MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mam stalkera, policja, sad, powrot do Polski.

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Donawu

Post #1 Ocena: 0

2017-02-03 15:33:10 (7 lat temu)

Donawu

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 03-02-2017

Skąd: Brighton

Witam.
Mialam problem z natarczywym brytyjczykiem (od pokolen Anglik). Byl moim przyjacielem, pozniej znalazlam na jego komputerze moje zdjecia robione z ukrycia i urwalam kontakt. Przez 2 miesiace codziennie pisal, wydzwanial i przychodzil pod mkj dom.
Zglosilam to na Policje, w miedzy czasie dowiedzialam sie, ze kiedys byl w szpitalu psychiatrycznym oraz byl karany za napasci seksualne.
Nic nigdy mi nie zrobil, policja odrazu zebrala zeznania ode mnie i powiedziala, ze bedzie sprawa sadowa. Naciskali na pytania czy zrobil mi cos fizycznie, ale caly czas odpowiadalam zgodnie z prawda, ze nje.
Nie mam pieniedzy aby na sprawe sadowa przyjechac. Czy moze sie ona odbyc komputerowo?
Moj wyjazd przez strach przed gosciem skracam o miesiac i wyjezdzam za dwa dni.
Dodatkowo nie mowie jakos super po angielsku (bez stresu jest dobrze, ale z to jakbym w ogole nie mowila), zeznania zajely mi 4h, czy bede miec tlumacza?
Jakie moge miec konsekwencje tego, ze nie rozumiem i ze sie nie stawie...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #2 Ocena: 0

2017-02-03 16:40:54 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

powyzsze pytania zadaj policji / lub skieruj do sadu jesli juz masz wyznaczony termin rozprawy. podaj im swoj adres do korespondencji.
kilka lat temu mialam rozprawe za niewyplacone wynagrodzenie - dostalam zwrot za bilet lotniczy i hotel plus jakies drobne na wyzywienie. bylo to jakies 8 lat temu, nie wiem czy teraz to dziala - pytaj sie u zrodla. ja wszytkiego dowiadywalam sie mejlowo od sadu gdzie sprawa sie odbywala.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-02-03 18:59:02 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest mozliwosc skladania zeznan przez videolink z zagranicy. Powinnas miec kontakt z Witness Support, oni powinni ci udzielic odpowiedzi na wszystkie pytania. Jak wiesz w ktorym sadzie bedzie sprawa to mozesz przez internet znalezc informacje/kontakt. Mozesz mi podac na PW i poszukam jak chcesz. Zawiadomisz albo Witness Support albo sad i oni zajma sie organizacja tych spraw. MOzesz miec tlumacza, sad zapewni ci bez problemu, a tlumaczenie zwalnia natlok pytan ze strony jego adwokata. Mozesz rowniez poprosic o to zebys nie musiala oskarzonego widziec. To sa bardzo stanradowe rzeczy w przygotowaniu rozprawy wiec nikt nie zdziwi sie jak ty bedziesz chciala z tego korzystac. Sad musi jednak o tym wiedziec. Jak masz kontakt do oficera z Policji ktory zajmowal sie sprawa to tez mozesz mu powiedziec. Jak potrzebujesz pomocy napisac maila czy list to daj znac.

Jak sie nie wstawisz, to sad moze uniewinnic oskarzonego, ale moze tez odroczyc sprawe i wystawic nakaz aresztu zeby doprowadzic cie do sadu. Chyba, ze on sie przyzna do winy przed rozprawa, to wystarczy ze napiszesz do sadu czy chcesz zakaz zblizania sie i slozysz na pismie oswiadczenie o efektach tego przesladowania na twoje zycie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,