MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 571 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 570 | 571 | 572 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 571 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-01-15 14:23:18 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie widzialam nigdzie informacji o tym nieczerpaniu korzysci. Przeczytalas link, ktory podalam? Tam sa linki do rzadowych stron ze szczegolowymi przykladami.

Prawnikow, ktorzy beda prowadzic Twoja transakcje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gosiaczek1988

Post #2 Ocena: 0

2018-01-16 09:17:25 (6 lat temu)

Gosiaczek1988

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: MILTON KEYNES

Tak przeczytalam, dziekuje ! Teraz zostaje tylko prawnik. Mam kilka pytan mianowicie
1. Czy mortgade advisor zawsze pobiera oplaty czy ma prowizje z banku (wczoraj mielismy spotkanie i oplata jego to £299) i czy jesli przygotuje dla nas agrement principle to musimy mu zaplacic ?
2. Czy mozna spotkac sie z kilkoma mortgade advisoram, przygotowac principle i wybrac najlepsza oferte (co z oplatami za usluge ?)
3. Znalezlismy mieszkanie 200k, oferta zaakceptowana. Depozyt 22k , pozyczka 178k fixed rate 2.59% - £711 (1.68 for every 1 borrowed) until 2020. Co myslicie o tej ofercie ?

Dziekuje za wszystkie rady !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-01-16 09:21:07 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czesc doradcow kredytowych zyje z prowizji bankow czesc ma swoje oplaty. Jesli ma oplaty, to musisz sie dowiedziec w jakim momencie bedziesz musiala zaplacic za uslugi.

Mozesz spotkac sie z kilkoma, jesli uwazasz, ze ten nie znalazl najlepszego produktu albo chcesz miec porownanie. Ale nie rob u kazdego AIP, bo niepotrzebnie bedziesz robic search na swojej historii kredytowej.

Cos mi sie nie zgadza z tym kredytem, wysokie oprocentowanie i na ile on jest lat, skoro rata wychodzi tylko 711 funtow? Musi byc na wiecej niz 25 lat.

Na 25 lat, fixed dla 89 LTV widze:
-Yorkshire Building S., 1.82%, rata £738, wstepne oplaty ok. £1200
-Tesco 1.93, rata £748 itd..

https://www.moneysupermarket.com/mortgages/results/#?goal=1&property=200000&borrow=178000&types=1&page=1&term=25
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-01-16 09:22:15 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Mortgage A. może być bez opłaty, może być z opłatą - 299 to bardzo dużo za samego MA. Cena produktu - opłata bankowa to zupełnie inna opłata.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-01-16 19:47:45 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Ja mam pytanie odnośnie kupna nowego domu od developera.Co zazwyczaj jest w cenie a co nie ,co warto brać a co zrobić we własnym zakresie.
Na ile ceny są elastyczne a co developer może dać w cenie.
Okolica to Bristol lub po Walijskiej stronie okolice Newport.
Dom ma być nie dla mnie ale dla pary młodych (30l) i trochę lewych do majsterkowania.
Razem rocznego zarobku mają około 54 tys i pełne etaty z oszczędnościami około 30 tys.
Docelowo przeprowadzka jesień zima 2018.
Ja to najlepiej bym to widział że w kuchni i łazience, holu na podłodze ceramika a salon sypialnie oraz schody w drzewie a nad jadalnią to bym się zastanowił.
Myślę że wszystkie extra powinny być w pierwszej umowie tak żeby to objęła hipoteka.
Może kto z tym miał do czynienia to cos podpowie bo ja w UK nie mam doświadczenia a chciałbym pomóc.

[ Ostatnio edytowany przez: Emeryt56 16-01-2018 19:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gosiaczek1988

Post #6 Ocena: 0

2018-01-17 09:48:16 (6 lat temu)

Gosiaczek1988

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: MILTON KEYNES

Znalazlam brokera bez oplat, wiec temu podziekuje. Przepraszam zapomnialam dodac kredyt na 30 lat. Prosze napiszcie mi jaki jest nastepny krok po przygotowaniu agreement in principle? Prawnik, czy nam samo go znalezc czy agencja moze nam go polecic ? Oferta mieszkania zostala zaakceptowana w sob czy powinniy wplacic jakis zadatek, podpisac jakos unowe z agencja zeby miec pewnosc ze to mieszkanie czeka na nas ? Bo narazie nikt nas nie zaczepia... czy czekaja az bedziemy miec agreement in principle ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-01-17 10:20:20 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Musisz mieć prawnika. Bez prawnika nikt was nie będzie niepokoił ;-) Co do wyboru ja wzięłam poleconego z agencji, po zaakceptowaniu mojej oferty telefon był po kilku min. od prawnika z wystawionym cennikiem i kwotą zaliczki dla niego. Zleciłam przelew od razu i już po paru dniach przyszła całą korespondencja.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-01-17 10:49:48 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Od jakiego wieku można kupić nieruchomość? Może przepisy się pozmieniały,bo raz czytałam że od 16 a gdzieś indziej że od 18....
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-01-17 11:17:41 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-01-17 09:48:16, Gosiaczek1988 napisał(a):
Znalazlam brokera bez oplat, wiec temu podziekuje. Przepraszam zapomnialam dodac kredyt na 30 lat. Prosze napiszcie mi jaki jest nastepny krok po przygotowaniu agreement in principle? Prawnik, czy nam samo go znalezc czy agencja moze nam go polecic ? Oferta mieszkania zostala zaakceptowana w sob czy powinniy wplacic jakis zadatek, podpisac jakos unowe z agencja zeby miec pewnosc ze to mieszkanie czeka na nas ? Bo narazie nikt nas nie zaczepia... czy czekaja az bedziemy miec agreement in principle ?



Odnosnie kredytu, widzialam tansze kredyty niz ten, ktory podalas i jak wezmiesz na 25 lat, zamiast na 30, to zaplacisz mniej odsetek, a rata nie jest wiele wieksza. Podalam Ci link do porownania ogolnostepnych produktow. Trzeba przeanalizowac oplaty wstepne i odrzucic te oferty, ktore sa wysokie i nieoplacalne.

Broker bedzie tez mogl dopasowac bank do Waszej sytuacji, jesli np nie jestescie na etatach tylko SE, itp. No i oczywiscie do Waszej zdolnosci kredytowej, bo rozne banki, roznie licza.

Lepiej bedzie jak sama znajdziesz prawnika. Porownasz wyceny, itp. Cofnij sie pare stron w tym watku, co dopiero podawalam linki do roznych stron, gdzie mozna znalezc prawnikow i poprosic o ceny. Nie bierz na slepo polecanego prawnika z agencji, bo moze byc duzo drozszy.

Nic nie placisz nikomu, bo Ty nie masz zadnej umow z agencja. Wszystko jest na gebe w Anglii i Walii. Agent powinien zapytac sie Ciebie o dane prawnikow, jak rowniez wyslac Memorandum of Sale, w ktorym bedzie napisane kto sprzedaje, kto kupuje i jaka cena zostala ustalona.

Prawnicy zaczna swoja prace jak podpiszesz z nimi umowe i wplacisz im zaliczke na searches.
Cytat:

2018-01-17 10:49:48, gosian napisał(a):
Od jakiego wieku można kupić nieruchomość? Może przepisy się pozmieniały,bo raz czytałam że od 16 a gdzieś indziej że od 18....

18 lat w Anglii i Walii, od 16 w Szkocji.

"Property cannot be registered at Land Registry in name of a minor under 18.

But can be 'owned' by the minor and held in trust. The trustees would have decision-making powers (ie to buy, sell, let, maintain the property) but would have responsibility too (to act in the child's best interests)"

Szkocja:
"You can buy and sell property from the age of 16 without parental consent however special provisions apply to any transactions made between the ages of 16 and 18."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-01-17 11:54:05 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Dziekuje
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 571 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 570 | 571 | 572 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,