MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Naprawa samochodu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-02-11 14:10:50 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzięki chłopaki . Szukałem w googlach ale na polskich forach piszą tak jak wspomniałeś Ludzik, że to może być wszystko albo i nic , zwykły błąd komputera . Z kolei na angielskich forach piszą o filtrach tak jak pisze Agent . No nic we wtorek idę naprawić ten pas i zmienić tarcze wiec znowu mi podłącza do komputera dziwne tylko ze tydzień temu podczas MOT podlaczali i nic nie pokazywało a mi ten cały serwis coś śmierdzi , takie mam dziwne odczucia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-02-11 16:56:50 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Ja to mialem w 307 1.6 😊

Samo przeszlo. Za pierwszym razem sie przerazilem, 'servis' powiedzial, ze one tak wariuja czasem. Powiedzieli tez, bym przeganial levka po motorłejce czasami.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 11-02-2017 16:57 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-02-12 03:21:44 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie wiem jak w innych, ale w Crafter włącza się tryb dopalania i w tedy silnik Chidzi na wyższych obrotach na luzie. Dobrze jest wtedy starać się nie gasic silnika tylko poczekać aż skoczy się cykl. Słychać po prostu że w pewnym momencie silnik mimo że nadal trzyma wyższe obroty już Chidzi inaczej, dotknięcie gazu i obroty spadają na normalne. Można wyłączyć. Dizle nie nadają się do jazdy po bułki, czy dla mamuś, gdzie jadą 3 km i wyłącza silnik, po prostu nie ma kiedy się rozgrzać, więc jest dużo sadzy i nie ma kiedy oczyścić filtra, bo do tego potrzeba czasu, temperatury i wydmuchu. Tu też wycinaja filtry.
Mechanik mnie namawiał, ale tfu tfu, na razie działa, dbam tylko żeby zawsze był ad Blue w zbiorniku.
Chyba francuzy maja trochę inaczej tam jest dopalanie na zimno, ale zasada jest taka sama
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-02-12 10:28:05 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Uywany diesel to skarbonka bez dna, to co na paliwie sie oszczedzi pojdzie na regenracje turbiny. A poza tym juz jakis czas w Londynie pewno bedzie zakaz wjazdu diesli, zaczyna sie od tego:
https://www.theguardian.com/uk-news/2017/feb/12/london-mayor-plans-to-scrap-diesels

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-02-12 11:25:21 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2017-02-12 11:28:48 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

To nie jest reguła jesli chodzi o diesla. 7 lat temu kupiłem używana Avensis z przebiegiem 70k i wymieniłem do tej pory akumulator i amortyzatory z przodu. Poszedł tez uszczelniacz oleju w skrzyni.

Nie jeżdżę duzo bo 12k mil rocznie w tym dwa wyjazdy do PL. Zeby nie PL to ok 8k mil praktycznie same miasto

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-02-12 11:29:57 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie miałem problemu przez ten rok od zakupu , zrobiłem ponad 10k mil . Nie jeżdżę dużo po Londynie , mieszkam przy A13 a pracuje zaraz przy A13 w Londynie , 13 mil dojazdu , tylko rano siedzę w korku kilka minut przed jedynymi światłami przy Junction z Ripple Road

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-02-12 12:02:21 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

My zawsze mieslismy disle i tylko raz byla wieksza naprawa (na szczescie w gwarancji), wiec na trzy dekady prawie, zmieniajac samochody co 3-4 lata to nie jest zly wynik. MIeslismy i nowe z samolonu i uzywane (kupujac dwuletnie i uzywajac do 4 lat przed sprzedaza), nie ma co generalizowac ze kazdy samochod disla wymaga wielkich inwestycji przez caly czas uzywania. Jezdzimy duzo ale tez sa krotkie odcinki jazdy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2017-02-12 12:11:51 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-02-11 13:33:46, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2017-02-11 13:12:06, Wielim napisał(a):
Jeszcze nie zdążyłem tego naprawić a już dziś komputer pokazuje mi komunikat "antipollution fault" i świeci się żółta lampka silnika . Czy ktoś wie co to znaczy ? Czy możliwe ze przy serwisie który miałem w tamtym tygodniu mózgi coś zepsuły albo zły filtr założyli?


Zapchany filtr FAP/DPF - najdroższa część każdgo współczesnego diesla, zaraz po wtryskach paliwa i pompie wysokiego ciśnienia. W Polsce cwaniaki wycinają filtr i modyfikują software w komputerze aby nie wywalało błędu w UK to chyba nie przejdzie :)



my nie mamy filtra dpf w dislu, aleeee w piatek oddalismy go na mot, oni wiedzieli, ze nie ma tego filtra i dolali jakis specjalny plyn do paliwa, zeby rozrzedzic spaliny, koszt 20 f za butelke, pojechali z nim na stacje diagnostyczna - auto przeszlo mot. Ten plyn mozna kupic tylko u mechanikow i najlepiej co 3 miechy wlewac go na pol baku paliwa. Zawsze jakies rozwiazanie gdy nie am dpf-a.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-02-12 16:18:32 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Byłem dziś w kościele , pozniej na lakeside i spowrotem do domu , ogólnie zrobiłem ponad 15 mil na 3 podróże (Dom -K , K-L , L - Dom ) i ani razu nie pojawił się komunikat "antipollution fault" I nie paliła się pomarańczowa kontrolka silnika . Co to oznacza ? Czy jednak wszystko jest ok ? Czy może wczoraj na śniegu komputer oszalał bo może nigdy śniegu nie widział ? ;) Czy może miał banie po piątku? Czy to ja coś zrobiłem ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,