MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 482 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 481 | 482 | 483 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 482 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

GhostDogg

Post #1 Ocena: 0

2016-02-04 13:10:21 (8 lat temu)

GhostDogg

Posty: 90

Mężczyzna

Z nami od: 22-12-2015

Skąd: Switzreland

Richmond

Dom w Szwajcarii to ja juz mam ;) a na serio znam ciekasze zakatki niz Grindelwald ;) Jednak chodzi mi o Anglie i tak sobie mysle, ze ciezko tu zgrac potrzeby z warunkami ze tak powiem zewnetrznymi....

[ Ostatnio edytowany przez: GhostDogg 04-02-2016 13:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-02-05 01:09:24 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ciezko, ciezko. Na polnocy kraju lepiej.

Mnie podoba sie w Grindelwald, komus innemu gdzie indziej.

Wlasnie jestem w B&B w USA i moj pokoj z garderoba i lazienka jest wiekszy niz niektore mieszkania 2 bed w UK. Sama garderoba jest wieksza niz przecietny pokoj w UK. Niestety budownictwo w Wielkiej Brytanii jest jakie jest. Mozna sie z tym pogodzic lub wyjechac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2016-02-05 03:45:32 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-02-05 01:09:24, Richmond napisał(a):
Ciezko, ciezko. Na polnocy kraju lepiej.

Mnie podoba sie w Grindelwald, komus innemu gdzie indziej.

Wlasnie jestem w B&B w USA i moj pokoj z garderoba i lazienka jest wiekszy niz niektore mieszkania 2 bed w UK. Sama garderoba jest wieksza niz przecietny pokoj w UK. Niestety budownictwo w Wielkiej Brytanii jest jakie jest. Mozna sie z tym pogodzic lub wyjechac.



Heh heh he... bo my tu mamy wszystko wieksze, szybsze, tansze....*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2016-02-05 11:20:30 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-02-05 03:45:32, andyopole napisał(a):
Cytat:

2016-02-05 01:09:24, Richmond napisał(a):
Ciezko, ciezko. Na polnocy kraju lepiej.

Mnie podoba sie w Grindelwald, komus innemu gdzie indziej.

Wlasnie jestem w B&B w USA i moj pokoj z garderoba i lazienka jest wiekszy niz niektore mieszkania 2 bed w UK. Sama garderoba jest wieksza niz przecietny pokoj w UK. Niestety budownictwo w Wielkiej Brytanii jest jakie jest. Mozna sie z tym pogodzic lub wyjechac.



Heh heh he... bo my tu mamy wszystko wieksze, szybsze, tansze....*YAHOO*


Tak mi sie skojarzylo :-]

Pewnego razu niewidomy postanowił odwiedzić Teksas. Wsiada do samolotu teksańskich linii lotniczych i zapada się w miękkim, dużym fotelu.
- Hej... - mówi niewidomy - ale duży fotel.
- W Teksasie wszystko jest większe, niż gdzie indziej - mówi siedzący obok pasażer.
Kiedy niewidomy wylądował w Teksasie, pierwsze kroki skierował do baru. Dostał kufel, bada go dłońmi i mówi z podziwem:
- Ale duże kufle tu macie.
- W Teksasie wszystko jest większe niż gdzie indziej - mówi barman.
Po kilku piwach niewidomy pyta barmana, gdzie jest toaleta.
- Na drugim piętrze, trzecie drzwi po prawej - pada odpowiedź.
Niewidomy idzie, ale gubi drogę i zamiast do toalety, wchodzi do sali z basenem. Potyka się, wpada do wody i przerażony krzyczy:
- Nie spłukiwać! Nie spłukiwać!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

seba15

Post #5 Ocena: 0

2016-02-09 13:44:04 (8 lat temu)

seba15

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: Londyn

Witam,
Jestem tu poraz pierwszy.
Przymiezam sie do zakupu mieszkania ale mam problem.

Mam dwie prace, jedna stala (part-time) druga full time na kontrakt roczny. W styczniu uplynal moj probation i kontrakt jest do konca Lipca.
Moj broker powiedzial ze nie dostane zadnych offert do poki nie przedluza mi kontraktu.
Rozczarowalem sie gdyz chce kupic teraz, pozatym nie jestem pewien czy kontrakt i tak bedzie przedluzony ze wzgledu na merger firmy.
Poszedlem do Natwestu, wyjasnilem cala sytuacje i pani powiedziala ze zazwyczaj wymagane sa tylko 3 ostatnie payslipy jak i list potwierdzajacy ukonczenie probation. Powiedzialem ze list jak i payslipy mam i dala mi list z oferta na mortgage.

Boje sie o to ze jak przyjdzie co do czego to zazadaja kontrakt i deal upadnie.
Czy ktos mial doczynienia z natwestem? czy fatktycznie wymagaja tylko payslipy i nie chca kontraktu o mortgage?
Z gory dziekuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-02-09 18:40:41 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli przyjeli do wiadomosci, to co im powiedziales, ze umowa jest tymczasowa i na tej podstawie zaoferowali kredyt, to wszystko w porzadku.

A widze, ze Ty jestes w stadium przed oferta. Jak juz wybierzesz dom i zlozysz wniosek o kredyt, to zaczna go rozpatrywac i dowiesz sie czy zaakceptuja to. W takiej sytuacji lepiej doliczyc oplate za produkt do kredytu, nie placic jej przed przyznaniem, bo wtedy mozesz stracic te kwote.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #7 Ocena: 0

2016-02-09 19:35:34 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Wiedzą co powiedział, ale nie koniecznie muszą o tym pamiętać gdy przyjdzie co do czego.

Moze licza na pewny przychód z prowizji od negatywnego rozpatrzenia wniosku.

Moze poodkladaj, ustabilizuj kontrakty i wtedy kup?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stjepan

Post #8 Ocena: 0

2016-02-09 23:30:22 (8 lat temu)

stjepan

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: Bristol

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy na forum gdyz szukam pomocnych informacji w sprawie kupna domu w UK.

Mianowicie moja sytuacja jest nastepujaca:
mam 10% depozytu na zakup nieruchomosci, historia kredytowa jest budowana caly czas.
Pracuje na dzialalnosci LTD ponad dwa lata.

Bylem na wstepnej rozmowie w moim biurze ksiegowym ktore rowniez zajmuje sie prowadzeniem wszystkich spraw zwiazanych z kredytem. Dostalem wstepne wyliczenie obslugi kupna nieruchomosci od A do Z czyli wszystkie koszty, ksiegowa, broker, valuation, solicitor itd. wyszlo 5.500 funtow.
Pytanie do forumowiczow czy taka cena jest normalna.

Wiem ze moja praca przez LTD jest swego rodzaju utrudnieniem i za podniesienie dochodow biuro sobie zazyczylo 2.000f.

Liczylem ze koszt obslugi wyniesie jakies 3.000f tymbardziej ze chodzi o kredyt na poziomie 130.000-150.000f...

Ile Wam drodzy forumowicze wyszly koszty obslugi od rozpoczecia do zakonczenia sprawy?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-02-10 04:17:55 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz napisac jakie to sa koszty. Dokladna rozpiska. To ile chcesz zaplacic ksiegowym za ich uslugi, to nie jest koszt kupna nieruchomosci. Co to w ogole znaczy oplata za podniesienie dochodow? Albo masz zysk w spolce limited i mozesz go sobie wyplacic, albo nie.

Na koszt kupna zlozy sie:
-oplata za brokera (mozna spokojnie znalezc darmowego)
-oplata za produkt kredytowy (mozna doliczyc do kredytu albo znalezc produkt bez oplaty)
-Wycena nieruchmosci moze byc dodatkowa lub za darmo, zalezy od wybranego kredytu, ale jest to niska kwota.
-oplata za prawnikow przy kupnie nieruchomosci
-oplata za stamp duty

Wyglada na to, ze ksiegowi maja zamiar skorzystac na Twoim braku rozeznania, w koncu z tego zyja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #10 Ocena: 0

2016-02-10 13:24:27 (8 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2016-02-09 23:30:22, stjepan napisał(a):

Wiem ze moja praca przez LTD jest swego rodzaju utrudnieniem i za podniesienie dochodow biuro sobie zazyczylo 2.000f.

Pozdrawiam


Co to jest "podniesienie dochodów" za 2tys? to wystawienie lewego papierka, że niby więcej zarabiasz? Jeśli tak to może spróbuj omijać polskich doradców.

Kredyt możesz sobie sam znaleźć, zaoszczędzisz na prowizji dla doradców. Poszukaj czegoś odpowiedniego na moneysupermarket.com a następnie pytaj w tych bankach jak to jest z osobami na LTD. Ewentualnie może masz opcję wskoczyć na 3 miesiące na kontrakt w firmie a po zakupie domu wrócisz na LTD?

Podatek "stamp duty" wynosi 2% od tego co powyżej 125 tys. Czyli jak kupisz dom za 130 tys. to powinieneś zapłacić 100 funtów, a jak za 150tys to wyjdzie tego 500 funtów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Strona 482 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 481 | 482 | 483 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,