MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 518 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 517 | 518 | 519 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 518 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MilkaJ

Post #1 Ocena: 0

2016-06-26 14:57:46 (8 lat temu)

MilkaJ

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 26-06-2016

Skąd: Dom

Tutaj nikt nie mowi o ogarnianiu calej tej sytuacji..prawda jest taka, ze w chwili obecnej jest niepewnosc na wszystkich plaszczyznach..i to jest normalne , ze zaczynam sie zastanawiac..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-06-26 17:32:03 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podpowiedz: Anglia (ani Wielka Brytania) z niczego nie wyszla ... Wyborcy wyrazili swoje zdanie w referendum, ktore nie jest wiazace, wiec jak na razie nic sie nie wydarzylo.

Patrz moj post w watku o referendum:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/64/55806/Brexit-referendum,430#post1408429
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-06-26 17:43:37 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mantraa

Post #4 Ocena: 0

2016-06-26 18:20:51 (8 lat temu)

mantraa

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 15-02-2016

Skąd: Poole

Cytat:

2016-06-26 10:26:47, luxtorpeda napisał(a):
Cytat:

2016-06-26 08:09:05, TouchOfPink napisał(a):
Cytat:

2016-06-26 07:35:09, mantraa napisał(a):
Witajcie, kupiliśmy dom. Stary dom. Nie pamiętam jak to było podczas oglądania, ale czuć stechlizna, taką angielską starocia... Nie ma grzyba, ale wszystko jest stare, meble wykładziny, panele, zaniedbane. Moje pytanie brzmi czy ktoś już się borykal z tego typu problemem i czy po wyremomtowaniu całego domu, tzn wyniesieniu wszystkich mebli wymianie wykładzin na panele, zresztą starych paneli też, zrobieniu ścian itp zapach zniknie? Szczerze jestem załamana, bo się kompletnie na tym nie znam i pluje sobie w twarz dlaczego nie kupiliśmy nowszego domu i dlaczego decyzja była podjęta tak pochopnie :(

Jeśli całkowicie wymienicie podłogę łącznie z położeniem nowych płyt OSB a nie tylko zdejmiecie wykladziny i polozycie panele, to powinno pomoc. Miałam ten sam problem ale teraz dom jest całkowicie wyremontowany i zapach stęchlizny znikł. Powodzenia!

Witaj,
W bardzo podobnej sytuacji był mój szwagier, kupił dom w opłakanym stanie, nos wykręcało w każdą możliwą stronę po przekroczeniu progu. Lecz to miało swój plus, mianowicie cena, kupił naprawdę w przyzwoitych pieniądzach. A utargowaną kwotę przeznaczył na remont. Z mieszkania "wyjechało" wszystko, łącznie z oknami oraz tynki, które w licznych miejscach trzymała jedynie stara i pożółkła tapeta. Całe mieszkanie wykończyliśmy w płytach karton-gips. na stelażu, nowe panele itd. Teraz też czuć w mieszkaniu...ale nowością:-)
Jeśli mogę doradzić dwa słowa, to sprawdzcie stan ścian wewnątrz jak i na zewnątrz pod kątem wilgoci. Jeśli w którymś miejscu widoczne są zacieki, do sprawdzenia również stan rynien oraz dach.
Powodzenia.

Dziękuję, chodzi o to że ściany nie są mokre, oczywiście potrzebujemy fachowca który to dokładniej obejrzy. Aczkolwiek stare wykładziny, meble itp robią swoje. Dzisiaj pozbyliśmy się łóżka za którym był grzybek, ale zszedł bardzo ładnie po pierwszym spryskaniu. Dom był wynajmowany beneficiarzom w dodatku angielskim... Można sobie tylko wyobrazić jak wszystko zaniedbali. Chociaż podczas oglądania chyba nie było czuć tego odoru, albo po prostu byłam zbyt przejęta całą sytuacją i wydawało mi się że mogę zamieszkać tam od razu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wariot666

Post #5 Ocena: 0

2016-06-27 19:23:36 (8 lat temu)

wariot666

Posty: 81

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: Chester le Street

hey ja mam pytanie troszke z innej beczki...
a mianowicie niedawno splacilam kredyt na dom i dostalam list z Land Registry z ktorego nie wiem o cochodzi moze ktos mi wytlumaczy.
Cytuje: Land Registry has completed an application for the cancellation of the entries relating to the mortgage in favour of Coventry building society. If you are unsure as to what this application relates to please contact us.

probowlaam sie dodzwonic ale odzywa sie automatyczna sekretarka i jest tyle roznych opcji do przejsci itd...
czy ja musze cos z tym zrobic? czy w land registry cos sie zmienia? jakies tytuly? nie rozumiem tego wszystkiego wiec pytam sie was moze ktos mi akurat rozjasni umysl dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-06-27 19:26:35 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Land Registry informuje Cie, ze usunelo informacje o kredycie w Coventry Building Society. Mowiac krotko, Twoja hipoteka jest teraz czysta, nie ma na nim obciazenia na rzecz tej instytucji.

Gdybys teraz wziela wypis z ksiegi, to przy polu: Lender (kredytodawca), bedzie napisane None (zaden).

Nic nie musisz juz robic, zachowaj sobie pisemko i tyle.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wariot666

Post #7 Ocena: 0

2016-06-27 20:40:31 (8 lat temu)

wariot666

Posty: 81

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: Chester le Street

dziekuje ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tadzio26

Post #8 Ocena: 0

2016-06-28 17:57:06 (8 lat temu)

Tadzio26

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Flint

Witam.Jestem w podobnej sytuacji jesli chodzi o kupno domu.Jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu przez brookera-naszego dobrego znajomego.
Jutro jedziemy ogladac dom w Walii za 167 tys.Bardzo ladny moge powiedziec nasz wymarzony.Teraz sam nie wiem co mamy z zona robic ? Czy mamy sie jeszcze wstrzymac i przeczekac ta burze teraz?
Czytam gdzies artykuly ze prognozuja ze domu maja spasc o te 10% ale kiedy to sie stanie? Po wyjsciu ktore moze trwac przeciez kilka lat o ile do tego dojdzie...sam juz nie wiem co z tym wszystkim robic.Tak dlugo czekalismu na ta chwile aby wkoncu wziasc kredyt a tu akurat ten Brexit.Moze ktos cos podpowie.Wiem ze to wrozenie z fusow w tej chwili i nikt sam nie wie co robic.
Wiem ze Richmond Ty sie tu mocno udzielasz na temat kredytow i domow.Jesli moge wiedziec jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Bylbym bardzo wdzieczny za jakies chociaz male dygestie.Dom tez ktory kupuje nie jest mega drogi bo to tylko ok 160 tys .kredyt na 25 lat przy 15% wkladzie.Czy tez az tak duzo moge stracic jesli oni faktycznie wyjda z tej unii?
Z gory dzieki za zainteresowanie sie moim postem.
Jutro popoludniu jade ogladac dom i nie wiem co robic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-06-28 19:45:30 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musze to chyba sobie wkleic do pliku i kopiowac za kazdym razem.

1. Dlugo szukales tego domu?
2. Dlugo chcesz w nim mieszkac?
3. Dom marzen?
4. Cena umiarkowana czy przeplacasz?
5. Zazynasz sie, zeby kupic czy mozesz kupic bez problemu.

Odpowiedz sobie na te pytania i zdecyduj. Jeszcze miesiac temu gazety pisaly, ze ceny beda rosly. Teraz pisza, ze beda spadaly. Sam widzisz jak to sie zmienia. Nikt nie jest wrozka i nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, co sie stanie w najblizszym czasie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2016-06-28 20:31:16 (8 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Jesli ktos zamierza mieszkac w tym domu nastepne kilkanascie lat to nic sie nie stanie- najwyzaj w przyszlym roku okaze sie, ze za te same pieniadze mogliscie kupic dom "lepszy".
Ja rowazalabym inna rzecz: stopy procentowe sa na rekordowo niskim poziomie od lat 6- musza kiedys wzrosnac bo takie sa prawa ekonomii-pytanie kiedy i o ile. I teraz w przyszlosci (np za 2-3 lata) moze sie okazac, ze wartosc nieruchomosci faktycznie znacznie spadla ( z roznych powodow, nie koniecznie Brexit:)) i nie mozna zrobic remortgage ani sprzedac bez shortfall, a stopy procentowe wzrosly np o 4%-5% albo lepiej. Przekalkuluj sobie czy w sytuacji gdy twoj mortgage wzrosnie o powiedzmy 400 funtow miesiecznie w stosunku do przewidywanej raty to w dalszym ciagu mozesz sobie pozwolic na ten dom. Jesli tak, nie widze problemu, jesli nie-zastanow sie. Ale nad tym to kazdy kupujacy powinien sie zastanowic przy rekordowo niskich stopach procentowych utrzymywanych dluzszy czas. Wydaje mi sie ,ze przy mortgage nowych to wlasnie na tym aspekcie kupujacy powinni sie skupic, nie na wartosci jako takiej nieruchomosci. Zeby potem nie byc w takiej sytuacji jak "frankowicze" w Pl. To wprawdzie zupelnie inna sytuacja ale efekt moze byc analogiczny- wziecie kredytu, na ktory stac nas teraz ale w przyszlosci juz niekoniecznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 518 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 517 | 518 | 519 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,