MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 456 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 455 | 456 | 457 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 456 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

OKKirke

Post #1 Ocena: 0

2015-09-29 22:14:55 (9 lat temu)

OKKirke

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 16-10-2013

Skąd: Westhoughton

Witam, gratuluję tym, którym się udało i trzymam kciuki za tych, którzy dalej walczą o swoje 4 kąty.
Starałam się przewertować całe forum przez naprawdę długi czas w przerwach i wolnych chwilach. Niestety do tej pory jeszcze zostało mi trochę do przeczytania. Zastanawiam się czy pojawiło się pytanie odnośnie kupowania domu w miejscu innym niż miejsce zamieszkania (jeśli już takie pytanie padło na tym forum, może ktoś pamięta, na której stronie mogę znaleźć taką info?)? Mieszkamy w Surrey a planujemy kupno w okolicach Manchesteru. Powód? tylko i wyłącznie finansowy-tutaj za cenę holiday home tam mogę kupić dom 3 bed z ogrodem. Nie chcemy brać tutaj takiej pętli na szyję za 300k.
Czy ktoś miał taką sytuację i czy komuś się to udało? wiem, że to nie jest łatwe... sytuację już obmyślaliśmy na wszystkich możliwych frontach. Nie oczekuję odpowiedzi typu "najpierw poznajcie miasto" itp. Chciałabym konkrety-jak to wygląda ze strony banku, czy są w stanie udzielać kredytu w takim wyadku? Mąż ma umowę o pracę plus jeszcze dodatkową pracę, ja z kolei jestem na samozatrudnieniu plus również mam dodatkową pracę na czas nieokreślony.
Dodatkowo chciałam zasięgnąć opinii na temat polskojęzycznych brokerów oraz prawników. Jest kilka firm ale mało konkretnych opinii na ich temat. Widziałam kilka negatywnych słów na tym forum, ale to było bardziej w stylu "w Anglii to brać tyko angoli" itp. i w sumie temat się urwał. Jeśli nie znam języka prawniczego to niestety nawet bardzo dobry angielski uważam, że nie pomoże więc po co mam dodatkowo brać tłumacza zamiast od razu skorzystać z polskojęzycznych prawników i brokerów?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2015-09-29 22:45:02 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Bo Anglicy beda bardziej zorientowani w realiach, specyfice, latwiej sie dogadaja z prawnikami sprzedajacego, mniejsze ryzyko niby prawnikow.
Mieszkajac w UK, pracujac tu, mozesz kupowac dom w dowolnym zakatku, banki sa zainteresowane wartoscia nieruchomosci i Waszymi mozliwosciami kredytowymi.

Jakich konkretow oczekujesz? W Man mozna niezle wtopic, zwlaszcza szukajac taniego domu, predzej szukalabym w zakresie Great Manchester, a na pewno wybrala sie na dluzsza wycieczke, pozwiedzac miasto, okolice wczesniej wytypowane pod planowany zakup.

PS.Wbrew pozorom ogarniecie dokumentacji nie jest az tak uciazliwe, da sie zrozumiec, zwlaszcza, ze przeklad na polski moze byc trudniejszy do zrozumienia niz oryginal angielski.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 29-09-2015 22:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKKirke

Post #3 Ocena: 0

2015-09-30 07:33:26 (9 lat temu)

OKKirke

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 16-10-2013

Skąd: Westhoughton

wiem, ze jedna z firm do których dzwoniłam jest angielską ale zatrudniającą Polaka.
Co do banków zastanawiam się jak patrzą na dość radykalną zmianę miejsca zamieszkania, co wiąże się ze zmianą pracy? teoretycznie nasze dodatkowe prace są w firmach, które mają oddziały też i w Manchesterze, ale nie wiem jak długo skłonni byliby czekać na nas aż się ogarniemy z domem.
W Manchesterze trochę już byliśmy i ogólnie miasto jako miasto wydaje się w porządku.
Jeżeli chodzi o sam dom, to chcielibyśmy kupić coś do remontu. Nie wiem czy uda nam się taki znaleźć w lepszych dzielnicach a najlepiej za miastem na jakiejś "wsi" ;P Niekoniecznie podoba nam się angielski wystrój w większości przypadków więc chcielibyśmy zrobić coś od razu po swojemu i powymieniać większość rzeczy (które podejrzewam i tak będą do wymiany).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2015-09-30 08:18:42 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKKirke

Post #5 Ocena: 0

2015-09-30 12:12:18 (9 lat temu)

OKKirke

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 16-10-2013

Skąd: Westhoughton

Namiary mam. Chodzi mi tylko o opinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-09-30 18:00:00 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lebronjames1982

Post #7 Ocena: 0

2015-09-30 20:12:50 (9 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Witam. Chcialbym cos ruszyc z moim loftem w Ashford kolo Londynu jednak chcialbym wiedziec czy znacie jakiegos czlowieka/architekta ktory zna sie na zagospodarowaniu przestrzennym tzn jak NAJLEPIEJ wykorzystac powierzchnie na poddaszu niekoniecznie robiac juz plany na loft conversion.

Chcialbym po prostu sie spotkac z kims kto ogarnia temat i porozmawiac jak mozna najlepiej wykorzystac poddasze/ gdzie schody itp. Ktos cos slyszal wie albo moze cos poradzic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

halinaa

Post #8 Ocena: 0

2015-10-01 15:03:40 (9 lat temu)

halinaa

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 01-10-2015

Skąd: londyn

Chcialabym z mezem kupic dom w londynie(obrzeza ) jednak nie wiem czy przy zarobkach rocznych 40tys plus 25tys depozytu bedziemy wstanie kupic cos freehold. zalezy nam oczywiscie na normalnych ratach np 800f plus rachunki .
jak jest z mieszkaniami na leasehold?
czy moze share ownership?

[ Ostatnio edytowany przez: halinaa 01-10-2015 15:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2015-10-01 15:11:17 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zarobki 40tys to max. 200tys kredytu. Z depozytem to max. 225K za nieruchomosc. To daje kredyt 90% LTV czyli wysokie oprocentowanie, powiedzmy 4%. A te wyliczenia to i tak sa orientacyjne, bo jak macie jakies stale koszty typu kredyt na samochod czy pozyczka, to zdolnosc spadnie.

200tys kredytu, 25 lat, 4%, rata miesieczna 1,055.67. 30 lat, rata 954.83.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

halinaa

Post #10 Ocena: 0

2015-10-01 16:57:04 (9 lat temu)

halinaa

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 01-10-2015

Skąd: londyn

dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 456 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 455 | 456 | 457 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,