MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 3 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Andy98

Post #1 Ocena: 0

2006-12-17 08:04 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witam
Dzisiaj odpowiem na ostatnie pytania i zamykam cykl informacji o kupnie domu . Jak już wczesniej pisalem sa dwa warianty splaty kredytu , wariant podstawowy splata rat kapitalowych i odsetek rownoczesnie(repayment) oraz wariant rzadko spotykany w którym splaca się tylko odsetki bez splacania kapitalu (kapital trzeba splacic jednorazowo na koniec okresu kredytowania-interest only).Odpowiadam na konkretne pytanie jednego z forumowiczow ile placi się odsetek a ile rat kapitalowych , odpowiem na przykladzie splaty mojego kredytu:
rata miesieczna kwota 696,48 funta w tej kwocie 346,16 to odsetki a 350,32 to splata kapitalu. Przy kredycie 90k odsetki po 15 latach splaty wyniosa ok.40705 funtow a bank oprocz odsetek pobierze ekstra oplate za udzielenie kredytu w kwocie 469 funtow .
Odpowiadam na pytanie drugie co to jest freehold i leasehold
Domy najczęściej mają status freehold, co oznacza, że zarówno budynek, jak i grunt znajdujący się pod nim należą w stu procentach do właściciela domu. Zdarzają się jednak domy oraz mieszkania o statusie leasehold. Oznacza to, że kupić można tylko nieruchomość, a grunt należy do kogoś innego. Trzeba więc liczyć się z tym, że właściciel gruntu zażyczy sobie opłat za jego dzierżawę.
Pozdrawiam Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Owl

Post #2 Ocena: 0

2006-12-19 01:39 (17 lat temu)

Owl

Posty: 1

Z nami od: 19-12-2006

Skąd: Belfast NI

Witaj!!!
Sorki że kontynuuję temat, ale dopiero teraz dotarłem do twoich informacji. Ja jestem po pierwszym spotkaniu z niezależnym brokerem z Mortgage Shop - jest takie coś u nas w Północnej Irlandii (u Was też?) Niestety przy kredycie 120K rata miesięczna plus pozostałe koszty, które wymieniłeś to suma 900-1000 funtów miesięcznie sporo jak na 20 lat płacenia. Niestety nie dopytałem na temat kupna działki i postawienia domu. Wiesz coś na ten temat? Znalazłem ciekawą ofertę (w Irlandii) domów drewnianych. I jeszcze jedno - mamy w Belfaście własne Forum http://www.polacywbelfascie.republika.pl/ . Czy zgodził byś się na przekopiowanie twoich informacji na to Forum?
Pozdrawiamy Marzanna & Krzysiek
...ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy98

Post #3 Ocena: 0

2006-12-19 17:52 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witajcie Marzanno i Krzysku
Oczywiście zgadzam się na kopiowanie informacji o kupnie domow na waszym forum , zajrzalem tam dzisiaj na razie pustawo , ale trzeba być optymista i myslec pozytywnie .
Postanowilem zakonczyc cykl ,ponieważ niewiele osob to czyta i brak pytan sygnalizuje male zainteresowanie tematem .Niestety nie potrafie odpowiedziec na wasze pytanie dotyczace kupna dzialki i budowy domu , nie interesowalem się tym tematem , z rozmow z moim bylym landlordem (mieszkalem w jego domu przez dwa lata) a konczy on budowe 4 samodzielnych wolnostojacych domow (jednopietrowe z 4 sypialniami na pietrze , duzym salonem na parterze , duza kuchnia z czescia jadalna na parterze i dwoma lazienkami ) to koszt budowy bez ceny gruntu wynosi 325k funtow, buduje je firma jednoczesnie , ponieważ wszystkie sa obok siebie , budowa jest na ukonczeniu i chwalil mi się ostatnio,ze jak skonczy budowe to na pniu będą sprzedane po 385k za dom (podobno dostal już zaliczki).Ceny gruntow pod budowe sa bardzo wysokie (cena zalezy od atrakcyjnosci lokalizacji ) za mala dzialke budowlana trzeba zaplacic od 30k do nawet 100k funtow, a gdzie tam jeszcze koszty budowy ,materialow itp. ,może kiedys w przyszlosci jak będę bogaty to się pokusze na taka inwestycje , pozdrawiam z Birmingham Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Nitka17

Post #4 Ocena: 0

2006-12-20 20:08 (17 lat temu)

Nitka17

Posty: 6

Z nami od: 27-10-2006

Andy, twoje informacje sa bardzo cenne- mylisz sie jesli uwazasz, ze nikt tego nie czyta, mysle ze sporo osob czyta tyle ze nie bierze udzialu w konwersacji. Dzieki za podjecie tematu.
My z mezem rowniez intensywnie myslimy o kupnie domku, tyle ze w Manchesterze. Jestem w miare doinformowana jesli chodzi o caly ten proces zwiazany z kupnem i kredytami, jednak zastanawiamy sie z mezem nad rodzajem domku, tzn. starszy domek czy tez w nowym budownictwie. Wiadomo ze domki w cenie do ok.130k nie beda zlokalizowane w dobrych okolicach, czesto sa to domy councilowskie. No i wiadomo tez, ze te w dobrych dzielnicach kosztuja sporo. Zalezy nam na kupnie domu w bezpiecznej okolicy ale tez takiego, ktory bedzie mozna latwo kiedys sprzedac, stad nasze rozterki...A jak ty podszedles do tej kwestii? moze ten szczegol nie byl dla ciebie az tak wazny? a moze tez sie nad tym zastanawiales? Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KiS

Post #5 Ocena: 0

2006-12-21 13:39 (17 lat temu)

KiS

Posty: 2

Z nami od: 21-12-2006

Witam wszystkich. Ja tez z ciekawoscia przeczytalem wszystkie wpisy Andego i uwazam , ze sa bardzo interesujace. My rowniez szukamy domu i mysle o poludniowej Anglii( obecnie mieszkamy w Szkocji)Wspomniales Andy w jednym z pierwszych postow o licytacjach... Czy wiesz moze jak szukac takich firm zajmujacych sie sprzedaza nieruchomosci w ten sposob??
Pozdrawiam wszystkich i zycze Wesolych i spokojnych Swiat i nadzieji, ze przyszle beda juz we wlasnym domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy98

Post #6 Ocena: 0

2006-12-21 20:17 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham




Witam ponownie wszystkich interesujacych się tematem.
Dzieki za opinie i pytania , odpowiadam na pytanie Nitki ,rozumiem wasze rozterki ,co wybrac ,na jaka oferte się zdecydowac , proponuje podejsc do tematu racjonalnie i kupic dom lezacy w waszych realnych mozliwosciach finansowych ,nie znam cen domkow z Manchesteru ale mysle ,ze sa one zblizone do Birmingham . Mój angielski kolega , którym pracuje przy sasiednim biurku ,mowil mi ostatnio , ze w Leeds ceny domow do remontu sa niskie (mieszka tam jego ojciec którego odwiedza co tydzien)i ksztaltuja się na poziomie 30-50k funtow. Wracajac do waszego pytania ,wybor jest trudny ponieważ trzeba zdecydowac ,gdzie w jakiej dzielnicy chcielibyscie mieszkac, w domu nowym lub mlodym-najwyzej kilkunastoletnim ,na jaki rodzaj zabudowy się zdecydowac (tarasowiec-terrace house, czy blizniak polaczony z drugim (semi detached house) czy w najdrozszej wersji samodzielny (detached house), ile ma mieć sypialni ,z garazem czy bez garazu,dom odnowiony gotowy do zamieszkania czy tani do generalnego remontu, w cenie do 100k czy 150k funtow itd. Ja przy wyborze bralem pod uwage również odleglosc od centrum (w którym pracuje zona) i odleglosc do mojej pracy ,pracuje w Coventry –20 mil na wschod od Birmingham, dogodnosc polaczenia z autostrada , zarysowalem na mapie miasta cyrklem kolo wokół centrum i rozpoczalem poszukiwania interesujacych ofert jak już wspomnialem na portalu www.rightmove.co.uk
Wazna rada szukajcie ofert tylko freehold nie interesujcie się ofertami leasehold ani np. ofertami typu 40% share(czyli domek jest w czesci wasza wlasnoscia i oprocz kredytu placicie miesiecznie dzierzawe np.deweloperowi .Na koniec jeśli znajdziecie oferte która spelnia te wszystkie warunki to tylko kupowac .
Jutro odpowiem na pytanie dotyczace kupna domu, dzialki na licytacji o zaletach i wadach tego rozwiazania ,podam tez adresy www stron licytacyjnych
Pozdrawiam wszystkich czytajacych , Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #7 Ocena: 0

2006-12-22 16:55 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witam
Obiecalem wczoraj , ze odpowiem na pytanie dotyczace zakupu domu na licytacjach. Z licytacjami domow wiaze się koniecznosc posiadania wolnej gotowki na koncie , ponieważ maksymalny czas na zaplate po wygranej licytacji to 4 tygodnie, nie otrzymamy kredytu bankowego w takim czasie , startujac w licytacji ,czasem trzeba wplacic ok. 15 procent startowej wartosci licytowanego domu ,ale glowne ryzyko to kupuje się tak naprawde kota w worku , informacje o licytowanej nieruchomosci sa skromne, niepelne i czasem o prawdziwym statusie prawnym nieruchomosci dowiadujemy się po czasie kupna (podobnie jak z licytacja samochodow-mój pierwszy w Anglii samochod kupilem na licytacji w ktorej sprzedaje się 200 samochodow w 4 godziny, prowadzacy licytacje opowiada o samochodzie , samochod wjezdza do pomieszczenia i nastepuje szybka licytacja ale dopiero przy odbiorze albo jak w moim przypadku po kilku dnich okazalo się , ze samochod dobrze wygladajacy ma wade ukryta silnika (peknieta glowice) i nie ma mozliwosci zwrotu .Z domami kupowanymi na szybko bez ogladania domu i dokumentow a tylko prospektu licytacyjnego jak się za niego zaplaci jest podobnie , niewatpliwie zaleta kupna jest atrakcyjna cena oscylujaca ok. 50 procent wartosci rynkowej w mysl zasady szybka sprzedaz niska cena. Czytalem ostatnio w gazecie ,ze wartosc udzielonych kredytow hipotecznych wAnglii w ubieglym roku wyniosla 33 miliardy 100 milionow funtow ,banki duzo i chetnie pozyczaja pieniadze na kupno domow, wracajac do aukcji domow wiele firm prowadzacych aukcje oczekuje rejestracji on-line kandydata na klienta ,czasem oplaty za serwis, dostep do baz danych oferowanych domow ,terminow licytacji itp. zreszta zobaczcie sami , podaje kilka adresow internetowych aukcji nieruchomosci:
http://www.ukauctioneers.com
http://www.sevres-te.net
http://www.property-auctions.net
http://www.cheapproperty.net
http://www.cottages4you.co.uk
http://www.nestoria.co.uk/east-sheen/house/buy
http://www.propertyauctionnews.co.uk

pozdrawiam z zamglonego Birmingham , Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

marcinb

Post #8 Ocena: 0

2006-12-22 19:44 (17 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Andy,
czy przy zarobkach £24k rocznie jest szansa kupic dom/mieszkanie przez i dla jednej osoby? Jak sadzisz czy i ile i jaki bank udzielilby kredytu na taki zakup?
Kumpel z pracy namawia mnie na partnership, zeby kupic duzy dom i czesc podnajac - do konca nie wiem co to za zwierze i jakie sa korzysci z tego plynace i jakie sa tego wady.
Dzienx,
PS. mieszkam w Newark
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #9 Ocena: 0

2006-12-22 21:31 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham



Witaj marcinb ,witajcie pozostali forumowicze
Odpowiadam na twoje pytanie ,sadze ,ze masz spore szanse na kredyt z banku HSBC przy tym dochodzie, nie ma ograniczen czy kupuje dom malzenstwo czy osoba samotna . Uwazam za bardzo kiepski pomysl wspolnego zakupu domu z obca osoba ,ktorej na dodatek jeszcze dobrze nie znasz , ja bedac na twoim miejscu zdecydowanie odmowilbym takiej ofercie , to zbyt powazna sprawa majaca konsekwencje finansowe rozlozone w dlugim okresie czasu (wielu lat) a co zrobisz jeśli kolega który będzie prawnym wspolwlascicielem domu po pewnym czasie przestanie solidarnie z toba splacac zadluzenie wobec banku i zostaniesz sam ze splata ,pomyls zanim się zgodzisz na takie rozwiazanie. Jeszcze slowko o formalnym wynajmie domu obcym lokatorom ,jeśli chcesz kupic dom w opcji –buy for let—(kupujesz pod wynajem i z wynajmu splacasz raty) to jest on inaczej traktowany przez bank niż zwykly dom dla wlasnego uzytku , dom pod wynajem musi mieć dodatkowe kosztowne ekspertyzy bezpieczenstwa stanu instalacji elektrycznej ,gazowej itp. wymagania sa zblizone do hotelu, jesli ekspertyzy stwierdza ze dom nie spelnia podwyzszonych norm bezpieczenstwa ,czekaja cie kosztowne przerobki instalacji na pocztek.
Pozdrawiam ,Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #10 Ocena: 0

2006-12-24 11:39 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witam wszystkich czytajacych moje posty na temat kupna domu , z okazji swiat chciałbym zlozyc wam zyczenia pelnych ciepla, radosci i spokoju Swiat Bozego Narodzenia oraz pomyslnosci w nadchodzacym Nowym Roku ,zycze wam abyscie nastepne swieta spedzali już w swoim wlasnym ,wymarzonym domu na ziemi angielskiej.
Pozdrawiam z Birmingham , Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 3 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,