MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 555 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 554 | 555 | 556 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 555 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

FabJaN

Post #1 Ocena: 0

2017-05-13 19:53:58 (7 lat temu)

FabJaN

Posty: 10

Z nami od: 28-11-2007

Skąd: Grudziądz (Limavady, Eglinton)

No wlasnie z tego co wyczytalem w tzw internetach, to nie sam bank a solicitorsi sa zobowiazani do wdrozenia procedury AML (anti money laundering). Czytalem nawet o kwiatkach, gdzie juz ktos fizycznie mieszkal w domu i dostal list od solicitorow bankowych ze ma jednak udowodnic pochodzenie darowizny. Tyle ze to wydaje mi sie opowiesc lekko rodem z filmow Sci-Fi dlatego pytam Was, ktorzy moze juz sami przez to przechodzili.

A co do zeznania o darowiznie. To pod czyje prawo podatkowe podchodzimy? Polskie czy UK? Czy w PL Urz Skarbowym narzeczona musi tez zlozyc zeznanie?
Kocham Cię, jak Irlandię... ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-05-13 20:07:15 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

U nas szedl przelew z polskiego banku do angielskiego, u prawnikow okreslalismy to jako nasze oszczednosci (konto pl i ang jest na mnie i meza). Kwota oszczednosci byla na pl koncie ok.3 m-cy. Prawnicy takie okreslenie zaakceptowali bez problemow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-05-13 20:21:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-05-13 19:53:58, FabJaN napisał(a):
No wlasnie z tego co wyczytalem w tzw internetach, to nie sam bank a solicitorsi sa zobowiazani do wdrozenia procedury AML (anti money laundering). Czytalem nawet o kwiatkach, gdzie juz ktos fizycznie mieszkal w domu i dostal list od solicitorow bankowych ze ma jednak udowodnic pochodzenie darowizny. Tyle ze to wydaje mi sie opowiesc lekko rodem z filmow Sci-Fi dlatego pytam Was, ktorzy moze juz sami przez to przechodzili.

A co do zeznania o darowiznie. To pod czyje prawo podatkowe podchodzimy? Polskie czy UK? Czy w PL Urz Skarbowym narzeczona musi tez zlozyc zeznanie?

To juz sie pytali o to potwierdzenie czy nie? Czy na razie dopiero wyczytales, ze moga sie pytac?

Sugeruje zapoznac sie z polskim prawem dotyczacym darowizm. W UK taka darowizna nie jest opodatkowana. Prawo spadkowe i darowizn dziala inaczej. Co dopiero pisalam o tym w innym temacie:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/60666/Przelew-raz-a-dobrze,0
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FabJaN

Post #4 Ocena: 0

2017-05-13 23:04:23 (7 lat temu)

FabJaN

Posty: 10

Z nami od: 28-11-2007

Skąd: Grudziądz (Limavady, Eglinton)

Na razie nasz Mortgage broker(adviser) powiedzial, ze takie poswiadczenie bedzie wymagane. Nationwide BS jest jednak podobno względnie wyrozumiałe na takie darowizny i moze nie beda chcieli oni (jako bank) sie zaglebiac w dalsze pochodzenie.
Jednak to podobno solicitorsi sa najbardziej wyczuleni na tym punkcie i to oni sa zobligowani przed przekazaniem depozytu, do upewnienia sie ze pieniadze na ten cel nie pochodza np
z handlu zywym towarem ;)

Pytam dlatego, ze wiem juz teraz, ze nie ma szans na wyciagniecie od tescia rachunkow bankowych bo zwyczajnie nie chce zeby rodzina wiedziala ile ma zgromadzone na koncie, zeby pozniej nie biegali do niego z wyciagnietymi lapkami ;) Tak wystarczy, ze powie NIE MAM i temat zamkniety, trzeba wierzyc na slowo ;)
Kocham Cię, jak Irlandię... ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-05-13 23:10:03 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czyli na razie nie wiesz czy ktos bedzie tego wymagal. Ja nie spotkalam sie z tym. Dostarczasz pismo, ze to darowizna od rodzicow i na tym sie zwykle historia konczy. Gifted deposit jest dosc powszechny wsrod Fist Time Buyers i nie dziwi za bardzo nikogo.

Zrobcie ten przelew, niech kasa lezy juz u Was na koncie i nabiera historii.

Nationwide jest zwykle w porzadku, ale slyszalam, ze YBS jest wyjatkowo dociekliwy i upierdliwy. Inne banki wybrzydzajace to: HSBC, First Direct, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ten_typ_tak_ma

Post #6 Ocena: 0

2017-05-16 20:58:04 (7 lat temu)

ten_typ_tak_ma

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2016

Skąd: Cheshire

Czy ktos z Was jest w stanie mi podac orientacyjne koszty w przypadku, kiedy po wstepnej decyzji (zgodzie) banku na kredyt nie udaloby mi sie zakupic nieruchomosci? Zakladajac, ze mortgage advisor kasy nie bierze (prowizja banku).

Chcialbym sie mniej wiecej dowiedziec czy straty pojda "jedynie" w setki funtow czy raczej powyzej tysiaca. Z gory dzieki!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-05-16 21:36:59 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Stracisz wstepna oplate na prawnikow lub za tyle ile pracy wykonaja. Kilkaset funtow.

Jak wybierzesz opcje dodania oplaty za kredyt do kredytu, to nie stracisz tej kwoty w przypadku odmowy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ten_typ_tak_ma

Post #8 Ocena: 0

2017-05-17 21:23:49 (7 lat temu)

ten_typ_tak_ma

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2016

Skąd: Cheshire

Czy dobrym pomyslem jest zbadanie swojej zdolnosci kredytowej i ewentualne rozpoczecie calej procedury, jesli w miedzyczasie bede zmienial adres zamieszkania? Bedzie to mialo jakis szczegolny negatywny skutek przy ostatecznej decyzji banku w procesie zakupu nieruchomosci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-05-17 22:38:00 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przeprowadz sie, zmien adres na wszystkich kontach, zarejestruj sie do wyborow i odczekaj z 3 miesiace, zeby wszystko aktualizowalo sie w historii kredytowej.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FabJaN

Post #10 Ocena: 0

2017-05-20 02:46:46 (7 lat temu)

FabJaN

Posty: 10

Z nami od: 28-11-2007

Skąd: Grudziądz (Limavady, Eglinton)

OK, to z mojej strony napisze maly updacik, moze w przyszłości ktos znajdzie sie w podobnej sytuacji i mu cos to pomoze.
Otoz w poniedzialek 15.05 nasz mortgage advisor zlozyl aplikacje do Nationwide BS o udzielenie kredytu, doslownie 2 dni pozniej dostalismy sms od Nationwide ze na 25.05 ustawili Surveyora, ktory oszacuje wartosc domu. W ciagu nastepnych 3 dni maja wyslac oferte. Calosc zamknie sie zatem w ciagu 2 tygodni.

Co do zaswiadczen o depozycie, to zarowno Bank jak i Solicitor zazadali wyciagow bankowych z konta, z ktorego darowizna na depozyt wyszla. Na te chwile jestesmy na etapie, ze bank ma wyciagi z polskiego konta z 3 ostatnich miesiecy (zazyczyli sobie 3 miesiace) i miejmy nadzieje, ze to wystarczy bo dzis dostalismy maila od advisora czy moze mamy juz jakis dowod posiadania tej kasy w angielskim banku.
Napisalem mu ze nie bo pieniadze sa jeszcze w PL i ze chcemy ja przywiezc sami.
I tu wkracza nasz stary poczciwy Urzad Skarbowy :D
Otoz okazuje sie, ze zeby darowizna byla zwolniona z podatku, musi byc ona PRZELANA na konto obdarowanego. Zadne dawanie gotowki z reki do reki nie wchodzi w gre! Wyciag z konta ukazujacy wplyw tej darowizny na konto obdarowanego jest użyte jako dowod otrzymania tej darowizny. Zalaczamy ten wyciag do oświadczenia ktore skladamy w US!

I tu pytanie. Tesc pieniądze juz wymienil. Mamy okolo £15,000 (ktore juz sa w gotowce) do przetransferowania z Polski na angielskie konto bankowe.
Jak to najlepiej i najtaniej rozwiazac? Jakies pomysly?
Kocham Cię, jak Irlandię... ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 555 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 554 | 555 | 556 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,