MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 460 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 459 | 460 | 461 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 460 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Guzior3

Post #1 Ocena: 0

2015-10-14 12:38:49 (9 lat temu)

Guzior3

Posty: 130

Mężczyzna

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: Rugby

Cytat:

2015-10-13 21:42:19, FrancyskiPiesek napisał(a):
A moze ktos sie wypowie w ktorym banku jest najlepiej i najkorzystniej wziasc kredyt?
Dodam ze mieszkamy w bardzo malej miejscowosci i wyjazd w takich sprawach wiaze sie z dniem wolnym w pracy.Takze moze ktos kto jest teraz troche "glebiej" w tym temacie cos podpowie gdzie najlepiej i najkorzystniej na ta chwile wziasc kredyt.


Proponuje skontaktować się z Mortgage Advisor i oni najlepiej sprawdzą gdzie w waszym przypadku znajdziecie najlepszą ofertę kredytu. Ja kiedyś sprawdzałem na stronie "Moneysupermarket" i tam pokazało mi oferty sporo gorsze niż otrzymałem od mortgage advisora, w dodatku niczym się nie zajmuję (tylko podpisy dokumentów) bo wszystko załatwia za mnie ta osoba i to w ojczystym języku, dlatego polecam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #2 Ocena: 0

2015-10-14 13:43:50 (9 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Richmond dziekuje za pomoc. Zdecydowalismy sie zostac z prawnikiem, ktory jak wspomnialas zna nasza sprawe. Juz z bankiem sie kontaktowalam w celu zmiany danych. Rece opadaja jednak jak sobie pomysle co jeszcze moze pojsc nie tak jak powinno...

FrancyskiPiesek my bierzemy w natwest, siostra w nationwide (czy jakos tak) brat wlasnie zrobil remordgage do natwest.

Agent nie zgodze sie z toba. My nie mielismy nigdy nic na raty, maz kredytowki nawet nie ma, jestemy za to do wyborow pozapisywani i bierzemy w nich udzial jak takowe sa i kredyt dostalismy duzo wiekszy niz nam na internecie pokazywalo.
Najlepiej isc i zapytac u zrodla :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKKirke

Post #3 Ocena: 0

2015-10-14 22:17:55 (9 lat temu)

OKKirke

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 16-10-2013

Skąd: Westhoughton



wszystko załatwia za mnie ta osoba i to w ojczystym języku, dlatego polecam.



Jakiś czas temu właśnie pytałam o opinie na temat polskich prawników i brokerów w uk. Czyli ogólnie polecasz? A jaka firma prowadzi Twoją sprawę jeśli można spytać?:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Guzior3

Post #4 Ocena: 0

2015-10-14 23:52:33 (9 lat temu)

Guzior3

Posty: 130

Mężczyzna

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: Rugby

Cytat:

2015-10-14 22:17:55, OKKirke napisał(a):
Jakiś czas temu właśnie pytałam o opinie na temat polskich prawników i brokerów w uk. Czyli ogólnie polecasz? A jaka firma prowadzi Twoją sprawę jeśli można spytać?:-)


Osobiście polecam ponieważ wszystko za nas załatwia, i co ważne było dla mnie to kontakt w naszym jezyku aby nie było jakiś niejasności.

Tak w skrócie jak to wygląda przy kupnie nowego domu od developera:

Pani przyjechała do nas z innego miasta, wczesniej prosiła o przygotowanie odpowiednich dokumentów aby sprawdzić naszą zdolność kredytową i historię, potem znalazła dla nas najatrakcyjniejsze oferty kredytów które dostałem na maila, po wyborze najlepszej oferty wpisała nasze dane do systemu banku który zrobił "SEARCH" i otrzymaliśmy Agreement in principle, dopiero jak się otrzyma AIP to trzeba zapłacić 350 f za usługę, inaczej nic się nie płaci. Potem Pani zajęła się aplikowaniem o pożyczkę rządową Help to Buy, formularz przysłała mailem, szybko wypełnilismy, tam gdzie nie wiedzieliśmy to ona nam podpowiadała tak że pomoc się przydała, tam gdzie podpisy to zeskanowałem i odesłałem na maila, po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi z HTB złożyła aplikację do banku o mortgage i po 3 dniach już była odpowiedź z banku pozytywna. Zapomniałem napisać że prawników wybrałem z jej polecenia ponieważ są tańsi od tych których polecił mi developer i na pewno lepiej się jej współpracuje z nimi.

Dane tej firmy wyślę Ci na PW bo nie wiem czy tu wolno.


PS. Czy ktoś się orientuje kiedy trzeba wykupić ten obowiązkowy insurance na dom jeśli wymiana kontraktów będzie w tym lub w przyszłym miesiącu a COMPLETION dopiero w marcu 2016 ?






[ Ostatnio edytowany przez: Guzior3 15-10-2015 00:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2015-10-15 07:53:26 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kwestia ubezpieczenia powinna byc zawarta w umowie z deweloperem. Deweloper lub Twoj prawnik odpowie na to pytanie, jesli nie masz jeszcze kopii umowy.

Budowa powinna byc ubezpieczona przez dewelopera.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Guzior3

Post #6 Ocena: 0

2015-10-15 11:21:58 (9 lat temu)

Guzior3

Posty: 130

Mężczyzna

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: Rugby

Cytat:

2015-10-15 07:53:26, Richmond napisał(a):
Kwestia ubezpieczenia powinna byc zawarta w umowie z deweloperem. Deweloper lub Twoj prawnik odpowie na to pytanie, jesli nie masz jeszcze kopii umowy.

Budowa powinna byc ubezpieczona przez dewelopera.


Dziękuję za info.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monlonek

Post #7 Ocena: 0

2015-10-30 11:19:19 (8 lat temu)

Monlonek

Posty: 61

Kobieta

Z nami od: 05-02-2014

Skąd: Londyn

Witam,
Czy raport survey z banku otrzymuje sie bezpośrednio z banku na adres zamieszkania, czy on powinien przyjść do prawnika? Z góry dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2015-10-30 11:46:25 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Survey przyjdzie poczta lub emailem z firmy, ktora to robi. Prawnik chyba dostanie kopie, tego nie jestem pewna. Bank dostaje wycene.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #9 Ocena: 0

2015-10-30 12:04:33 (8 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Monlonek ja jestem w miarę na świeżo to odpowiem. My dostalismy 'offer' z banku wraz z załączonym wynikiem survey'a. Wczoraj dotarł plik dokumentów od prawnika łącznie z kontraktem oraz taki sam offer wraz z surveyem do podpisania przez nas i świadka nie spokrewnionego.
Richmond my dostalismy właśnie z papierami z banku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #10 Ocena: 0

2015-10-30 20:27:19 (8 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

U nas wszelkie dokumenty, które dostawał prawnik przesłał nam w kopii. Miałam tego pełno w domu, bo podpisywałam coś u dewelopera, on to przesyłał pracownikom, a oni nam i mnożyło nam się pełno podwójnych, potrójnych a czasem i po cztery egzemplarze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 460 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 459 | 460 | 461 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,