MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Utrata Prawa jazdy w pl nowe w uk

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2017-03-30 18:15:21 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

kasiachery
Wjeżdżając na autostradę masz ten rozbieg po to żeby się rozbiec... zazwyczaj jest co najmniej pół kilometra a bywa nawet na milę... i cała sztuka polega na tym żeby się co najmniej zrównać do prędkości jadących.
Dopuszczalna prędkość na autostradzie to 70Mph. o ile nie jechałaś rowerem to rozpędzenie się do prędkości z 50 do 70 to dla samochodu osobowego pestka. Na pewno nie zarżniesz silnika, gdy obroty osiągną niebezpieczną prędkość zostanie odcięte paliwo. A te obroty niebezpieczne masz zaznaczone na obrotomierzu na czerwono.

Jeżeli masz słabszy silnik, po prostu zredukuj bieg, (mając automat też można zredukować przełącznikami) wejdź na wyższe obroty uzyskasz większy moment obrotowy silnika przez co samochód bedzie bardziej wyrywny, bo będziez miała więcej mocy na kole. Zupełnie tak samo jak sie redukuje bieg żeby wejsć w zakręt na wyzszych obrotach. Dzieki czamu masz większa kontrolę nad tyłem.


Największą głupotą jaką można zrobić, to zatrzymać się na rozbiegówce.
Ja tak mało brakowało wpakował bym się kobiecie w tył samochodu...
W ostatnim momencie zrobiłem unik.
NIGDY, jest na tyle pasa że bez problemu, kierunkowskaz, dodajesz gazu i powoli wbijasz się między samochody.
Chyba że widzisz w bocznym lusterku że masz do czynienia z idiotą wtedy masz dwa wyjścia.
Albo dodajesz full gazu i wyprzedzasz kolejny pojazd przed nim, albo odpuszczasz delikatnie i wbijasz się za idiotą. Nie ma opcji, pomiędzy niedzielnymi kierowcami i idiotami jadą normalni dobrzy kierowcy.

Dla kierowcy tira wyhamowanie zestawu jest kłopotliwe, ale też nie ma opcji żeby przyśpieszył jak sportowy samochód. Więc wystarczy że będziesz się zachowywała przewidywalnie, a sygnały będą jednoznaczne, on odpuści gaz, a nawet w niektórych zadziała automatyczny tempomat i mu zwolni ty wskakujesz przed niego, a po chwili przeskakujesz na kolejny pas i po sprawie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

angrys96

Post #2 Ocena: 0

2017-03-31 08:40:04 (7 lat temu)

angrys96

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2017

Skąd: london

Nie takie bylo pytanie w poscie ale tez dzieki za informacje😣

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #3 Ocena: 0

2017-03-31 10:50:45 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-03-30 16:23:06, djtomi2 napisał(a):
Kasieńko droga. Jak masz 50 m/h wjeżdżając na autostradę i widzisz tira w lusterku, to powinnaś wjechać przed niego bez problemu. Ciężarówki mają poustawiane ograniczniki na 55 m/h. Może się zdarzyć, że jedzie z górki i rozpędził się do 60 m/h. Na każdym wjeździe jest kilkaset metrów pasa rozbiegowego. Na tych kilkuset metrach bez problemu przyspieszysz o te 10 m/h nie zażynając silnika i wjedziesz przed nich nie zajeżdżając im drogi. Które to takie zjazdy , na których nic nie widać ?


jeden zjazd jest z ronda na balby w doncaster, jak jedziesz z Warmsworth rd to 3 zjazd masz na m1 (chyba tak sie ta autostrada zwie) to jest chyba kierunek na barnsley - nastepny zjazd chyba 10 mil dalej jest. Wlasnie jak zjezdzasz z tego ronda to jedziesz tak 45 stopni w dol, dopiero na laczeniu sie pasow z autostarda widzisz co jest w lusterku. A drugi wjazd jest znowy pod gorke z tego ronda z ktorego mozna sie na barnsley kierowac - wjezdzajac na autostrade i kierujac sie na balby. Nie wiem czy ktos wie gdzie to jest :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #4 Ocena: 0

2017-03-31 12:36:18 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Tak wiem. J36 A1(M). Rzeczywiście rozbiegówka nie jest tam zbyt bogata, ale 100 - 200 m jest. Ciężarówki po autostradzie też nie jadą tam szybciej niż 55 m/h, bo akurat tam autostrada jest pod górkę. Dasz radę. Praktyka czyni mistrza. Z braku laku, jak wyciągniesz trochę na pobocze, to też nikomu korona z głowy nie spadnie. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

polock

Post #5 Ocena: 0

2017-04-01 19:39:34 (7 lat temu)

polock

Posty: 459

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2008

Skąd: midland

Cytat:

2017-03-30 16:23:06, djtomi2 napisał(a):
Kasieńko droga. Jak masz 50 m/h wjeżdżając na autostradę i widzisz tira w lusterku, to powinnaś wjechać przed niego bez problemu. Ciężarówki mają poustawiane ograniczniki na 55 m/h. Może się zdarzyć, że jedzie z górki i rozpędził się do 60 m/h. Na każdym wjeździe jest kilkaset metrów pasa rozbiegowego. Na tych kilkuset metrach bez problemu przyspieszysz o te 10 m/h nie zażynając silnika i wjedziesz przed nich nie zajeżdżając im drogi. Które to takie zjazdy , na których nic nie widać ?

No nie do końca! bo to jest limit dla UK tirów jeśli jada Irlandczycy czy hiszpanie to tir może śmigać nawet 65/h a to już jest szybko jak osobówka . Dziwi mnie ze osobówki czasami zachowują się jakby mieli pierwszeństwo przy włanczaniu się do ruchu i próbują zepchnąć na siłę tira z jego pasa :) Nie dozwolone ale tak to jest jak idiota uczy idiotę jeździć bez znajomości przepisów , posiadając jedynie złe nawyki
السلام عليكم

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-04-01 20:21:03 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-01 19:39:34, polock napisał(a):
(...)
No nie do końca! bo to jest limit dla UK tirów jeśli jada Irlandczycy czy hiszpanie to tir może śmigać nawet 65/h a to już jest szybko jak osobówka . Dziwi mnie ze osobówki czasami zachowują się jakby mieli pierwszeństwo przy włanczaniu się do ruchu i próbują zepchnąć na siłę tira z jego pasa :) Nie dozwolone ale tak to jest jak idiota uczy idiotę jeździć bez znajomości przepisów , posiadając jedynie złe nawyki



Kogo masz na myśli pisząc o idiotach? Może o tym co narodowości pisze z małej litery? A może o tym co pisze "włanczaniu" a nie włączaniu, a może o tym co pisze "Nie dozwolone" zamiast "Niedozwolone"?


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #7 Ocena: 0

2017-04-01 22:35:02 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Kasiachery, M1 jest troche dalej ;-)

Mnie czasem przeraza jak mam jechac droga dwukierunkowa.
Gdy zjezdzam z ronda na autostrade, to ogromna ulge czuje :-D
Rura, by zrownac predkosc i wklepac sie w fale na M.

Faktycznie wielu na dojazdowym sie wlecze.

Wielu jest agentow, ktorzy lubia sie zrownac z TIRem, ktory rowniez wjezdza na M na i tak ciagna do konca, az znika przerywana linia miedzy nimi :-]
:-]:-]:-]
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-04-02 22:35:33 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-04-01 22:35:02, tomaszzet napisał(a):

Wielu jest agentow, ktorzy lubia sie zrownac z TIRem, ktory rowniez wjezdza na M na i tak ciagna do konca, az znika przerywana linia miedzy nimi :-]
:-]:-]:-]

To jest najgorsze co można zrobić. Powoduje że kolumna pojazdów zostaje zmuszona nie odpuścić gaz, ale hamować, a to już jest niebezpieczne. Dlatego należy rozbiec się jak najszybciej, tak by będąc na początku połączenia pasów już mieć prędkość 70Mph .
W niemczech mają jeszcze ten plus że jak widzą że pojawia się pas wjazdowy to zmieniają na pas środkowy... tu tumany jadą jak barany, myslenie OFF :-8

Ja to lubię robić TAK :-8 :-T[ *PARDON*
i przewinąć bo nuda, kolejny zjazd i rozbieg testowałem pierwszy bieg :-8 :-D
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-04-03 06:29:40 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Na pierwszy rzut oka to trochę zbyt dużo gazu i trzęsie tą kamerką.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #10 Ocena: 0

2017-04-03 09:10:07 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-04-03 06:29:40, ie2ox4-2b napisał(a):
Na pierwszy rzut oka to trochę zbyt dużo gazu i trzęsie tą kamerką.


Oj tam, mnie sie podoba, tez tak chce 😃

Kamera sie trzęsie, bo Krakn miał pewnie dżaket rozpięty i siersc na klacie przewiewał.
Możliwe, ze o depilacje powiewem powietrza chodziło, dlatego taka prędkość. 😉
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,