MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 378 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 377 | 378 | 379 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 378 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2014-08-07 18:54:38 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Gratulacje :-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2014-08-07 19:22:10 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #3 Ocena: 0

2014-08-07 20:11:28 (10 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

A co do tych licznikow... czy jesli poprzedni wlasciciel mial prad I gas na kluczyk/karte w danej firmie to czy moge zadzwonic do innej firmy zeby zalozyli swoje liczniki czy musze najpierw poinformowac dotychczasowego dostawce?
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #4 Ocena: 0

2014-08-07 21:49:45 (10 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

wczoraj mielismy pierwsze spotkanie z doradca kredytowym. rzecz w tym, ze jakoby zostalismy do niego przymuszeni przez agencje, slowami, ze jak sie nie spotkamy z nim to nie bedziemy mogli ogladac domow, gdyz oni musza miec pewnosc, ze nas na nie stac, i rowniez chca wiecej sie dowiedziec jakiego domu szukamy i jest to ich standard, taka rejestracja klientow. pierwsze spotkanie bylo nawet w miare pomocne, bo babka wyjasnila nam co i jak, i pokazala mniej wiecej na jaki % mozemy liczyc w naszej sytuacji. od razu umowila nas na drugie spotkanie, mowiac ze wtedy zrobi credit check - tak szczerze, to znajomy ktory wlasnie kupil dom caly czas mi odradza robienie credit check przed znalezieniem domu, mowiac ze to wplynie na moja historie kredytowa, gdyz to bedzie wygladalo, ze szukalam juz wczesniej kredytu i moja aplikacja zostala odrzucona.
pytanie do was moje madre glowy - czy to prawda ze 1 credit check wplynie na nasza zdolnosc kredytowa? rowniez chcemy isc do lloyds zobaczyc, czy mozemy liczyc na first time buyer , i wtedy chyba bank tez bedzie robic credit check, wiec beda to juz 2 sprawdzania...
drugie pytanie to czy po tym pierwszym sprawdzeniu w agencji mozliwe jest dostanie agreement in principle certificate ? czy to tylko z banku mozna?
w sumie moim zdaniem to troche glupie zaczynac od sprawdzania kredytu, gdy jeszcze nie mamy znalezionego domu i nie wiemy jak dlugo bedziemy go szukac. jednak gdy zapytalam, czy drugie spotkanie jest konieczne, odzyskalam odpowiedz, ze bez niego nie bedziemy mogli ogladac zadnych domow z ich agencji....ehhh troche to dla mnie podejrzane... probowalam wyjasnic ze to dla nas troche nie komfortowe, nas tak przymuszac, i ze inne agencje tego nie stosuja, ale zostalam zbyta ze to ich standardy ,a niestety ale maja oni bardzo duzo domow w ofercie, ktore chcelibysmy obejrzec...

edit: dodam ze to nie jest jakas malutka agencja, tylko dosc duza siec - nazywa sie bridgfords

[ Ostatnio edytowany przez: queenOfChocolate 07-08-2014 21:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2014-08-07 22:26:32 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie wiem jaki jest popyt na domy w Twoim rejonie, ale tam gdzie znikaja szybko z rynku, to nie chca rozmawiac z ludzmi, ktorzy nie maja AIP czyli Agreement in Principle. To promesa z banku, ze udziela Ci kredytu w danej kwocie. Nie gwarantuje, ze ten kredyt dostaniesz. Niestety wymaga zrobienia credit check.

Na Twoim miejscu zorientowalabym sie ofertach kredytow hipotecznych i dopiero jak bedziesz pewna, ze konkretny produkt kredytowy Ci odpowiada, to zgodzilabym sie na credit check i AIP na konkretna oferte wybranego banku.

Jesli znajdziesz cos sama, co Ci pasuje bardziej, to wez AIP z tego banku, ktory wybralas i powiedz agencji, ze masz juz AIP i jestes gotowa do ogladania nieruchomosci.

Agencja chce wiedziec, ze masz zdolnosc kredytowa i nie traca czasu na pokazywanie Ci nieruchomosci. Ty z kolei chcesz wiedziec, ze mialas wybor produktow kredytowych i wiesz czego chcesz. Nie daj sie zmusic do robienia credit check i wciskania produktu, ktory Ci nie pasuje.

Credit check to jeden search w historii kredytowej, nie zrujnuje jej, ale nie ma sensu godzic sie na to, jesli Ci to nie odpowiada.

Oferte wiekszosci bankow bedziesz mogla sprawdzic na ich stronach internetowych i zrobic rozne kalkulacje. Jesli uznasz, ze ktoras jest korzystna, to dopiero wtedy idz na spotkanie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #6 Ocena: 0

2014-08-08 08:03:44 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Ja kupowałam dom od dewelopera i zanim nie miałam AIP to deweloper nie chciał mi nawet zarezerwować domu, ale my postawiliśmy na brokera.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2014-08-11 18:56:16 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

My ogladalismy domy bez AIP, jak znalezlismy ten wlasciwy, zlozylismy oferte, przyjeta od razu. Na drugi dzien wycieczka do banku po AIP, dokument uzyskany i dostarczony do agencji, potem dalsze procedury.

Przy okazji, klucze odebrane, dom juz przejety ;).
Mile wrazenie odbioru sprawnego, zadbanego, czystego domu, wlacznie z wystrzyzona trawka w ogrodzie i wstepne plany na kawe z bylym wlascicielem, ktory przeprowadzil sie pare ulic dalej :).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 11-08-2014 18:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #8 Ocena: 0

2014-08-11 19:10:19 (10 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Fajnie się czyta tak pozytywne historie,życzę powodzenia i miłego pomieszkiwania w Waszym nowym domku!Nas tez czeka odebranie kluczy w piątek także wszystko się okaże w jakim stanie nasz domek będzie ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gregov

Post #9 Ocena: 0

2014-08-13 18:09:07 (10 lat temu)

gregov

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2009

Skąd: Cotswolds

Gratulacje dla wszystkich którzy mają już cały ten proces za sobą :)

U nas miało być wszystko już niebawem, ale nagła sytuacja wymusiła na nas wyjazd do PL w przyszłym tygodniu, więc sprawa się przeciągnie na wrzesień. Wobec tego umówiliśmy się wstępnie na completion na 12 września, ale jeszcze nie wiemy kiedy będzie contracts exchange. Myślicie, że da się zrobić wymianę w poniedziałek, a w piątek completion (wszystko w jednym tygodniu)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2014-08-13 18:10:59 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Da sie, jak prawnicy ustala z bankiem daty i zalatwia przelanie pieniedzy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 378 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 377 | 378 | 379 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,