MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wlaczenie do ruchu drogowego po kursie dla nietrzezwych kierowcow

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ozonek

Post #1 Ocena: 0

2017-02-11 13:44:38 (7 lat temu)

ozonek

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2017

Skąd: london

Witam, zabrali mi prawo jazdy za jazde pod wplywem, zrobilem kurs skracajacy kare o 25% i chcialbym zapytac czy musze informowac o tym dvla czy zaczac jezdzic po uplywie kary? dodam ze probowalem sie dodzwonic do dvla ale bezskutecznie, sad zas powiedzial ze trzeba ich o tym powiadomic ale po co skoro mam polskie prawo jazdy u siebie w portfelu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-02-11 13:55:15 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Prawko jest tylko kawałkiem plastiku. Tu chodzi o uprawnienia, ktore zostały Ci odebrane. Zakaz nadal obowiązuje. Po odbyciu kary skróconej czy zasądzonej musisz skontaktować sie z DVLA i upewnić czy juz mozesz jeździć.

Jak Cie zatrzymają podczas jazdy a wyjdzie, ze jednak nadal nie mozesz to dostaniesz kolejnego bana, kare pieniężna i punkty. 3 za jazdę bez uprawnień i 6 za brak ubezpieczenia.

Dodzwonić sie do DVLA nie jest trudno. Próbuj dalej o różnych porach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ozonek

Post #3 Ocena: 0

2017-02-11 14:22:06 (7 lat temu)

ozonek

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2017

Skąd: london

a trzeba robic jakies badania medyczne czy cos? wystarczy ich tylko poinformowac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-02-11 14:28:23 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Tego juz nie wiem. Czasami konieczny jest ponowny, rozszerzony egzamin.

Wydaje mi sie ze jakies informacje powinienes mieć na wyroku sądowym z dnia kiedy odebrano Ci uprawnienia. Nigdy takiego nie widziałem, ale chyba informują tam o karze i procedurze odzyskania uprawnień.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-02-11 14:30:45 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie ważne co masz w portfelu, zaloguj się na swoje konto DVLA, zobaczysz co tam masz napisane na swoim koncie, jakie kody kar itd.

Z tego co wiem, bo kiedyś oglądałem w TV to właśnie po utracie i zakończeniu kary należy się skontaktować z DVLA.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2017-02-11 14:48:36 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Pamietaj tez ze punkty z kodami DR10-61(drink driving) pozostają w ewidencji 11 lat.

Powrót na drogę nie bedzie łatwy. Praktycznie musisz aplikować od nowa i DVLA postawi Ci wymagania jak to ma sie odbyć.


DVLA will send you a D27 form 56 days before your disqualification period ends. You'll need to fill in the form and return it to DVLA . You may need to send in a new passport-style photo with your application. If you don't get your renewal form in the post, you must fill in a D1 form instead.

GOV.UK


Ciekawe, ze wg tej strony nie powinienes mieć przy sobie nawet plastiku wydanego poza UK. DVLA powinno Ci go zwrócić po upływie kary. Nie chcieli, nie dałeś, czy jakiś wtórnik albo co?

:-]

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 11-02-2017 15:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ozonek

Post #7 Ocena: 0

2017-02-11 15:32:09 (7 lat temu)

ozonek

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2017

Skąd: london

na gov sie nie zaloguje i nie sprawdze bo mam tylko poslkie prawo jazdy a potrzebny jest numer angielskiego,
nie oddawalem bo nie wolali zreszta i tak bym nie oddal bo prowadze w polsce
najwyzej wysle list do dvla ze skanem ukonczonego kursu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,