MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 562 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 561 | 562 | 563 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 562 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tonieinna

Post #1 Ocena: 0

2017-09-18 22:57:12 (7 lat temu)

tonieinna

Posty: 40

Kobieta

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-09-18 17:21:16, EmigranciAR napisał(a):
Bylismy tam o godz 16 bardzo cieplego dnia. Nie zauwzylismy zeby bylo za cieplo. Wiadomo ze cieplo idzie do gory ale przy angielskich upalach chyba sie nie ugotujemy. A tak na powaznie to mam potwierdzenie ze wlascicielka wrocila do Szkocji tylko moi prawnicy nadal zadnych papierow nie dostali. Tydzien temu podobno prawnicy sprzedajacej wyslali. Dzis dzwonilem wszedzie i narazie nie wiadomo co i jak. Bede trzymal reke na pulsie. W czwartek idziemy zobaczyc puste mieszkanie. JEstesmy bardzo podekscytowani i zaczyna nam sie dluzyc :)

Macie moze jakas liste co robic po wprowadzeniu sie do nowego mieszkania poa zakupie ? Planujemy zmienic zamek i oczywiscie media jak woda gaz i prad bedziemy szukac dostawcow. Lepiej zostac przy dostawcach bylego juz wkrotce wlasciciela czy szukac nowych ?
Pozniej pewnie bedzie rejestracja w Councilu bo do tej pory od ponad 11 lat placilem council wliczony w rent wiec nie jestem pewni zarejestrowany...

Czekanie czekanie...

Pozdrawiamy serdecznie



Ja bym zaczęła od powiadomienia councilu i rekestracji do wyborów.
Na początku bym zostawiła dostawców jakich są tylko dała im znać ze się zmienił właściciel. Jak się ogarnięcie to na spokojnie bym szukała nowych - tańszych.
Spieszcie tylko liczniki, nawet zróbcie zdjęcia żeby później nie było rachunków z kosmosu.
Nie zapomnijcie o tv licencje. Zmiana zamków/zamka to dobry pomysł.

Tyle co pamietam. Może ktoś jeszczecos dorzuci.

Jeszcze jedno ja mieszkam na drugim, ostatnim pietrze. Czasami latem jest za gorąco ale za to zima jest w sam raz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EmigranciAR

Post #2 Ocena: 0

2017-09-22 19:43:43 (7 lat temu)

EmigranciAR

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 17-09-2017

Skąd: Warrington

Witam ponownie.

Szybkie pytanko do tych z Was ktorzy sa w temacie. Chodzi nam o ubezpieczenie na zycie. Sprawdzalismy kilka stron porownawczych i nasuwa sie nam pytanie. Ubezp level (taka sama kwota wyplacana w trakcie trwania ubezp bez wzgledu na to czy poczatek czy koniec okresu ubezp) czy decreasing (ewentualna wyplata zmniejsza sie sie wraz z uplywem czasu{malejace zadluzenie} ). Na zdrowy rozsadek to chyba korzystniejsza bylaby wyplata calej kwoty ubezp ( np 120 tys) .
I teraz pytanie, Dlaczego ta pierwsza opcja ubezp jest tansza ???

My nadal czekamy . Valuation odbedzie sie dopiero za tydzien. Ale mamy juz kopie kontraktu sprzedajacego wiec jakis maly postep jest...

Pozdrawiamy serdecznie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #3 Ocena: 0

2017-09-28 10:59:26 (7 lat temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Witam,mam dylemat, w listopadzie muszę podjąć decyzję czy odnawiać fixa.
Jeżeli nie zgłoszę zmian do banku to automatycznie wskakuję na variabile?
jakie jest teraz oprocentowanie na variabile,czy każdy bank ma inaczej?
pogorszyła mi się sytuacja finansowa,raty mogę spłacać,ale nie wiem czy bank udzieli mi fixa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-09-28 11:02:01 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kazdy bank ma swoja rate SVR. Jesli bedziesz zmieniac produkt w tym samym banku, to nie musisz pokazywac zadnych dokumentow czy dokumentowac dochodow.

Po prostu idziesz online/dzwonisz do banku i wybierasz nowy fix. Z reguly mozna go wybrac juz 3 miesiace przed koncem. Zaloguj sie do banku, gdzie masz kredyt i przejrzyj dostepne opcje.

Wszystko jest opisane szczegolowo w temacie:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/88/47374/Remortgage,0
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #5 Ocena: 0

2017-09-28 14:11:04 (7 lat temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Richmond dziękuję serdecznie:D Orientujesz się czy muszę tam iść z mężem czy mogę to załatwić sama?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2017-09-28 14:21:11 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-28 14:11:04, mela1984 napisał(a):
Richmond dziękuję serdecznie:D Orientujesz się czy muszę tam iść z mężem czy mogę to załatwić sama?


Cytat:

2017-09-28 11:02:01, Richmond napisał(a):
Po prostu idziesz online/dzwonisz do banku i wybierasz nowy fix. Z reguly mozna go wybrac juz 3 miesiace przed koncem. Zaloguj sie do banku, gdzie masz kredyt i przejrzyj dostepne opcje.

Wszystko jest opisane szczegolowo w temacie:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/88/47374/Remortgage,0
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lebronjames1982

Post #7 Ocena: 0

2017-09-30 19:53:51 (7 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Witam wszytskich,

Mam pytanie odnosnie sytuacji na rynku nieruchomosci teraz w Anglii a szczegolnie na przedmiesciach Londynu. Mieszkamy w Ashford w zachodnim Londynie jeszcze w srodku M25 jednak z racji tego ze urodzilo nam sie drugie dziecko bedziemy prawdopodobnie zmuszeni do sprzedania Naszego mieszkania (maisionette z ogrodem i garazem) i sie wyprowadzenia gdzies poza Londyn. Myslelismy nad Milton Keynes (cisza, spokoj, zielen, jeziora) i o wiele taniej niz w Londynie.

1. Mieszka ktos w Milton? Jak wam sie tam zyje?

2. Czy bedzie problem sprzedazy nieruchomosci teraz w Londynie jesli da sie rozsadna cene?

Pozdrawiam i dzieki za wszytskie informacje

Uwaga moderatora: Polecam zalozenie osobnego tematu o Milton Keynes, najlepiej znalezienie istniejacego, na pewno jest. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-09-30 22:27:29 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wszystko sie sprzeda, jak dasz rozsadna cene, Twoja nieruchomosc jest atrakcyjna, itp. Poogladaj ogloszenia i zobacz po ile sa wystawione i za ile sprzedaly sie nieruchomosci w okolicy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EmigranciAR

Post #9 Ocena: 0

2017-10-04 20:41:30 (7 lat temu)

EmigranciAR

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 17-09-2017

Skąd: Warrington

Cytat:

2017-09-22 19:43:43, EmigranciAR napisał(a):
Witam ponownie.

Szybkie pytanko do tych z Was ktorzy sa w temacie. Chodzi nam o ubezpieczenie na zycie. Sprawdzalismy kilka stron porownawczych i nasuwa sie nam pytanie. Ubezp level (taka sama kwota wyplacana w trakcie trwania ubezp bez wzgledu na to czy poczatek czy koniec okresu ubezp) czy decreasing (ewentualna wyplata zmniejsza sie sie wraz z uplywem czasu{malejace zadluzenie} ). Na zdrowy rozsadek to chyba korzystniejsza bylaby wyplata calej kwoty ubezp ( np 120 tys) .
I teraz pytanie, Dlaczego ta pierwsza opcja ubezp jest tansza ???

My nadal czekamy . Valuation odbedzie sie dopiero za tydzien. Ale mamy juz kopie kontraktu sprzedajacego wiec jakis maly postep jest...

Pozdrawiamy serdecznie


Czy ktos pomoze ? Sugestie ? Doswiadczenia ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-10-04 21:03:02 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/36/23201/ubezpieczenia-na-zycie-w-Anglii
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 562 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 561 | 562 | 563 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,