MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 433 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 432 | 433 | 434 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 433 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2015-05-15 08:17:50 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Oczywiscie, ze skladaj oferty na taka kwota, jaka uwazasz za stosowna. Jak sprzedajacy nie zaakceptuje, to nic nie stracisz, bedziesz szukac dalej, az znajdzie sie taki, ktory zaakceptuje.

Historyjki o 20 chetnych mozesz ignorowac. Dajesz taka oferte jaka uwazasz za odpowiednia i czekasz. Jak jest 20 chetnych, to dom zniknie z rynku w pare dni. Jak wisi dalej, to najwyrazniej nie bylo tych 20 chetnych albo zaden nie chcial dac tyle, ile wlasciciel sobie wyobrazil.

Wczoraj widzialam spadek ceny domu z 500K na 425K! Daje to pojecie jak niektorzy sa oderwani od rzeczywistosci. Poza tym rynek sie troche studzi, przynajmniej w Surrey. Asking prices zaczynaja spadac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2015-05-15 17:29:57 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Hej
Takie szybkie pytanko macie jakies doswiadczenia z joint mortgage w sytuacji kiedy osoby chcace kredyt nie sa malzenstwem?
Chodzi o to ,ze przymierzam sie do wziecia kredytu na dom.Mam kolo 20 tys f na depozyt ,chcialbym wziac maly dom do80tys tylko problem jest taki ,ze nie lubie placic duzych odsetek;) Inny to ,ze moj tato jest chory i na przestrzeni 5-8lat moze bede musial wrocic do Polski.Poznalem dziewczyne ,znamy sie dosc krotko dwa miesiace wyglada na to ,ze zostaniemy para ,ale licze sie z tym ,ze w kontekscie kredytu wspolnego zwiazek moze sie rozpasc z czasem.
Pytania sa takie:
Czy jest sens z taka osoba brac wspolny kredyt 40tys f. np na 10lat z mozliwoscia nadplacania zakladajac ,ze splaci siego w5lat?(wkladu wlasnego byloby 40 moje 20 ijej)
Jesli zakladamy ze oboje jestemy odpowidzialnymi normalnymi osobami, ktore poki co placa za swoje pokoje nic z tego nie majac.
-W przypadku rozpadu zwiazku dalej jestesmy wstanie zyc pod jednym dachem 5 lat do czasu splaty kredytu
-W przypadku gdyby nie chciala mieszkac razem moze podnajmujac swoja czesc domu wyrownujac dotychczasowe koszty rachunkow i kredytu gdyby sie okazalo ,ze rent jest niewystarczajacy
-Czy rata takiego kredytu moze byc pobierana porowno za pomoca direct debet z 2 kont?

Po splaceniu chaty dwie opcje np:
-sprzedajemy chate po cenie rynkowoej dzielimy sie sianem
-jedna osoba zostaje bierze kredyt splaca pozostala z uwzglednieniem ceny rynkowej
lub trzecia
-kochamy sie i mieszkamy tam dalej

wiadomo sa inne czynniki ona zachodzi w ciaze
ze mna- jestesmy razem biore na siebie splate kredytu na czas macierzynstwa tzn wiadomo ze mialaby jakies pieniadze i sie dokladala
z kims innym -wypad z chaty nowy lokator na ich miejsce ikredyt dalej sie splaca
itd co o tym sadzicie ?

Ogolnie patrzac na swiat to co sie dzieje, mam na mysli to,ze rozwod pogania rozwod .Najchetniej wzialbym kredyt na siebie tylko ,ale jest ciezko mam ograniczone zaufanie ,nie chcialbym sie kiedys obudzic z reka w nocniku.Ufam ze wierze, ze gdybysmy sie rozeszli to sie dogadamy ,bo zyskujemy na tym oboje jakis lasny kat na ziemi lub inwestycje zwal jak zwal byleby nie placic landlordowi a co wy myslicie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2015-05-15 18:23:31 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bycie i nie bycie malzenstwem nic nie zmienia pod wzgledem formalnym. Mozecie spisac u prawnikow kto ile daje depozytu i wpisac, ze jestescie tenants in common.
https://www.gov.uk/joint-property-ownership/overview

ALE, to Ty musisz sie powaznie zastanowic czy chcesz sie ladowac w kredyt z kims, kogo znasz 2 miesiace. To jest powazna decyzja, bo wyplatac sie jest trudno, jak nie ma wspolpracy z drugiej strony.

Za kredyt bedziecie oboje odpowiedzialni, bez podzialu kto ile. Czyli jesli jedna osoba przestanie placic, to druga bedzie musiala placic calosc, inaczej bedziecie mieli brzydkie wpisy w historii kredytowej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2015-05-15 18:44:11 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Hej
Dzieki za szybka odpowiedz .Ogolnie to dzisiaj mi to przyszlo do glowy, ze jest to fajna opcja na szybka splate i w miare tani kredyt. Wiem ,ze ta dziewczyna ma dobrze platna prace, tylko nie wiem jak pieniadze sie jej trzymaja.
Mysle ze nawet po roku splacania argument typu nie placisz -zabieraja nam chate i jestes w plecy 25tys przemowi do kazdego.Ona ma 9lat ciaglosci w pracy, wiec nie jest jakims leserem .Nie rozmawialem z nia o tym jeszcze,ale sama z perspektywy czasu moze zobaczy ,ze warto o tym pomyslec ,bo poki co prawie 2 x wiecej oddala juz dla obcej osoby...
W najgorszym razie mozna przeciez sprzedac ten dom
Ciekawe tylko ,co by sie dzialo w przypadku ,gdyby jedno znas zginelo (odpukac) np w wpadku drogowym ,to chyba tylko kwestia jakiegos zapisu u prawnika ,ze moja czesc przypada np siostrze ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2015-05-15 18:47:57 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

P.s
Wlasnie jakby to bylo z tym kontem ,mielibysmy np otworzyc wspolne, na ktore przelewalibysmy pieniadze z wlasnychh kont? to chyba najlepsza opcja niz np ja jej, a z jej do banku lub odwrotnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2015-05-15 18:54:01 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ok tenants in commmon :) i wszystko jasne dzieki raz jeszcze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2015-05-15 19:21:13 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tanie chaty w tym Leicester- 40k pożyczki we dwoje to możecie w 2 lata spłacić :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #8 Ocena: 0

2015-05-15 20:04:26 (9 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

radzilabym ostroznie. kolega wlasnie po roku czasu wojny otrzymal papiery, ze dom jest calkowicie jego.
rok predzej zaufal kobiecie, z ktora byl 4 lata, kupili dom na kredyt, przy czym jego wklad przewyzszal jej wklad 5cio krotnie (planowal z nia dzieci, slub, a ze wiecej zarabial to sie nie bawil w 50/50 - bo ufal). po 4 miesiacach od kupna dziewczyna przespala sie z jego kumplem. chcial wybaczyc, lecz okazalo sie, ze to nie byl jednorazowy wybryk, a romans po 2 mies od ujawnienia, nadal trwa.
najpierw chciala, zeby on sie wyprowadzil, ale po rozeznaniu u prawnika ile moze dostac, i przeliczeniu, ze jej nie byloby stac na splate kredytu i splate jego czesci, postanowila, ze ona sie wyprowadzi, przy czym ogolila chate do golych scian podczas gdy on byl na urlopie w Polsce (nawet wieszak na rolke papieru toaletowego zabrala...)
wojna, zeby podpisala papiery trwala rok. najpierw zazadla 10 tys, on glupi w miedzy czasie wstawil nowe okna, myslac ze ona papiery podpisze na dniach, a ona nastepnego dnia zarzadala nowej wyceny. i tak przez rok sie klocili, on placil kredyt sam przez ten czas (nie mogl jej zmusic, a ze na papierach widniala, to nawet bez placenia nalezalo jej sie 50% obecnej wartosci domu ktora posiadali (czyli on splacil w banku ) - i tak dostala za sypianie na lewo i prawo 20tys funtow.

a Ty chcesz wziac kredyt z kobieta, ktora znasz 2 miesiace... wiem, ze ludzie rozne kwiatki wyprawiaja i po 20 latach moze odbic, ale moze najpierw poznajcie swoje wady i zalety, i tak po roku, dwoch wiazcie sie kredytem??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

misiekcafe

Post #9 Ocena: 0

2015-05-15 20:39:18 (9 lat temu)

misiekcafe

Posty: 100

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2015

Skąd: B-ham

Wiadomo kiedy człowiek zauroczony/zakochany planuje całe życie i naprawdę życzę Ci jak najlepiej natomiast ciężko mi siebie wyobrazić robiącego coś takiego. Jak wiadomo wziąć jest łatwo tylko potem jeśli człowiek by miał się rozstawać rożne sprawy mają miejsce. Człowiek dopiero wtedy poznaje swoją drugą "połówkę"...

[ Ostatnio edytowany przez: misiekcafe 15-05-2015 20:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2015-05-15 21:28:17 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

hej
Chaty sa bardzo przystepne to prawda, czym wyzej tym taniej taka sama co u nas kosztuje 80-90 to w darlington np za 40 sie kupi ale slyszalem ze jest lipka z praca...
Akurat ja sie nie kieruje emocjami, w ogole dla mnie bylaby to po prostu umowa biznesowa z korzysciami dla obu stron.Wydaje mi sie ze kazdy szczegol mozna ujac w umowie ,a plusem jest to ,ze to nie jest pozyczanie gotowki drugiej osobie twoj kolega zrobil blad.Jest dowodem,ze nie ma reguly obecnie 1/3 malzenstw konczy sie rozwodami takie czasy wiec trzeba sie zabezpieczacod strony prawnej 1 rok lub 4 jak widac nie robi roznicy.W Anglii chyba o tyle latwiej, ze sprawa nie bedzie sie ciagnela 5 lat jak u nas
Jezeli np koszt kredytu bylby dzielony na pol, mialibysmy jedno wspolne konto ,na ktore wplacalibysmy rowne kwoty .To w momencie kiedy jedna strona stalaby sie niewyplacalna pieniadze szly by z jednego konta w calosci i wszystko byloby czarno na bialym ,ja osobiscie nawet gdyby nie bylo zwiazku z nia ,bylbym wstanie isc z nia na taki uklad.Ogolnie to wydaje mi sie ze jej wymieknie "pompka" jak jej przedstawie pomysl ale sprobowac mozna:) Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 433 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 432 | 433 | 434 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,