MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 541 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 540 | 541 | 542 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 541 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marta2509

Post #1 Ocena: 0

2016-10-06 10:45:39 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Ja mam buildings i contents insurance.
Contents £11 na miesiac a buildings £29 na miesiac w AXA.
Mamy tez na zycie i income protection ale nie wiem czy z niego nie zrezygnowac bo place £103 na miesiac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kierownik_Pocia

Post #2 Ocena: 0

2016-10-06 10:55:22 (8 lat temu)

Kierownik_Pociagu

Posty: 927

Mężczyzna

Z nami od: 02-10-2015

Skąd: Manchester

Cytat:

2016-10-06 10:45:39, Marta2509 napisał(a):
Ja mam buildings i contents insurance.
Contents £11 na miesiac a buildings £29 na miesiac w AXA.
Mamy tez na zycie i income protection ale nie wiem czy z niego nie zrezygnowac bo place £103 na miesiac.


No to niezły kosmos.
Ja raczej skromnie ,coś jak cris82 .

[ Ostatnio edytowany przez: Kierownik_Pociagu 06-10-2016 10:57 ]

Ludzie są jak oczy widzą innych, siebie nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slayerq

Post #3 Ocena: 0

2016-10-06 11:02:22 (8 lat temu)

slayerq

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2014

Skąd: Essex

Cytat:

2016-10-06 08:38:03, karjo1 napisał(a):
Az spojrzalam w profil Slayerq, wyglada na to, ze oboje jestescie mlodzi, bez dzieci i nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobic cos w kierunku lepiej platnych prac, czy kursy/uprawnienia czy sama zmiana pracy (nawet przez portal sie przewinal temat o pracach dla osob 'bez matury').
Cale zycie nie bedziecie przeciez ciagnac na 1,5 etatu kazde?
Poza tym mozna kupic cos tanszego na miare obecnych mozliwosci, z czasem sprzedac i kupic cos drozszego, badz dom do remontu i powoli, we wlasnym zakresie dopieszczac do wlasnych wymagan.


Ogolnie jak brakuje pieniedzy, to wychodze z zalozenia, ze trzeba znalezc lepsza prace niz druga. U mnie to jakos nie jest tak latwo, mam jakies asekuracyjne myslenie i boje sie np. tracic czas na jakies kursy itd. bo potem i tak ciezko cos znalezc, bo brak doswiadczenia itd. Sam nie wiem.

Biore wlasnie pod uwage tanszy domek -> splacic go -> sprzedac i cos lepszego. Z drugiej sttrony ciezko znalezc nawet taki, a jak juz sie znajduje to w miasteczku benefitowcow i w ogole kily mogily jak to sie okazalo strone czy dwie wczesniej.

Zazdroszcze ludziom, ktorzy przyjechali tutaj przed kryzysem, wtedy to na prawde mozna bylo sie osiedlic na mega fajnym poziomie. Nawet ostatnio zaczalem myslec czy nie warto tego depozytu przeznaczyc na kupno mieszkania czy dwoch w PL i zyc z wynajmu + cos poszukac, ale boje sie tej mysli tak samo jak tego Jaywick.

I to asekuracyjne myslenie wlasnie tez mam z ubezpieczeniem, ale z tego co widze ludzie chyba lubia zyc na ryzuku, bo ja bym sie nie odwazyl zyc bez zabezpieczenia rodziny w razie czego. W PL chyba malo kto ma ubezpieczenie i stad tez tutaj malo kto mysli o tym, ale na prawde nie zycze nikomu zostac z dzieckiem czy dziecmi i 1000 krdytu z brakujaca 1 wyplata, bo odszedl ktos z rodziny.

BTW - chyba za bardzo rozmowa schodzi z tematu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-10-06 12:26:35 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mysle, ze daruje to zejscie na temat ubezpieczen. Trzeba pomyslec czy bedzie nas stac na splate kredytu w przypadku utraty dochodow. Tutaj pomocne moze byc income protection. Jak ktos ma niski kredyt, duze oszczednosci, to moze przezyje bez. Ale przy duzym kredycie i braku oszczednosci, lepiej przemyslec rozne opcje.

O ubezpieczeniu na zycie jest osobny temat.

Natomiast jak ktos nie ubezpiecza swojego majatku w domu/mieszkaniu, to oczywiscie jego wybor.

Ja mam ubezpieczenie domu i zawartosci. Za dom zaplacilam z gory za rok, 200-300 funtow, nie pamietam. Zawartosc jedzie na polisie z poprzedniego lokum i z 20 funtow wzroslo do 40 miesiecznie. Podejrzewam, ze cwaniaczki juz sobie doliczyli moj wczesniejszy claim. Niedlugo bedzie przedluzenie, wiec zobacze ile beda chcieli. Polisa jest bardzo hojna i zawiera wiele opcji.

Mam nadzieje, ze nigdy mnie nie okradna, zabezpieczylam nieruchomosc, ale nie wyobrazam sobie nie miec ubezpieczenia.

A jak ktos planuje kupic jakis flashy car albo popularny u zlodziei (Golf R, Audi S, RS), to tez lepiej zabezpieczcie dobrze nieruchomosc, bo teraz samochody kradnie sie przez wlamania po kluczyki. Ewentualnie trzymajcie auta na ulicy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #5 Ocena: 0

2016-10-08 21:02:56 (8 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Sluchajcie dzis wpadlam na pomysl zeby kupic chate buy to let ;) - splata interest rate only. Czy ktos juz jest w temacie obryty?

Martwi mnie tylko jedna rzecz - ze w wiekszosci przypadkow BTL mortgage jest udzielany na LTV75/80, co w przypadku mieszkania 2-bedroom w mojej okolicy to duzo wychodzi.
Kto wie jak mozna pokombinowac z wkladem wlasnym na BTL?

Czy jak kupje 2-ga chate w UK to musze mowic ze jest to BTL? czy moge miec 2 'normalne' chaty do mieszkania z normalnym/mniejszym kredytem niz na BTL?

Denerwuje mniestrasznie ze tutaj odsetki naliczane sa w zaleznosci od tego czy jest first time buyer,btl landlord itp. Nie moze byc jedna wersja stawek dla wszystkich? ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-10-08 21:15:48 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz wziac kredyt BTL, bo inaczej to bedzie fraud jesli wezmiesz zwykly residential mortgage.

Druga sprawa jest taka, ze zaplacisz dodatkowe 3% stamp duty.

A potem przelicz jeszcze jak na tym wyjdziesz finansowo, bo wiele sie zmienia w kwestii podatkow dla landlordow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #7 Ocena: 0

2016-10-08 21:25:05 (8 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Jak Richmond napisala, jest coraz wiecej schodkow dla przyszlych landlordow. Moim zdaniem to wklad minimum 50% bylby rozsadniejszy.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2016-10-08 23:11:25 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Paulina7077

Post #9 Ocena: 0

2016-10-13 21:20:59 (8 lat temu)

Paulina7077

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 05-04-2016

Skąd: Londyn

Czy bank kontaktuje sie z firma/ pracodawca po złożeniu wniosku o mortgage, czy payslipy i wydruki z banku potwierdzające wypłaty sa dla banku wystarczające ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-10-13 22:11:39 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Z reguly sa wystarczajace, ale zawsze moze ich najsc ochota skontaktowac sie z pracodawca. Czasami wnioski o kredyt sa losowane do audytu i moga sprawdzac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 541 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 540 | 541 | 542 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,