje pytanie brzmi tak jak w temacie powyżej . Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów dentystycznych poniesionych w Polsce? Może znacie i polecacie ubezpieczenie obejmujące takie leczenie poza granicami UK? Posiadam jedno ale strasznie ciężka z nimi przeprawa ponieważ pokrywa ono jedynie emergency treatment i nie zawsze chcą zaakceptować claim'a.Dzieki z góry za wszystkie informację w tym temacie :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2017-04-08 10:42:10 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Karta NHS pokrywa tylko przypadki - wypadki tj. emergency. Byłeś w PL i zęby leczyłeś, czy dopiero się wybierasz i chcesz się leczyć. Zasadniczo żaden ubezpieczyciel nie odda Ci kosztów leczenia planowanego. Kiedyś miałem polskie ubezpieczenie i na dentystę max było 100 euro. Nawet nie można było tego zwiększyć. Popytaj w banku swoim, sprawdź wyłączenia, zakres i będziesz wiedział co obejmuje takie ubezpieczenie.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #3 Ocena: 0

2017-04-08 12:19:24 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Właśnie byłem i zakończyłem leczenie.W firmie w której mam to ubezpieczenie też zwracają do 120£/rok ale jak pisałem tylko emergency przypadki. No nic chyba trzeba pogodzić się z dodatkowym wydatkiem raz na jakiś czas będąc na urlopie w Pl. Zawsze to i tak taniej niż prywatnie w UK

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #4 Ocena: 0

2017-04-08 12:23:48 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Ale spróbuj chociaż część, może za samą wizytę Ci wystawili fakturę. U mnie owe 100 było na max wszystkie zdarzenia na czas trwania polisy - oczywiście emergency tylko.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #5 Ocena: 0

2017-04-08 13:42:50 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Pewnie że zgłoszę claim'a. Chociaż ciężka z nimi przeprawa. Dzięki za porady :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jucha_2004

Post #6 Ocena: 0

2017-04-08 15:02:47 (7 lat temu)

jucha_2004

Posty: 215

Kobieta

Z nami od: 21-06-2009

Skąd: Londyn

Za bilet do polski tez chcesz zwrot ? Ludzie czy wyście na głowy poupadali? Naprawdę nie rozumiem tego postu i chęci wyciagnięcia kasy.
To samo sie dzieje w przypadku zaplanowanych wizyt u lekarza w Polsce. Czy tak ciezko wam za nie zapłacić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #7 Ocena: 0

2017-04-08 15:10:40 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Firmę ubezpieczeniową ktoś zakłada po to abyś to ty płacił im a nie oni tobie. W długim regulaminie który zapewne czytasz, rozumiesz i akceptujesz zazwyczaj w jakimś podpunkcie 5125 wyraźnie drobną czcionką jest napisane, że nic ci się nie należy. Mogą ci co najwyżej mydło wysłać żebyś sobie umył ręce jak g**no dostaniesz.

Tak działają ubezpieczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

autofan

Post #8 Ocena: 0

2017-04-08 15:45:05 (7 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Dlatego od paru lat lecze zeby w UK, koszty mniejsze i gwarancja na miejscu.Dentysci tez sa dobrzy trzeba tylko poszukac
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

pablotrance

Post #9 Ocena: 0

2017-04-08 17:55:59 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Pewnie że są dobrzy. Tylko może dla kogoś zapłacenie równowartości 150£ za leczenie zęba kanalowo w Polsce a 400£ w UK robi różnicę. Cieszę się że wszystkim naszym rodakom tak super powodzi się że nie muszą patrzeć na koszty. Poza tym nie chciałem nic za darmo. Tylko mowa była o ubezpieczeniu i placeniu co miesiąc odpowiedniej kwoty, która byłaby ewentualnie do zwrotu po leczeniu przebytym w Pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-04-08 18:01:12 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

za granicą tylko leczenie emergency obowiązuje na ubezpieczeniu.
Chyba że uzyska się zgodę ubepezpieczyciela.

AAAAllleeee, jaskółki szeptają, że czsami ludzierobią cuda na emergency. Kwestia tylko tego żeby lekarz odpowiednio zakwalifikował leczenie.
Musi manewrować, bo nawet leczenie emargency może obejmowac długie i skomplikowane leczenie, ale musi być to jakoś uzasadnione, lub tak nakłamać żeby wszytko mogło być przypisane.
Bo przepisy międzynarodowe mówią że zasadnioczo leczenie emergency ma na zadanie doprowadzenie pacjenta do takiego stanu, by mógł wrócić do kraju gdzie jest ubezpieczony.
Oczywiście w pewnych sytuacjach ubepzieczyciel może się zgodzić na dalsze leczenie w miejscu pobytu ubezpieczonego, np koszty leczenia sa niższe, standard leczenia podobny lub taki sam, lub stan pacjenta uniemożliwia transport, jeżeli leczenie było by zbyt kosztowne.

Jest jeden problem z jakim sie już spotkałem.
Jeden gość zrobił sobie operacje kolan w Polsce, bo w Polsce miał wypadek na weselu :>>,
Okazało się że po kilku miesiacach rekonwalescencji, nastąpiły problemy.
Poszedł do lekarza w UK, a ci mu powiedzieli ze ma zrobione taką techniką, jakiej tu się nie stosjuje od 20 lat.
I teraz, najpierw muszą mu zrobić operację usunięcia tego, ale ponieważ to nie było robione w UK to będzie kosztowało 3 tysiące za każdą noge! potem musi się zagoić i dopiero wtedy będą mogli zrobić mu ponownie.
Efekt, dwa lata na zwolnieniu.
Ma ogromne szczesiecie, że pracuje w dużej niemieckiej firmie, która mu pokryła leczenie, oraz płaci pensje mimo że nie pracował.
Do pracy wrócił niedawno, pracuje w ograniczonym zakresie, bo ciągle trwa rekonwalescencja.
Mało brakowało by musieli amputować nogi.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,