MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 401 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 400 | 401 | 402 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 401 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2015-01-21 17:46:59 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

super wiadomosc :)
mam jeszcze takie pytanko techniczne czy wziecie kredytu zawsze jest powiazane z konkretnym domem na sprzedac?

Chodzi mi o to czy jest jakas opcja w ktorej moglbym dostac kredyt hipoteczny na dom np 90 tysiecy i na spokojnie do 2 miesiecy szukac domu o takiej wartosci lub mniejszej

czy zasada jest zawsze takasama czyli:
znajduje dom ide do brokera dostaje lub nie dostaje kredytu?

jezeli okaze sie ze nie dostane kredytu na dom bo niee spelniam warunkow to jakie sa koszty za brokera? inne koszty?

z takich ciekawostk to rozmawiam teraz z kolega anglikiem ma 27 mowi ze przepracowanych legalnie ma 11 ,jego prtnerka 8 lat . poszli do banku z 10 tysiacami depozytu po kredyt na 90tys i nie dostali!? koles mowi ze nie mial nigdy zadnych dlugow wszystko placone na czas przypuszczam ze cale zycie zarabial minimum ale raz to anglicy dwa pracuja juz tyle lat maja depozyt i nie dotali kredytu? cos kreci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #2 Ocena: 0

2015-01-21 19:26:52 (9 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Bank nigdy nie przeleje pieniędzy na twoje konto. Dostanie je twój adwokat, który będzie ci załatwiał sprawy kupna nieruchomości.

Możesz natomiast dostać w wybranym banku AIP(agreement in principle), gdzie po sprawdzeniu twojej zdolności i historii kredytowej bank potwierdzi jaką kwotę jest ci w stanie pożyczyć. Taki dokument jest przeważnie ważny ok pół roku, więc miałbyś wystarczająco czasu by znaleźć coś dla siebie.

Twój kolega prawdopodobnie coś kręci. Jeśli nie mieli niespłacanych długów, oboje mają stałą pracę i 10% depozytu to w zasadzie nie widzę powodu by nie dostali kredytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2015-01-21 22:19:46 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mogli miec za mala zdolnosc kredytowa, jakis brzydki wpis w historii kredytowej, o ktorym zapomnieli lub nie wiedzieli, itp.

Nie wazne ile kto lat pracuje, bank zwykle chce potwierdzenie zarobkow i co najmniej 3-6 miesiecy zatrudnienia w danym miejscu. A to czy ktos pracowal wczesniej 5 czy 10 lat, nie ma znaczenia dla banku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ankam85

Post #4 Ocena: 0

2015-01-22 13:52:33 (9 lat temu)

ankam85

Posty: 37

Z nami od: 24-06-2007

Skąd: nottingham

miło mi poinformować, że i nam się w końcu udało i dostaliśmy klucze do naszego M;) wszystkie formalności miały zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia, ale niestety poprzedni właściciel nie miał wszystkich dokumentów, które chciała nasza solicitor i się to przeciągało i przeciągało, aż w końcu my wyraziliśmy zgodę, że bierzemy dom bez tego (chodziło o to kiedy była sprawdzana instalacja gazowa itp.). Trochę się obawialiśmy, że może będzie coś nie tak, ale po odebraniu kluczy okazało się, że wszystkie dokumenty leżą w szafce, w której znajduje się boiler i całe szczęście wszystko działa;) Podsumowując:
- szukanie domu - 3 miesiące zanim się zdecydowaliśmy i pasowała nam cena
- formalności u brokera i solicytorów do dnia otrzymania kluczy - prawie 4 miesiące
- koszty brokera, wyceny z banku oraz solicytorów - 2100Ł
- bank, który udzielił nam kredytu to Halifax, a mój mąż nie ma kontraktu, tylko jest pracownikiem agencyjnym, więc nie mieliśmy aż tak szerokiego pola manewru, jakby kontrakt posiadał
ania m.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2015-01-22 17:55:38 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

witam
zalogowalem sie w experianie z czystej ciekawosci zeby sprawdzic jak wyglada moj credit score
i pokazuje mi ze mam exellent 997
jest 5 pozytywnych cech i 1 negatywna ta negatywna brzmi tak:
"you have no successfully settled credit accout"
chodzi o to ze za malo uzywalem karty? poki co raz tylkoza coszaplacilemwyszlo 21 funtow i 1f odsetek ;) co mam zrobic zeby ta negatywna pozycja znikla z ecperiana?

adrugie pytanie to np pracuje i mieszkam w leicester a adres do korespondencji mam w bristolu pod ulica (a) wolalem zeby tam przychodzilo wszystko bo to zaufane miejsce ostatnio znajomi przeniesli sie pod adres (b) zmienilem adres w banku ale nie zmienialem juz np w ubezpieczeniu auta i electorate roll myslicie ze to moze byc jakis problem przy probie wziecia kredytu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jucha_2004

Post #6 Ocena: 0

2015-01-22 18:06:46 (9 lat temu)

jucha_2004

Posty: 215

Kobieta

Z nami od: 21-06-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-01-22 17:55:38, cris82 napisał(a):
witam
zalogowalem sie w experianie z czystej ciekawosci zeby sprawdzic jak wyglada moj credit score
i pokazuje mi ze mam exellent 997
jest 5 pozytywnych cech i 1 negatywna ta negatywna brzmi tak:
"you have no successfully settled credit accout"
chodzi o to ze za malo uzywalem karty? poki co raz tylkoza coszaplacilemwyszlo 21 funtow i 1f odsetek ;) co mam zrobic zeby ta negatywna pozycja znikla z ecperiana?

adrugie pytanie to np pracuje i mieszkam w leicester a adres do korespondencji mam w bristolu pod ulica (a) wolalem zeby tam przychodzilo wszystko bo to zaufane miejsce ostatnio znajomi przeniesli sie pod adres (b) zmienilem adres w banku ale nie zmienialem juz np w ubezpieczeniu auta i electorate roll myslicie ze to moze byc jakis problem przy probie wziecia kredytu?


Cześć. Ja miałam problem z adresami przy braniu kredytu na mieszkanie. Porządkowałam to w ostatniej chwili a stresu było przy tym tyle ze nawet nie pytaj. Radzę przepisać wszystko na jeden adres, żeby uniknąć stresu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2015-01-22 18:57:42 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

"you have no successfully settled credit accout" - nie zamknales zadnego konta, nie ma w tym nic zlego.

Nie rozumiem z tymi adresami, bo w tym dlugim zdaniu nie ma przecinkow. Jedno jest pewne, w banku moga chciec potwierdzenie adresu i najlepiej jakby wszystko sie zgadzalo.

Podajesz adres zamieszkania, masz potwierdzenie tego adresu, jestes tam zarejstrowany do wyborow. Jak w ubezpieczeniu auta masz inny adres niz mieszkasz, to masz powazny problem. Poczytaj watek o ubezpieczeniu w dziale Motoryzacja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2015-01-22 19:36:07 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Chodzilo mi o to ,ze nie chcialem podawac zadnego z ostatnio zamieszkalych adresow, jako adres zamieszkania.Czesto sie przeprowadzalem i wszystko szlo na adres do zaufanych znajomych .Po kredyt chce ruszyc dobiero na wakacje , wiec moglbym zmienic aresy na ten pod ktorym mieszkam. Boje sie tylko ,ze osoba ,ktora mi wynajmuje jest czesto do tylu z platnosciami czy to aby nie wplynie na moj score? pracuje w leicester nie moge wszystkiego zrobic pod jeden adres w bristolu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2015-01-22 19:54:32 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Historia kredytowa jest przypisana do osoby, jak nie masz wspolnych finansow z wlascicielem, to jego problemy finansowe nie beda mialy z Toba nic wspolnego. Zakladajac oczywiscie, ze nie widniejszesz na zadnych rachunkach, z ktorymi on sie spoznia.

Do kredytu musisz miec jakas sensowna historie: adres gdzie masz konta i wszstkie finanse przypisane, jestes zarejestrowany do wyborow, itp. Jak poprosza Cie o wyciagi z ostatnich 3 miesiecy, to beda sie spodziewac znalezc tam adres, ktory podajesz we wniosku o kredyt.

Jak pisalam wyzej, uwazaj na adres na ubezpieczenia samochodu, bo jak podajesz inny niz mieszkasz, to Twoja polisa jest niewazna.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2015-01-22 21:08:53 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ok ..hmm
tylko jest jeden problem chetnie bym przepisal wszystko na lester na adres pod ktorym obecnie mieszkam ale babka ktora wynajmuje mi pokoj pobiera jakies benefity nie chcialbym jej narobic problemow bo wcale jej sie nie przelewa ledwo wiaze koniec z konce

nie bardzo mam kogos na tyle zaufanego ze moglbym wszystko "przepisac" na jego adres...

mieszkam w lester a gdybym wszystko doslownie wszystko przepisal na jeden adres w britolu? czy to by przeszlo? mieszkalem kiedys w bristolu zanim dwa lata temu przyjechalem do anglii bylem przez krotki okres w 2008 od tamtego czasu w bristolu mam konto bankowe zalozone
mam tam tez siostre i to na jej zadres szla by cala korespondencja czy to ma sens?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 401 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 400 | 401 | 402 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,