MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 379 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 378 | 379 | 380 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 379 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gregov

Post #1 Ocena: 0

2014-08-13 19:11:22 (10 lat temu)

gregov

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2009

Skąd: Cotswolds

Mam podobne odczucie, ale z solicitorami nigdy nic nie wiadomo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2014-08-14 08:23:06 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Xxxemi, kciuki za przeprowadzke, Gregov, porozmawiaj wczesniej z prawnikami, jak widzisz zakonczenie tematu zakupu, czy sa w stanie zrealizowac Twoj plan.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gregov

Post #3 Ocena: 0

2014-08-14 19:45:02 (10 lat temu)

gregov

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2009

Skąd: Cotswolds

Już mamy to wstępnie ustalone. Jutro przelewamy 10% a reszta w poniedziałek po powrocie z PL. Tak sobie prawnicy zażyczyli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ararat

Post #4 Ocena: 0

2014-08-23 08:32:30 (10 lat temu)

Ararat

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2014

Skąd: Londyn

Witam
Jestem nowy tutaj choć przeglądam wątek dłuższego czasu.Rok temu jak niespodziewanie dostaliśmy wypowiedzenie, bo landlorda zdecydowała skorzystać z BOOMu londyńskiego i sprzedać dom, to powiedziałem sobie że dosyć, trzeba cos z tym zrobić.Pomyślałem ze wynajmie coś na 2 lata a w tym czasie zajmę się kredytem, itd.Ale po roku zamieszkaniu w nowym domy, historia się powtórzyła. Teraz pomyślałem sobie, ze gdziekolwiek się wyprowadzimy, to będzie nasz ostatni wynajęty dom, następny będzie nasz, o ile dostaniemy kredyt.
Nurtuje mi kilka pytań,na odpowiedzi które będę niezmiernie wdzięczny.
Ja mam swoją firmę i zarabiam około 25k na rok, a moja żona full time kontrakt 15k.Czyli razem 40k i mamy depozytu około 30k, Jestem tez w stanie pożyczyć od rodziny około 8k w razie potrzeby.
Korzystając z first time buyer, jaki kredyt możemy dostać ? Z tego co wyczytałem nie musi być to nowy dom.Bo nawet nie chcemy, sami chcemy sobie zrobić, tak jak my chcemy.
Jest paru małych ale.Moja żona od września idzie na maternity, bo będziemy mieli dzidziusia i jej kontrakt jest zabezpieczony do maja 2015, potem nie wiem czy wróci do pracy, wiec chyba najlepiej starać się w tym czasie, prawda ?
No i druga sprawa pamiętam, ze najlepiej jak się ma electoral roll okolo3 lat na adresie, a my właśnie mieliśmy 12 miesięcy i teraz znowu wyprowadzka, wiec w czasie jak będziemy starać sie to będzie około 6-8 miesięcy.Czy to będzie bardzo decydujące przy kredycie ? Jakieś czas temu sprawdziłem swoja zdolność kredytową na experian to miałem 997, czyli dobry, z żoną tez nie powinno być problemu.
Trochę się obawiam tego wszystkiego, ale dosyć mamy wyprowadzek.No i wiek mamy 40 lat.

Za wszystkie podpowiedzi będziemy niezmiernie wdzięczni:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #5 Ocena: 0

2014-08-23 09:47:55 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Co do żony. Jak braliśmy hipotekę ja byłam na Maternity. Broker nawet się mnie nie pytał czy to Maternity pobierał z Jobcentre czy od pracodawcy, tylko z góry powiedział że kredyt będzie liczony tylko z zarobku męża. Nam męża zdolność kredytowa wystarczyła na kredyt, który potrzebowaliśmy zaciągnąć.
Co domkwoty, którą możesz zaciągnąć - na stronach internetowych wielu banków są kalkulatory i można sobie policzyć mniej więcej. Z tego co pamiętam w każdy banku wychodziła nam inna ;-) albo możesz spotkać się z brokerem i poprosić, żeby Ci wstępnie policzył zdolność, ale niech nie robi Ci credit check ;-)
Co więcej? - jeśli chodzi o Help to Buy jest osobny temat (poszukaj e wyszukiwarce ;-))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ararat

Post #6 Ocena: 0

2014-08-23 09:59:22 (10 lat temu)

Ararat

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2014

Skąd: Londyn

Dzieki za opd.
Tak, miałem na mysli help to buy. Czyli z tym
20% od rządu.. Czyli jesli moja zona oficjalnie jest na maternity, bez zerwania kontraktu,bo firma płaci to sie nie liczy ? Nie chce mi sie w to trochę uwierzyć. Bo co miesiąc dostaje payslip od firmy i wcale ten broker nie musi wiedzieć , ze ona będzie po porodzie.Czy ja źle myślę ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ararat

Post #7 Ocena: 0

2014-08-23 14:07:47 (10 lat temu)

Ararat

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2014

Skąd: Londyn

I jeszcze jedno pytanie.sprawdziłem sie na equifax mam 497 z 500 i mam 997 z 999 na experian.Czyli bardzo dobry credit score.Ale czy to coś w ogóle znaczy ? Czy największą zaleta to jest gotówka na koncie i zarobki ?

[ Ostatnio edytowany przez: Ararat 23-08-2014 14:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #8 Ocena: 0

2014-08-23 22:25:54 (10 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

chyba znalezlismy dom :) chyba, bo jeszcze sie zastanawiamy...ogolnie spelnia nasze wymagania ale jest to dom z repossession. wlascicielem jest bank, zadnej aukcji nie ma, jest normalnie wystawiony przez agencje. elektryka,woda i gaz zostaly odciete, i niestety nie ma mozliwosci sprawdzenia czy wszystko dziala. juz sie pytalam - nie da sie mediow podlaczyc przed wymiana kontraktow, a wiec nie sprawdze czy ogrzewanie dziala, czy ciepla woda jest, kuchenka itp. dom ogolnie jest w stanie srednim, sa rzeczy ktore przed wprowadzka trzeba zrobic. a jak sie okaze ze kuchenka i piec nie dziala to jednak to bedzie dosc spory wydatek do dodania na poczatek..
sprawdzalam i dom byl wystawiony za prawie ta sama cene w styczniu przez wlascieli (2k roznicy), i jest to normalna cena na ta okolice. a wydawalo mi sie ze domy po zabraniu przez bank sa sprzedawane troche taniej, byle pokryc zadluzenie (zoopla mowi ze dom byl kupiony w 2006 za 12k mniej)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ararat

Post #9 Ocena: 0

2014-09-05 11:39:32 (10 lat temu)

Ararat

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2014

Skąd: Londyn

Bilismy na affordability w Barclays, ale jeszcze jesteśmy umówieni w HSBC.Ale kamień nam z serca spadł, bo powiedzieli, ze spokojnie przy tych zarobkach i depozycie dostaniemy kredyt. Nie pozwoliłem na żaden kredyt checks i ukłon wam wszystkim, za ten wątek, bo wiedzę wyniosłem stąd. Tylko teraz tak monitoruje ceny i pierwszy raz od roku jest spadek, lekki bo lekki, ale jest.A może faktycznie trochę przeczekać ? W sumie chyba nawet nie mamy wyjścia.Bo właśnie zapłaciłem holding deposit za wynajęcie domu na kolejny rok i mam nadzieje, że to jest nasze ostatnie wynajęcie. Analizuje głośno,że wszystko można zacząć około marca-kwietnia 2015. Jeśli średnio od 2 do 6 miesięcy się wszystko załatwia akurat na spokojnie się wyprowadzimy, a być może i trzeba będzie mały remoncik zrobić. Czy ja dobrze myślę ? Ja wiem, ze tylko byłem u radcy w banku i nic jeszcze nie zrobiliśmy takiego, ale już ciężko mi się śpi po nocach, jak wyobrażę sobie, że już nie długo możemy mieć swój dom.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nora77

Post #10 Ocena: 0

2014-09-10 18:21:06 (10 lat temu)

Nora77

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 15-07-2010

Skąd: Bhm

Czesc! Czy po complition powinnam dostac jakies papiery/list od solicitora?
Pzd :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 379 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 378 | 379 | 380 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,