MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z Agencją

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

KrzysztofP1

Post #1 Ocena: 0

2015-08-05 07:00:05 (9 lat temu)

KrzysztofP1

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Preston

Witam,
Pracuje w pewnej firmie w Angli, w tej firmie, są dwie agencje. Jestem w jednej z nich, ale niestety przestali mi placic za pojedyncze dni. Chcialbym przejsc do drugiej agencji, i tutaj nasuwa sie pytanie. Czy moge bez konsekwencji zmienic agencje w danej firmi? Czy musze odczekac cos w rodzaju Karencji??
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
P.S Szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2015-08-05 07:15:14 (9 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Pytales ich dlaczego nie płacą za pojedyncze dni?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #3 Ocena: +1

2015-08-05 08:15:00 (9 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Wlasnie, co to znaczy, ze przestali Ci placic za pojedyncze dni? :-o Jesli pracujesz, nawet jeden dzien, to wyplata nalezy Ci sie zgodnie z prawem, wiec jesli nie masz placone, to ja bym juz byla 'w drodze' do Trybunalu.

Zmieniajac agencje Ty osobiscie nie bedziesz mial problemow, bo zarejestrowany mozesz byc wszedzie, ale problem (pieniezny lub nawet sadowy) moze miec firma (mozliwe, ze druga agencja tez) ze wzgledu na kontrakt pomiedzy firma a agencja, ktory takich manewrow zabrania.

Porozmawiaj o tym z firma (kierownikiem, HR, a nie team leaderem) i jesli firma potwierdzi, ze dla nich to nie problem, lub ze sa gotowi pokryc koszty, to mozesz sie przeniesc, ale w drugiej agencji musisz podac dokladna date rozpoczecia pracy w tej firmie przez ta pierwsza agencje - chodzi tu AWR.
Pamietaj jednak, ze ta druga agecnja, wlasnie przez te ograniczenia kontraktowe, moze nie chciec Cie do tej samej firmy wysylac, bo np. firma bedzie oczekiwala od drugiej agencji pokrycia kosztow Twojego przeniesienia....

Czas, po ktorym mozesz to zrobic bez zadnych konsekwencji, jest wyszczegolniony w Twoim kontrakcie, u nas jest to chyba 12 tygodni.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KrzysztofP1

Post #4 Ocena: 0

2015-08-05 18:28:39 (9 lat temu)

KrzysztofP1

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Preston

Dopytywalem się, dlaczego nie mam płaconych poszczególnych dni, powiedzieli mi ze mozliwe ze zaszla pomyłka, i ze kwota zostanie wyrownana minał tydzien a kwota dalej nie zostala wyrownana. Czy istnieje jakas instytucja ktora moze mi pomoc w tej sytuacji, i jak ona się nazywa? Bardzo dziekuje za udzielenie mi wszystkich informacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: +1

2015-08-05 18:35:14 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tydzien roboczy czy kalendarzowy? Najpierw musza sprawdzic czy twoje roszczenia sa uzasadnione, zdecydowac jaki i kiedy wyplaca zalegle pieniadze i zlecic przelew. Jak to pierwszy raz kiedy zglosiles im problem, to daj im troche wiecej czasu. Jakie masz gwarancje ze druga agencja nie popelni tych samych bledow.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #6 Ocena: +1

2015-08-05 18:52:31 (9 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Wiekszosc agencji placi w piatki. Zeby to osiagnac, payroll pewnie musza sfinalizowac w pon/wt (przynajmniej tak jest u nas). Jesli zglosiles to agencji w srode (tydzien temu), to jest bardzo prawdopodobne, ze wyplate za te dni dostaniesz najwczesniej pojutrze, a mozliwe, ze dopiero w piatek za tydzien.

Tak, jak Ada pisze, daj im troche czasu, jesli po raz pierwszy zglosiles problem.

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 05-08-2015 18:53 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KrzysztofP1

Post #7 Ocena: 0

2015-08-06 06:26:19 (9 lat temu)

KrzysztofP1

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Preston

Cytat:

2015-08-05 18:35:14, Adacymru napisał(a):
Tydzien roboczy czy kalendarzowy?

Tydzien roboczy. Ok dam im drugą szansę. Dziekuje wszystkim za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,