MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 480 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 479 | 480 | 481 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 480 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2016-01-29 18:01:20 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bez depozytu nie da rady. Musisz miec jakis kapital w tej nieruchomosci co masz i depozyt na druga.

Mozna zaczac od consent to let w nieruchomosci, ktora ma isc na wynajem, nie trzeba od razu zmieniac kredytu na buy to let.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #2 Ocena: 0

2016-01-29 18:30:12 (8 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

:/ tak myslalam, ze bez depozytu ani rusz. a jesli mamy mortgage w banku, ktory aktualnie jest na jakas 1/4 naszej zdolnosci, to daloby rade dobrac ten kredyt i kupic dom ( bez depozytu). tzn zalozmy, ze nasza zdolnosc w banku jest wyliczona na 200K, mortgage jest na 50K, wiec mamy "luzne" 150K. jak wtedy to wyglada?
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2016-01-29 18:39:09 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sa rozne mozliwe kombinacje. Wazne jaka jest wysokosc Waszego obecnego kredytu w stosunku do wartosci mieszkania. Jak dobralabys sobie ten kredyt, to przydaloby sie zostac ponizej 75%, zeby potem mozna bylo zamienic ten produkt na buy to let. Jak mieszkanie bedzie przeznaczone pod wynajem, to brzy braniu drugiego kredytu na dom, nie odejmie Wam to zdolnosci.

Pozostala gotowke mozesz przeznaczyc na depozyt na dom. Tyle, ze od kwietnia wzrosnie stamp duty na druga nieruchomosc, wiec dobrze by bylo rozegrac to wczesniej.

Przydalby sie dobry broker, ktory przeprowadzi to wszystko i pokieruje Cie do bankow, ktore nie beda mialy problemow z taka kombinacja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #4 Ocena: 0

2016-01-29 19:58:49 (8 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

eh, ja to sie raczej na takie kombinacje alpejskie nie nadaje :/ a do kwietnia, to my sie na bank nie wyrobimy, bo narazie mamy zafiksowany kredyt jeszcze jakis czas. dochodzi jeszcze szkola starszego dziecka ( zeby nie musial dojezdzac 2godz z 5przesiadkami) itd. chyba zostaniemy przy starym planie, sprzedajemy mieszkanie, kupujemy dom, mam nadzieje, bez przygod.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karolcia777

Post #5 Ocena: 0

2016-01-30 14:31:52 (8 lat temu)

karolcia777

Posty: 198

Kobieta

Z nami od: 27-08-2012

Skąd: nelson

Witam! Wlasnie podjelismy decyzje o kupnie domu. Mamy juz zarezerwowany dom, ktory bedzie gotowy w czerwcu/lipcu. Jeszcze nie dostalismy kredytu, dopiero otrzymalismy pozytywna odpowiedz co do zdolnosci kredytowej. Mamy agencje, ktora wszystkim ma sie dla nas zajac. Chcialam sie dowiedziec czy ktos cos slyszal na temat jakichs zmian w kwietniu, ktore negatywnie maja wplynac na ceny domow? Ze niby automatycznie ceny nieruchomosci pojda w dol? Nie chce kupic teraz domu za 200tys., ktory w kwietniu bedzie juz warty np. o 50tys mniej, a nawet nie bedzie jeszcze wybudowany? Obilo mi sie takie cos o uszy, o jakichs zmianach procentowych czy cos podobnego (ni jestem ekspertem),,,czy ktos cos wie?? z gory dziekuje....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2016-01-30 16:51:45 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no ja jestem na bakier z jakimikolwiek przepisami ale wydaje mi sie ze nie musimy sie "martwic " tym ze ceny spadna... ;)

domy na obecna chwile sa I tak w bardzo przystepnych cenach

watpie zeby jakimis przepisami mozna bylo wplynac na ceny domow ktore reguluje zazwyczaj wolny rynek

jest cicho i nic sie nie dzieje ceny domow rosna na rynku robi sie jakas banka powstaje kryzys wtedy mozesz kupic w promocji

musialy by mega gwaltownie wzrosnac stopy zeby ceny poszly w dol a na to sie tez nei zapowiada sa jakies spekulacje ze maja je podnosic moze za rok moze za dwa i to beda delikatne wzrosty rozplanowane na pare lat zapewne

nie wiem co to musialby byc za przepis zeby cena spadla o 25% z dnia na dzien :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-01-30 17:57:03 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ceny domów reguluje się kredytami, dotacjami, podatkami i inflacją.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

cris82

Post #8 Ocena: 0

2016-01-30 18:41:36 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

w sumie tak sie powinno kupowac chaty buy to let :)
kiedy jest kryzys ludzie traca prace I sprzedaja 30% ponizej ceny rynkowej zebyy sie tylko pozbyc kredytu a patrzac na to jak nadmuchane sa rynki w stanach I co dzieje sie w chinach kto wie czy ludzie z odlozona gotowka na koncie nie beda mielieli w niedlugim czasie jakies malej przeceny na domy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-01-30 19:27:32 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Widze, ze wszystkim dzwoni w jakims kosciele, tylko nie wiecie w ktorym ;-)

karolcia777 zapewne widziala/slyszala o zmianie stam duty, ktora to bedzie dotyczyc kupna kolejnej nieruchomosci.

Jakby ktos wiedzial, ze na 100% ceny spadna lub wzrosna, to wszyscy by sie ustawili adekwatnie do sytuacji i poczekali na konkretna zmiane.

Warto pamietac, ze przy kupnie nowego domu placi sie ekstra za to, ze jest nowy, ale zanim jego wartosc doscignie cene, to moze minac kilka lat, w zaleznosci od okolicy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karolcia777

Post #10 Ocena: 0

2016-01-31 19:46:18 (8 lat temu)

karolcia777

Posty: 198

Kobieta

Z nami od: 27-08-2012

Skąd: nelson

No wlasnie my kupujemy dom za 200tysiecy,nowy, wolno stojacy, z wbudiwanym garazem. Zrobia nam kuchnie i lazienki i podlogi jak bedziemy chcieli, oczywiscie z ich palety wyboru. Do tego bedzie trawka zasiana, alarm, lodowka zamrazarka zmywarka kuchenka i w jednej sypialni wbudowana szafa. Niby wszystko fajnie ale cena mnie przeraza. Od banku musze pozyczyc 150 tysiecy, od panstwa 40. Wyjdzid mi na to ze bankowi bede musiala oddac 90 tysiecy wiecej niz pozyczylam. To mnie przeraza.... czy ktos sie podjal tutaj takich krokow i moze mnie uswiadomic ze kupno domu to jednak dobry krok?:) sprawdzalam raporty z mojego regionu-east midlands i powiem szczerze ze tutaj ceny nie rosna od kilku lat, a to ma chyba znaczenie prawda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 480 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 479 | 480 | 481 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,