MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 391 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 390 | 391 | 392 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 391 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

biscuits

Post #1 Ocena: 0

2014-11-17 11:53:16 (9 lat temu)

biscuits

Posty: 634

Kobieta

Z nami od: 18-08-2011

Skąd: Londyn

w moim banku wysokosc kredytu zalezy 5krotnosci zarobkow np. zarabiam 25000 na rok x 5= 125000 i tyle moze bank pozyczyc. W niektorych rejonach za ta kwote mozna cos kupic a w innych nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2014-11-17 20:42:26 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2014-11-16 23:21:50, cris82 napisał(a):
Hej, mam takie szybkie pytanko, moze ktos z forum sie orientuje.Pracuje w Anglii rok czasu zarabiam do reki 1600funtow z overkami mam 2ke.Na chwile obecna mam uzbierane 7tys ,ale mialem sporo wydatkow .Oszczedzanie powinno isc jeszcze lepiej w przyszlym roku i chcialbym ruszyc
po kredyt z wkladem wlasnym 20tys ,plus jakies3-5 tys na rozne koszty z tym zwiazane. Na zoopli znajduje sporo chat w moim rejonie 3bed ,ktore mozna kupic juz za 80tys ,jedne sa w kepszym stanie ,inne po dziadkach... wnioskujac po wykladzinach ,ale zawsze to3 bed i tutaj pytanie chcialbym kupic takie mieszkanie za rok za 80 tys
Zakladajac ze instalacje sa sprawne i dach nie przecieka ,wolalbym nawet kupic tansze mieszkanie i w gorszym stanie ,a to dlatego ,ze rzeczy takie jak polozenie plytek ,paneli , wymiana drzwi i wszystkie inne remontowe kwestie nie stanowia dla mnie problemu.Mam znajomego w pl ktory zajmuje sie stolarka ,kuchnia pod wymiar to koszt smiesznych 3 tys zl u niego, naprawde ladnie wygladajaca ,nie to co mozna spotkac w tutejszych mieszkaniach ,czyli imitacja najtanszej okladziny drewno-podobnej. Czy ktos juz sie w takie cos bawil ? kupno taniego domu, remont ,sprzedaz np po 2 latach? czy to sie oplaci?


Po dziadkach i za taka cene dobre instalacje i dach moga byc dosc watpliwe.
Instalacji za bardzo sie nie sprawdzi, bo nikt nie pozwoli na rycie scian.
Kuchnia na wymiar w Pl moze kosztowac 3 tys PLN, tutaj moze i zaoszczedzisz na robociznie, za materialy i tak trzeba bedzie zaplacic normalna stawke.
Po 2 latach w UK z dobra historia kredytowa i takim wkladem dom jest jak najbardziej w zasiegu reki, pozostaje wybor stanu lokalu i lokalizacji, cena czesto odzwierciedla otoczenie, w nieciekawej okolicy mozna miec problem ze sprzedaza/najmem nieruchomosci.

Szukalam i widzialam ladnie zrobione, odremontowane domy w dobrej cenie, chec nabycia gasla po wizji lokalnej, a lokale czekaja nadal (ponad rok) na kupca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2014-11-17 22:52:35 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Pracuje na kontrakt ,jesli nie bedzie jakiegos duzego kryzysu ,to nic sie w kwestii pracy nie zmieni.Mam 1600 na reke i 400 o.t wszytko udokumentowane ,za rok beda akurat 2 przepracowane lata w tej firmie.Sa to nadgodziny ,ktore moge pracowac caly rok. Widzialem ze banki w kalkulacjach uwzgledniaja bonusy i nadgodziny. Dla mnie chata, jak sie predko nie sprzeda nie robi roznicy ,bo bede w niej mieszkac.Jak robic to na igle, chcialbym zeby to sie kojarzylo z luksusem w rozsadnej cenie oczywiscie;), ale pracowalem w polsce jako budowlaniec i wiem jak sie ludzie buduja , anglikom szczeki by poopadaly na widok chat ktore sie u nas stawia.Mowie oczywiscie o klasie ludzi srednio zarabiajacych, tutaj jak sie wchodzi do nowej gora 5 letniej chaty to zawsze widac jakies niedociagniecia ...widac ze developer robi wszystko na leb na szyje, najtanszym kosztem nikt nie pilnuje fachowcow nierowne fugi itd.. odnosnie kredytu to mam pytanko jeszcze :
fixed czy variable ?jezeli fixed to na 5 czy 10lat zakladajac ze wzialbym od 50-70 tys

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2014-11-17 22:59:40 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

I co komu po 'igle', jak odchodami sasiedzi mur obrzuca i nie da sie mieszkac. Ewentualnie co tydzien okna do wstawienia, ubezpieczenie auta z kosmosu i strach wracac po zmierzchu?
Wszystko da sie zmienic, poza lokalizacja, a to jest to, na co wiekszosc nabywcow/najemcow patrzy.
Rate fixed/variable ustawiasz chyba maksymalnie na 5 lat.
Warto przejrzec watek, kopalnia wiedzy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2014-11-17 23:00:45 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

P.s w Anglii bylem juz wczesniej w roznych okresach czasu, konto mam od 2006 roku w lloydsie Pracowalem po pare miesiecy w 2006/2008/2011 i teraz mialem telefony nigdy nie bylo problemow z zadnymi platnosciami od roku oplacam ubezpieczenie za auto ,silownie,telefon ubezpieczenie na psa, jestem zarejestrowany w electorat r. ,mam karte kredytowa nie uzywana nigdy w sumie ,adres od paru lat ten sam "czysty" na chate gdzie znajomi dostali teraz kredyt na chate za 160 tys Mysle ,ze kredyt dostane za rok ,tylko jakie bylyby najkorzystniejsze warunki dla mnie ? ktore banki uwzedniaja nadplate kredytow lub splate calosci bez kar? ,czy sa takie ze nawet z kara oplaca sie nadplacic kredyt ?czy broker mnie o wszystkim poinformuje?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2014-11-17 23:05:01 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Za rok warunki kredytowe moga sie zmienic, a oferty na pewno sie zmienia.
Co do reszty, wszystko i jeszcze wiecej jest w watku i w watku http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/34175/Bank-nie-chce-mi-przyznac-karty-kredytowej
Poczytaj, zrob notatki i powodzenia!
Nawiasem, samo miasto z podpisu nie jest rewelacja, tym ostrozniej bym podejmowala decyzje o zakupie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2014-11-17 23:07:50 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Dzieki, lokalizacja to wiadomo ,ze nie bede sie ladowac w jakies slamsy.Tu gdzie mieszkam, widze chaty 3bed-80tys, 2bed-65tys to takie minimum ,ale wiadomo ze to nie lodnyn i wybor jest wiekszy.Lokalizacje w roznych okolicach, czasami widac ,ze sa to luzno ulokowane domki, nie w jakims gaszczu/ciagu domow itp z przyzwoitymi ogrodami.Dla mnie priorytetem jest zeby nie bylo grzyba a reszte to sie zrobi zeby tylk kredyt byl korzystny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2014-11-17 23:09:42 (9 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ok,wiesz roznie sie na to patrzy nie jest piekne ,a nawet brzydkie powiedzialbym ,ale jest duzo ofet pracy ,a to przyciaga zawsze
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2014-11-17 23:11:59 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mam wrazenie, ze sie nie rozumiemy.Grzyb da sie ogarnac, statystyk i sasiedztwa, odleglosci od dobrych szkol, komunikacji - juz nie zmienisz po zakupie. Tak pogladowo:
kupno domu

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 17-11-2014 23:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2014-11-17 23:12:22 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
mam karte kredytowa nie uzywana nigdy w sumie


Odpowiedzialne uzywanie karty dokumentuje twoja zdolnosc kredytowa, twoja umiejetnosc finansowania i sprostania odpowiedzialnosci za kredyt. Karta bez uzytku daje tylko informacje, ze kiedys (w momencie jej wydania) kwalifikowales sie na jej posiadanie, ale nie jak odpowiedzialny byles za zaciagniete kredyty.

Uzywaj do zakupow i splacaj w calosci przezd naliczeniem odsetek, nic nie bedzie cie kosztowalo uzycie, a udokumentuje odpowiedzialne podejscie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 391 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 390 | 391 | 392 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,