MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 578 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 577 | 578 | 579 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 578 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomaszzet

Post #1 Ocena: 0

2018-05-18 20:25:44 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

My za kazdym razem pytalismy podczas ogladania o to co zostaje dla nas.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-05-18 22:59:33 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja też od razu przy oglądaniu zapytałam, co ewentualnie zostaje, szczególnie chodziło mi o żyrandole, karnisze, wszystko zostawili, nawet syf w kuchni :-]
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2018-05-18 23:42:27 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

No tak ale tutaj to, co ewentualnie miałoby być zostawione ,zależało od ceny za jaką sprzeda się dom...
Jeśli ktoś wie ile te formalności mogą jeszcze trwać...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ksosksos

Post #4 Ocena: 0

2018-05-21 08:48:52 (6 lat temu)

ksosksos

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, Mam pewno pytanko. Wczoraj zlozylem rezerwacje na new build i dzisiaj mam rozmowe z brokerem. Developer chce AiP w ciagu 48h, wiec dzisaij bede wyslylal mu wszystkie dokumenty, payslipy itp. Problem w tym ze chce kopie dowodu pieniedzy na depozyt. Pieniadze na depozyt bede mial ze sprzedazy domu, completion mam w przyszlym tygodniu. Powiedzialem im ze juz sprzedalem dom i wynajmuje (pol prawda,bo juz mieszkam w wynajmowanym domu ale sprzedaz bede mial dopiero za tydzien). Jak to teraz rozegrac ? Czytalem w necie ze pieniadze ze sprzedazy hipoteki czeka sie do 12 dni roboczych wiec moze powiedziec mu to ze ciagle czekam na peiniadze za sprzedaz a w przyszlym tygodniu zaplacic za CHAPS zeby miec transfer od razu ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #5 Ocena: 0

2018-05-21 08:57:39 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2018-05-18 23:42:27, lulilu1 napisał(a):
No tak ale tutaj to, co ewentualnie miałoby być zostawione ,zależało od ceny za jaką sprzeda się dom...
Jeśli ktoś wie ile te formalności mogą jeszcze trwać...?


U nas w dokumentach prawnicy wypisali wszystko co jest w domu i za ile.
Np Pralka- £50
Zyrandol- pamietam akurat bo chciala za niego £300! Jakis dizajnerski
-Meble ogrodowe- £20
Shed- £50 itp.
Przykladowe ceny, dokladnie nie pamietam. Jak czegos nie chcielismy lub chcielismy to zalatwialismy to przez prawnika i dodawali to do ceny domu.

U nas wszystko trwalo 6 tygodni, od zaakceptowania ceny do wymiany kontraktow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2018-05-21 09:02:01 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-05-18 23:42:27, lulilu1 napisał(a):
No tak ale tutaj to, co ewentualnie miałoby być zostawione ,zależało od ceny za jaką sprzeda się dom...
Jeśli ktoś wie ile te formalności mogą jeszcze trwać...?

Powinno byc od razu w formularzach wypelnionych przez sprzedajacego, poza tym powinnas od razu uzgadniac to. Zapytaj sie agenta, niech zapyta sie sprzedajacego.

Ile formalnosci beda trwac, to zalezy co juz masz zrobione. O to z kolei pytasz sie prawnika, za to mu placisz, wiec nie zastanawiaj sie, tylko zadawaj pytania.

Cytat:

2018-05-21 08:48:52, ksosksos napisał(a):
Witam, Mam pewno pytanko. Wczoraj zlozylem rezerwacje na new build i dzisiaj mam rozmowe z brokerem. Developer chce AiP w ciagu 48h, wiec dzisaij bede wyslylal mu wszystkie dokumenty, payslipy itp. Problem w tym ze chce kopie dowodu pieniedzy na depozyt. Pieniadze na depozyt bede mial ze sprzedazy domu, completion mam w przyszlym tygodniu. Powiedzialem im ze juz sprzedalem dom i wynajmuje (pol prawda,bo juz mieszkam w wynajmowanym domu ale sprzedaz bede mial dopiero za tydzien). Jak to teraz rozegrac ? Czytalem w necie ze pieniadze ze sprzedazy hipoteki czeka sie do 12 dni roboczych wiec moze powiedziec mu to ze ciagle czekam na peiniadze za sprzedaz a w przyszlym tygodniu zaplacic za CHAPS zeby miec transfer od razu ?


Napisz, ze pieniadze na depozyt pochodza ze sprzedazy domu, i zalacz jakis dokument potwierdzajacy biezaca transakcje, kontakt do agenta lub prawnika. Nie bedzie problemu z tym, ze sa jeszcze uwiazane w nieruchomosci i wlasnie sie sprzedaje. Chodzi tylko o to, zeby potwierdzic ich pochodzenie w ramach ustawy o praniu pieniedzy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-05-21 09:02:49 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-18 23:42:27, lulilu1 napisał(a):
No tak ale tutaj to, co ewentualnie miałoby być zostawione ,zależało od ceny za jaką sprzeda się dom...
Jeśli ktoś wie ile te formalności mogą jeszcze trwać...?


6 - 8 tygodni, tak jak napisałaś wcześniej.

Jeżeli sprzedawca zaakceptował twoją ofertę i masz już konkretny produkt kredytowy i prawnika to jest formal agreement.

Po zaakceptowaniu oferty kupna, możesz zawsze zapytać sprzedawcę, co zostaje, czasem nic. Mnie jak napisałam wyżej zależało na karniszach i żyrandolach, bo były bardzo ładne - wszystko z Johna Lewisa, zostawili też voile z JL. i starą brudną lodówkę i zmywarkę. Za inne rzeczy, meble, była odpowiednia cena i kwestia tego czy chcemy aby to zostało w domu za dopłatą, czy nie - nic nie kupowałam z tych rzeczy, bo mi były nie potrzebne.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Alterka

Post #8 Ocena: 0

2018-05-21 23:41:31 (6 lat temu)

Alterka

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: Londyn

Zaczynam nieśmiało myśleć o zakupie mieszkania lub nawet małego domku. Byłam kilka dni temu w swoim banku i mogę na dzień "dobry dostać" kredyt, kwota jest satysfakcjonujaca ale oczywiście muszę sprawdzić inne oferty i wyszukać najtańszej.

Moje pytanie do Was jest takie - czy uważacie, że zakup nieruchomości przez singla to szaleństwo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2018-05-22 06:41:42 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Nie.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #10 Ocena: 0

2018-05-22 09:13:30 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Nie. Jesli wiesz ze jestes w stanie splacac kredyt sama to czemu szalenstwo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 578 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 577 | 578 | 579 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,